Jump to content

Ερωτησεις συμβιωσης!


Recommended Posts

Παιδια εγω θελω να ρωτησω για καποιους κατοικους που θελω να βαλω στο ενειδρυειο μου

Εχω ενα ενυδρειο 98 λιτρων και εχω 1 Μιδα(ετσι μου ειπαν οτι λεγεται)11εκ,ενα σεβερουμ 6εκ και ενα δολαριο(απορω πως ζει με τα αλλα!)6εκ και ενα γατοψαρο(ξυνοδοντης η καπως ετσι λεγεται...)9 εκ.

Εχω το εξης προβλημα.....

Οποτε βαζω ψαρι αλλο μεσα λογω της επιθετικοτητας του μιδα και του σεβερουμ τα χανω απο στρες μεσα σε 2-3μερες....

Οι συνθηκες του ενυδρειου μου ειναι καλες(συμφωνα με πολυτεστ της TETRA)Ενδεικτικα σας αναφερω θανατους 2 αχλες 1 ζεβρα 1μπλου ακαρα 1firemouth....

Σκεφτομαι να βαλω κανενα οσκαρ μεγαλουτσικο μπας και ηρεμησουν γενικα τα ψαρια.Καθως και σε ενα μικρο ενυδρειο 25 λιτρων εχω ενα τεξας(απομωνοση λογω μεγαλης επιθετικοτητας)το οποιο ειναι πανεμορφο και θα ηθελα να το βαλω στο μεγαλο αλλα θα γινει μαχη.....

Θα ηθελα να μου προτεινεται κανενα ειδος που θα μπορει να συμβιωσει με τα αλλα ψαρακια γιατι δεν γινεται να βαζω ψαρια κουτουρου και να τα χανω......

Επισης αντιμετωπιζω προβλημα με πλακοστομα τα οποια πεθαινουν επισης...Πεταω ταμπλετες βυθου κτλ τις τρωνε.....Βεβαια αλγη στο ενυδρειο δεν εχω(μηπως φταιει και αυτο).....

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Η μονη λυση για το ενυδρειο σου ειναι να δωσεις όλα τα ψαρια που εχεις και να στραφεις σε άλλα, μικροτερα και πιο ηρεμα.

Κανενα απο αυτα που εχεις δεν ειναι καταλληλο να παραμεινει...

Αλλιως τα προβλήματα και οι θανατοι θα ειναι ρουτινα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...