Jump to content

ΠΡΟΒΛΗΜΑ.


nakata

Recommended Posts

ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΓΕΩΦΑΓΟ BRASILIENSIS Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΔΑΦΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΨΑΡΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΧΘΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΓΕΩΦΑΓΟΥ HECKELI.

ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΔΥΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΤΡΙΤΟΣ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕΣΑ ΔΕΙΝΟΠΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΥΜΒΙΩΣΟΥΝ ΠΟΤΕ?

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΑΥΤΩΝ ΤΟ ΔΥΟ ΨΑΡΙΩΝ Η ΑΠΛΑ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ BRASILIENSIS THN EXEI ΔΕΙ ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΟΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ.

ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΨΑΡΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΧΩ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΓΕΩΦΑΓΟΥΣ.

Link to comment
Share on other sites

ειναι αδυνατη η συμβιωση διαφορων ειδων που οριζουν περιοχες οπως η κιχλιδα BRASILIENSIS...

ειναι δυσκολη και η συμβιωση ακομα και με το δικο του ειδος αν ειναι του ιδιου φυλλου

βαλε λοιπον καλυτερα για μενα 1 ή 2 ζευγαρια στα λιτρα που εχεις απο το ενα ειδος μονο

και αλλα ψαρια που δεν θα κολυμπουν στον πυθμενα σαν τις κιχλιδες αυτου του ειδους

για να μην εχεις προβληματα επιθετικοτητας :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι αδυνατη η συμβιωση διαφορων ειδων που οριζουν περιοχες οπως η κιχλιδα BRASILIENSIS...

ειναι δυσκολη και η συμβιωση ακομα και με το δικο του ειδος αν ειναι του ιδιου φυλλου

βαλε λοιπον καλυτερα για μενα 1 ή 2 ζευγαρια στα λιτρα που εχεις απο το ενα ειδος μονο

και αλλα ψαρια που δεν θα κολυμπουν στον πυθμενα σαν τις κιχλιδες αυτου του ειδους

για να μην εχεις προβληματα επιθετικοτητας :)

σε ευχαριστώ.κάτι τέτοιο σκεφτόμουν να κάνω και μάλλον θα βγάλω τον Βrasiliensis γιατί είναι πολύ εδαφικός και λόγω μεγέθους έχει κυριαρχήσει μέσα στο ενυδρείο.μπορεί να είναι όμορφο ψάρι αλλά και ο Ηeckeli όταν είναι ήρεμος είναι κουκλί. :bowdown:

τα λέμε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

ok. παντως διαβασε παρακατω για το ψαρακι σου και προσπαθησε να το φερεις σ'αυτες τις συνθηκες για να ειναι και αυτο ευτυχισμενο....και εννοειται οχι μονο του ..βαλε ταιρι

http://images.google.gr/imgres?imgurl=http...l%3Del%26sa%3DX

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...