Jump to content

Με τι αλλα ψαρια πανε τα παπαγαλοψαρα????


Recommended Posts

Καλως ηλθατε.Η φυση εχει τοσα υπεροχα ψαρακια,εσεις γιατι διαλεξατε παπαγαλοψαρα;

Link to comment
Share on other sites

Kαλως σας βρηκα!Απλα μου αρεσαν για αυτο σας ρωτησα με τι αλλα συνδιαζονται!Πηγαινουν με oscar η με gourami????

Link to comment
Share on other sites

Kαλως σας βρηκα!Απλα μου αρεσαν για αυτο σας ρωτησα με τι αλλα συνδιαζονται!Πηγαινουν με oscar η με gourami????

οχι με γκουραμι.....αν τα οσκαρ σου ειναι μικρα,ναι μπορουνε,αλλα οχι για πολυ....

ο φιλος παραπανω απλα ηθελε να σου πεςι οτι καλυτερα να τα αποφευγουμε τα παπαγαλοψαρα καθως ειναι δημιουργημα του ανθρωπου και υποφερουν δυστυχως στη ζωη τους....

αν κανεις αναζητηση εδω μεσα εχει συζητηθει στο παρελθον.....

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν συμφωνω με την υπαρξη των συγκεκριμενων ψαριων στα ενυδρεια μας,δεν γνωριζω να σου απαντησω γιατι δεν εχω ασχοληθει καν.Επιμενω ομως οτι υπαρχουν πολυ ομορφοτερα για να διαλεξεις.Παντα φιλικα........

Link to comment
Share on other sites

Οκ αμα ειναι δεν θα βαλω παπαγαλοψαρα!Τα oscar μου φανηκαν συμπαθητικα με τι μπρορω να τα συνδιασω?

Link to comment
Share on other sites

Οκ αμα ειναι δεν θα βαλω παπαγαλοψαρα!Τα oscar μου φανηκαν συμπαθητικα με τι μπρορω να τα συνδιασω?

μαλλον με τιποτα.....μεγαλωνουν πολυ και θα προτεινα για ενα ζευγαρι οσκαρ τουλαχιστον 400 λιτρα...

εσυ ποσα λιτρα εχεις..?

Link to comment
Share on other sites

αγριο και ψιλομεγαλο σε 180 λιτρα.....!!!!!!!χμμμ...

μονο η φωτογραφια του γκοτζιλα δεν θα ειχε προβλημα....!!!

δυστυχως φιλε μου,εχεις λιγα λιτρα για τα ψαρια που ζητας,και αν δεν μ'ακουσεις θα αντιμετωπισεις πολυ συντομα προβληματα,οτι και να βαλεις μεσα απο αυτα που σκεφτεσαι....

οποτε εχεις 2 λυσεις.

η πας σε πολυ μεγαλυτερο ενυδρειο και βαζεις αυτα που θελεις,η απλα βαζεις τελειως διαφορετικα ψαρια απο αυτα που σκεφτεσαι.....

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

Τοτε πεσμου αν μπορεις κατι σε αγριο και μικρο(επειδη ειναι πιο ομορφα) που μπορει να μπει σε 180 λιτρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

γινε πιο σαφης στη λεξη ''αγριο''.

μιλας για επιθετικα ψαρια οπως πχ πιρανια...?

Link to comment
Share on other sites

Σορι δεν στο εξηγησα καλα μαλλον!!!!εχω δει κατι αφρικανικες κυχλιδες που μου αρεσαν!!!!

αντε..εστω και αργα..βρηκαμε ακρη...

μιλας για τα γνωστα ψαρια απο τις γνωστες αφρικανες λιμνες...

και βεβαια μπορεις αν βαλεις αλλα επειδη στην πορεια πιθανοτατα θα αντιμετωπισεις προβληματα χωρου λογω οτι θα εχεις γεννες,θα σε συμβουλευα να ξεκινησεις με λιγα ατομα... 3 θυληκα με ενα αρσενικο,πολλες πετρες ,κρυψωνες,και ισως και μερικα φυτακια οπως πχ ανουμπιες και καμμια βαλισνερια για να σπας την μονοτονια απο το νταμαρι που εχεις δημιουργησει...

μπορεις να ανοιξεις νεο ποστ στην αναλογη κατηγορια,και να διαβασεις...να διαβασεις πολυ.

Link to comment
Share on other sites

A Και κατι αλλο που ξεχασα να ρωτησω....Μπορω να συνδιασω african cichlids μεamerican cichlids????

no,no....
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον θελεις να ασχοληθεις με αφρικανικες κιχλιδες,ριξε και μια ματια απο Tanganyika μερια.Θα βρεις καποια ειδη τα οποια δεν μεγαλωνουν πολυ,και θα σε κερδισουν και απο πλευρας συμπεριφορας.Παντως χαιρομαι πολυ που αλλαξες γνωμη.... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Να το κοιταξεις με επιμονη και ΥΠΟΜΟΝΗ..... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Όλοι Τανγκανίκα και Μαλάουι έχετε και προτείνεται. :buttrock:

Κοιτάξτε και λίγο από την λίμνη Βικτόρια έχει πανέμορφα ψάρια. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Όλοι Τανγκανίκα και Μαλάουι έχετε και προτείνεται. :buttrock:

Κοιτάξτε και λίγο από την λίμνη Βικτόρια έχει πανέμορφα ψάρια. :bowdown:

Εχεις δικιο Χρηστο.Απλα ειναι ψαρια περισσοτερο δυσευρετα.Προσωπικα εγω μεχρι στιγμης δεν εχω δει πουθενα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

αν οντως βαλεις αφρικανες (επισημανση)να βαλεις περισσοτερες θηλυκες (πχ 1 αρσενικο 2 θηλυκες)και μετα λογω χωρου το κανονιζεις οικονομικα!αντε καλη συνεχεια! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

αν οντως βαλεις αφρικανες (επισημανση)να βαλεις περισσοτερες θηλυκες (πχ 1 αρσενικο 2 θηλυκες)και μετα λογω χωρου το κανονιζεις οικονομικα!αντε καλη συνεχεια! :thumbup:

mod note

Θα παρακαλέσω πολύ να προσέχουμε τι προτείνουμε σε αρχάριους, ειδικά όταν είμαστε και οι ίδιοι αρχάριοι. Δεν μπαίνουν όλες οι Αφρικάνικες κιχλίδες σε χαρέμια. Ευχαριστώ.

Το συγκεκριμένο ενυδρείο ίσως και να μην υπάρχει δύο χρόνια μετά από το τελευταίο ποστ του ιδιοκτήτη του.

:P

Link to comment
Share on other sites

αν οντως βαλεις αφρικανες (επισημανση)να βαλεις περισσοτερες θηλυκες (πχ 1 αρσενικο 2 θηλυκες)και μετα λογω χωρου το κανονιζεις οικονομικα!αντε καλη συνεχεια! :thumbup:

Μετα απο δυο χρονια λες ακομα να αναρωτιεται τι αλλα ψαρια να βαλει;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...