Jump to content

πρωτα φυτα σε καθαρα 50λιτρο?


Recommended Posts

για σας παιδια . θα ηθελα να μαθω με τι φυτα γνωστα στο εμποριο να ξεκινησω και τι υποστρωμα. τα φυτα μπαινουν απο την αρχη στο στρωσιμο απ' οτι καταλαβα .ποιο στρωσιμο να επιλεξω ?. α το ενυδρειο που βρηκα ειναι ενα τετρα 60λιτρο περιπου 110Ε σε μαγαζι αξιζει?.και αφου εγινα κουραστικος πειτε μου και εναν καλο συνδυασμο ψαριων,γιατι με ολα αυτα που διαβαζω εχω μπερδευτει ,και συνολικα ποσα ψαρια ευχαριστω παιδια.πιστευω να βοηθησεται οπως παντα.

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια . θα ηθελα να μαθω με τι φυτα γνωστα στο εμποριο να ξεκινησω και τι υποστρωμα.

Το τί φυτά θα βάλεις τι υπόστρωμα και άν θα βάλεις θα εξαρτηθεί απο τα ψαράκια που θα φιλοξενίσεις.

τα φυτα μπαινουν απο την αρχη στο στρωσιμο απ' οτι καταλαβα .ποιο στρωσιμο να επιλεξω ?.

Εχει σχετικά άρθρα στο forum διάβασε λιγάκι.Το βασικό είναι αντιχλώριο για 2μέρες και μετά βακτήρια σε υγρή μορφή.

α το ενυδρειο που βρηκα ειναι ενα τετρα 60λιτρο περιπου 110Ε σε μαγαζι αξιζει?.και αφου εγινα κουραστικος πειτε μου και εναν καλο συνδυασμο ψαριων,γιατι με ολα αυτα που διαβαζω εχω μπερδευτει ,και συνολικα ποσα ψαρια ευχαριστω παιδια.πιστευω να βοηθησεται οπως παντα.

Τα λίτρα σου είναι λίγο περιοριστικά.Εγώ διατηρώ σε αντίστοιχο 5 tiger bargus.Πολύ ωραίο αποτέλεσμα θα ήταν και κάποιο κοπαδάκι πχ με νέον..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...