Jump to content

ΠΡΟΒΛΗΜΑ


Recommended Posts

ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 65 ΛΥΤΡΩΝ Κ ΕΧΩ ΜΕΣΑ 2 PAGASIUS 3GUPPI 1 RAINBOW 1 SILVER SHARK 1 ANGELFISH 1 platydoras_costatus K 1 ΠΛΑΚΟΣΤΟΜΟ ΤΑ PAGASIUS ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΨΑΡΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ Ο RAINBOW ΟΜΩΣ ΚΥΝΙΓΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΝ SILVER SHARK TI ΝΑ ΚΑΝΩ :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 65 ΛΥΤΡΩΝ Κ ΕΧΩ ΜΕΣΑ 2 PAGASIUS 3GUPPI 1 RAINBOW 1 SILVER SHARK 1 ANGELFISH 1 platydoras_costatus K 1 ΠΛΑΚΟΣΤΟΜΟ ΤΑ PAGASIUS ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΨΑΡΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ Ο RAINBOW ΟΜΩΣ ΚΥΝΙΓΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΝ SILVER SHARK TI ΝΑ ΚΑΝΩ :bowdown:

Άσχετα με το ποιό πειράζει ποιό είναι μαθηματικά σίγουρο οτι θα έχεις προβλήματα μεγέθους νε αυτά τα ψάρια τα guppy είναι δυστυχώς τα μοναδικά που επιτρέπουν τα λίτρα σου, αν σου αρέσουν και δεν θες να τα δώσεις η μόνη λύση είναι να αρχίζεις να ψάχνεις ενυδρείο.

(σόρρυ ξέρω οτι ακούγεται άγριο αλλά είναι η μόνη σου επιλογή... :) )

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 65 ΛΥΤΡΩΝ Κ ΕΧΩ ΜΕΣΑ 2 PAGASIUS 3GUPPI 1 RAINBOW 1 SILVER SHARK 1 ANGELFISH 1 platydoras_costatus K 1 ΠΛΑΚΟΣΤΟΜΟ ΤΑ PAGASIUS ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΨΑΡΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ Ο RAINBOW ΟΜΩΣ ΚΥΝΙΓΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΝ SILVER SHARK TI ΝΑ ΚΑΝΩ :bowdown:

Σίγουρα τα λίτρα είναι λίγα. Είναι ένας σοβαρός λόγος για να εκνευρίζονται τα ψάρια και να γίνονται επιθετικά. Ο χώρος δεν επαρκει για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Περα απο αυτα που ειπώθηκαν ποτε δεν βαζουμε 1 RAINBOW .

Παντα απο 2 και πάνω .

Link to comment
Share on other sites

giati den mpainei pote 1 rainbow?mono auto einai epithetiko me ton silver shark me kanena allo

Link to comment
Share on other sites

giati den mpainei pote 1 rainbow?mono auto einai epithetiko me ton silver shark me kanena allo

Η αληθεια δυστηχως οσο και αν μας στεναχωρει πρεπει να ακουγεται,γιατι πως αλλιως θα μαθουμε.Ειμαι σιγουρος οτι ο φιλος μας θα βρει τροπο να κανει τα ψαρακια του να νοιωσουν πιο ανετα :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

giati den mpainei pote 1 rainbow? :bowdown:

Γιατί είναι ψάρι που ζει σε ομάδες.......Για αυτό σου είπαν από 2 και πάνω....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τα pagasius χρειαζονται παρα πολλα λιτρα για να μπορεις να τα εχεις...Επισης και ο silver shark θελει πολλα γιατι μεγαλωνει αρκετα και κολυμπαει πολυ γρηγορα και του χρειαζονται πολλα λιτρα.Σκεψου πολυ καλα τι θες να κανεις αλλα για τα pagasius σιγουρα δεν μπορεις να τα κρατησεις εκτος και αν παρεις πισινα και οχι ενυδρειο καθως γινονται τεραστια...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τα pagasius χρειαζονται παρα πολλα λιτρα για να μπορεις να τα εχεις...Επισης και ο silver shark θελει πολλα γιατι μεγαλωνει αρκετα και κολυμπαει πολυ γρηγορα και του χρειαζονται πολλα λιτρα.Σκεψου πολυ καλα τι θες να κανεις αλλα για τα pagasius σιγουρα δεν μπορεις να τα κρατησεις εκτος και αν παρεις πισινα και οχι ενυδρειο καθως γινονται τεραστια...

an bgalw ta pagasius me posa litra exw elpides??

Link to comment
Share on other sites

Και ο silver μεγαλωνει αρκετα για το ενυδρειο σου και θελει χωρο οποτε ουτε αυτος ειναι καταλληλος.Τα υπολοιπα απο αποψη μεγεθους δεν μεγαλωνουν τοσο πολυ αλλα υπαρχουν αλλα προβληματα οπως πχ οτι το αγγελοψαρο ειναι μονο του.Διαβασε για τα ψαρακια που εχεις και επειτα να καταληξεις στο τι θες να κανεις και τι ειναι καλο για αυτα.Ειναι πολυ δυσκολο να αποχωριστεις καποιο απο τα ψαρακια σου αλλα μερικες φορες δεν υπαρχει αλλη λυση,και εγω παλευω να διορθωσω λαθη μου...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα παιδιά έχουν δίκιο.

Αν πραγματικά αγαπάς τα ψαράκια σου, θα πρέπει ή να πάρεις 2-3 διαφορετικά ενυδρεία για να βολέψεις τα είδη σου, ή ν' αρχίσεις να χαρίζεις κάποια απο αυτά...

Σου μιλάω εκ πήρας αφού το έκανα και εγώ ήδη.

Διάλεξε ποια θέλεις να κρατήσεις και μετά απο μελέτη φτιάξε για αυτά τις καλύτερες δυνατές συνθήκες!

Φιλικά πάντα :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ta pagasius den mporw na ta apoxwristo alla prokeimonou na pathoun kati kaliterA na ta dwsw giati ta oikonomika den sikwnoun mwgalitero enidrio pros to parwn...........

Link to comment
Share on other sites

paidia problima ta psaria mou epathan ick exw balei costa k fainetai na pigainei kala posi allagi nerou prepei na kanw meta?

Link to comment
Share on other sites

40 με 50 % και να προσθέσεις ανθρακα στο φίλτρο σου!

Ακολούθησε πιστά τις οδηγίες σε θέμα δοσολογίας!

:wub:

Δες πάντως σύντομα τι θα κάνεις με τα ψάρια γιατι αν αρχίσουν τα προβλήματα μετά θα είναι πιο δύσκολο να τα δώσεις!

Διάβασμα και όσο το δυνατόν πιο λίγα ψάρια για αρχή!

Όταν μάθουμε μπορούμε να φέρουμε ένα ενυδρείο στα όρια του (χωρίς κανεις πάλι να μας υπόσχετε τίποτα)!

Οπότε διάβασε και κρίνε μόνος τι μπορείς να έχεις σπίτι χωρίς να τρέχεις όλη μέρα!

:D

Link to comment
Share on other sites

40 με 50 % και να προσθέσεις ανθρακα στο φίλτρο σου!

Ακολούθησε πιστά τις οδηγίες σε θέμα δοσολογίας!

:wub:

Δες πάντως σύντομα τι θα κάνεις με τα ψάρια γιατι αν αρχίσουν τα προβλήματα μετά θα είναι πιο δύσκολο να τα δώσεις!

Διάβασμα και όσο το δυνατόν πιο λίγα ψάρια για αρχή!

Όταν μάθουμε μπορούμε να φέρουμε ένα ενυδρείο στα όρια του (χωρίς κανεις πάλι να μας υπόσχετε τίποτα)!

Οπότε διάβασε και κρίνε μόνος τι μπορείς να έχεις σπίτι χωρίς να τρέχεις όλη μέρα!

:D

basika tha kanw zeugaria osa psaria prepei gia na min einai mona tous k meta skeftomai na parw ena enidreio sta 240 litra ftanoun gia ta psaria mou i tha xreiastw pio megalw???????? :rasp:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

re paidia edw k kati meres blepw oti oikoilies twn gupppi oti einai fouskwmenes lete na exoume gennitouria? :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...