Jump to content

τι ειναι?


Recommended Posts

εδω και δυο μερες παρατηρησα στο τζαμι του ενυδρειου με δισκους που εχω κατι λευκα ινωδη τροιχιδια.μπορει να μου πει καποιος τι συμβαινει?δεν εχω παρατηρησει καποια μεταβολη στην συμπεριφορα των ψαριων μου.ολα δειχνουν φυσιολογικα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τυχει σε κανεναν?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τυχει σε κανεναν?

καποια φωτο ισως βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

ιδου.

post-1498-1209668031_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετρησεις νερου , ειναι καλες ; Αλαγη νερου ποτε εγινε ; Αυτα κινουνται ειναι ζωντανοι οργανισμοι ; :wub:

Link to comment
Share on other sites

οχι ζωντανοι οργανισμοι δεν ειναι.η κινηση τους οφειλεται στην ροη του νερου απο τα 2 φιλτρα.αλλαγη νερου μικρη ομως 30 λιτρα περιπου εγινε πριν απο 4 μερες.μετρησεις πριν απο 7 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

ειχα κι εγω ανα διαστηματα αλλα εξαφανιστηκαν μετα απο καθαρισμο με μαγνητη...δεν πρεπει να ειναι κατι κακο.

Link to comment
Share on other sites

Κανε μεγαλυτερες αλλαγες νερου ταιζε λιγοτερο και αυξησε λιγο την κυκλοφορια του νερου σου θα δεις οτι θα εξαφανιστουν μην σε ανησυχει ιδιαιτερα παντως με τα παραπανω που σου ειπα δεν τα ξαναδεις. :wub:

ps:

το οτι το βλεπεις τωρα με τα ιδια φιλτρα και την ιδια κυκλοφορια σημαινει πιστευω οτι τα φιλτρα σου θελουν ενα καθαρισμα και για αυτο εχει μειωθει η κυκλοφορια τους για κοιτα τα.

Έγινε επεξεργασία - pan
Link to comment
Share on other sites

τα φιλτρα τα κοιταξα .εκανα 40 % αλλαγη νερου και βλεπουμε.ευχαριστω πολυ παιδια. :wub:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατα πασα πιθανοτητα ειναι μυκητες,με σωστή συντήρηση του ενυδρείου θα φύγουν απο μόνα τους,

θα κανουν τον κυκλο τους και θα φυγουν,οσο για τα ψαρια δεν τα επηρεαζουν καθολου. :D

Link to comment
Share on other sites

Είναι planaria...Με καλή αλλαγή νερού και καθαρισμό του φίλτρου θα είσαι ΟΚ.

Μήν ανησυχείς!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...