Jump to content

αλλαγη "κατοικων"


Recommended Posts

καλησπερα,εχω ενα ενυδρειο 94 λιτρων με γαππυ κ μολλυ.αλλα μετα το καλοκαιρι θελω να το αλλαξω,δλδ να βαλω ειτε κιχλιδες ειτε καποια αλλα ειδη.θα ηθελα μερικες γνωμες για το τι θα μπορουσα να βαλω σε αυτα τα λιτρα αλλα κ τι χρειαζοντε οσον αφορα την περιποιηση τους,

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Φούλαρέ το με πλέκο :bowdown:

Ok, δική μου τρέλα...

Νομίζω πως τα λίτρα σου είναι λίγα για κιχλίδες, αν και δεν είμαι και ο πιο σχετικός.

Γνώμη μου είναι ένα κοινωνικό φυτεμένο...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δες εδω βαλε αυτα και θα με θημηθεις υπεροχα ψαρια !!! :bowdown::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Βαλε multifaciatus απο Tanganyika.Υπεροχα ψαρια με υπεροχη συμπεριφορα......

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν μου πολυαρεσουν τα tanganika,νομιζω δεν ειναι τοσο εντυπωσιακα σε χρωματα (αν κανω λαθος διορθωστε με).

σε κοινωνικο ενυδρειο?τι μπορω να κανω?(σε περιπτωση που ειναι λιγα τα λιτρα μου για malawi)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου! Εγω πιστευω οτι μια χρυση τομη στο προβλημα σου ειναι ενα κοινωνικο με 1-2 ειδη κοπαδοψαρων (8-10 ατομα το καθε κοπαδι.) και ενα ζευγαρι η χαρεμακι απο ενα ειδος νανοκιχλιδες ( Ram,agassizi,Kribensis πχ). Αλγοφαγα στα λιτρα σου SAE η Ancistrus η Peckoltia. Με αυτο το set-up θα εχεις κινηση σε ολες τις ζωνες του ενυδρειου και πολυ χρωμα βεβαια. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

φιλε raven καλο αυτο οπως μου το λες.ομως δεν ειναι πολλα ολα αυτα για 94 λιτρα?κ επισεισ κανουν αυτα τα ειδη που μου ανεφερες μαζι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννουσα να τα βαλεις ολα μαζι ! Διαλεγεις ενα κοπαδοψαρο που σου αρεσει πχ. νεον και βαζεις 8-12. Ενα ειδος νανοκιχλιδας πχ. Ram ενα ζευγαρι, 1-2 σαε και τελος. Η οποιον αλλο συνδυασμο εσυ θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να βάλεις apistogramma cacatuoides ή ramirezi η κρίμπενσις.Να βάλεις ακόμα 10νέον ή καρδινάλιους που θα είναι τα dither fishes του ενυδρείου σου.Θα εχεις και πολλές γέννες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...