Jump to content

ερώτηση για Red Parrot


Recommended Posts

έχω 2 red parrot τα οποία γεννούν αυγά, τα προστατεύουν για 2 με 3 μέρες και μετά τα τρώνε(παρατήρηση:τα αυγά ασπριζουν σε αυτό το χρονικό διάστημα)ξέρει κανεις τι φταίει και τι μπορώ να κάνω για να γονιμοποιηθούν;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν μπορείς να κάνεις τίποτα καθώς τα ψάρια που έχεις είναι υβρίδια!Δηλαδή δεν υπάρχουν κανονικά στην φύση!Άρα αυτά τα ψάρια είναι σχεδόν αδύνατον να αναπαραχθούν!Όμως για να μην στο αποκλείω τελείως έχουν "ακουστεί" κάτι σπάνιες περιπτώσεις πως έχει γίνει αναπαραγωγή!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα.για τα αυγα δυστυχως δεν μπορεις να κανεις τιποτα.ειχα και εγω παλιοτερα(δεν ηξερα :excl:τωρα τα εχω χαρισει σε εναν φιλο... )ειχαν γεννησει τουλαχιστον 3 φορες,και ειχαν την ιδια συμπεριφορα με τα δικα σου....ωσπου μια μερα....ειδα κατι μικρες ουριτσες να κανουν βολτα στο ενυδρειο μου!!!!!!!!οι γονεις ειναι υπερπροστατευτικοι με τα μικρα,αλλα η κουραση τους ηταν ο λογος που τα αλλα ψαρια εφαγαν τα μικρα....ποτε δεν ξερεις λοιπον.υπομονη,που ξερεις,καμια φορα γινονται και θαυματα...!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...