Jump to content

Tiger Barbus


Recommended Posts

Αυτά είναι δύο απο τα μικρά μου.

Ξέρει κανεις να μου πεί τι κάνουν;

Μαλώνουν ή φλερτάρουν;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι δύο απο τα μικρά μου.

Ξέρει κανεις να μου πεί τι κάνουν;

Μαλώνουν ή φλερτάρουν;

:bowdown::):)

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια φάση είχα κ εγω πριν μια εβδομάδα περίπου με δύο δικά μου τιγράκια (πιο μικρά ψαράκια). Επίσης αν προσέξεις αυτά που 'μαλώνουν' αλλάζουν λίγο στον χρωματισμό τους.

Εγω νομιζω ότι είναι καυγάς. Στα δικά μου η 'μάχη' έγινε το βράδυ ... σαν αρχάριος που είμαι ... φοβήθηκα μήπως το επώμενο πρωϊ βρω κανένα νεκρο αλλα δεν ... την επώμενη μέρα πάντως όλα μέλι - γάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλώνουν ή φλερτάρουν;

Απο τα πρώτα ψαράκια που έβαλα και έχω .

Αφού αντιστέκονται το ενα το άλλο καλά είναι που να δείς αν υποχωρησει το ενα και το αλλο το κυνηγήσει .

Το κυνήγημένο αν κρυφτεί κιόλας άστα για να ξαναβγεί θέλει τον χρόνο του

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που θα ξεκαθάριζε το τοπίο θα ήταν αν ήξερες τι φύλο είναι τα τιγράκια σου. Είναι λίγο περίεργο, διότι το χρωματιστό από τη μια φαίνεται να αλλάζει χρώμα καθώς "τσακώνεται" με το albino (σημάδι ότι είναι αρσενικό) από την άλλη δεν έχει καθόλου κόκκινο στο ραχιαίο πτερύγιό του, ιδίωμα των θηλυκών.

Τρίτο φύλο παίζει; :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που θα ξεκαθάριζε το τοπίο θα ήταν αν ήξερες τι φύλο είναι τα τιγράκια σου. Είναι λίγο περίεργο, διότι το χρωματιστό από τη μια φαίνεται να αλλάζει χρώμα καθώς "τσακώνεται" με το albino (σημάδι ότι είναι αρσενικό) από την άλλη δεν έχει καθόλου κόκκινο στο ραχιαίο πτερύγιό του, ιδίωμα των θηλυκών.

Τρίτο φύλο παίζει; :bowdown:

Λες να μου βγήκε ντιγκιντάνκας; :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα φιλε andriko πιο πολυ σαν παιχνιδισμα ,η φλερταρισμα μου μοιαζει.Δεν ειδα κατι βιαιο,ουτε δαγκωματα.Ειδα μια, οχι βιαιη επαφη ανεκτη και απο τα δυο.Θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...