Jump to content

Ποιο είανι το φύλο του...?


Recommended Posts

Μπορείτε να μου πείτε το φύλο του ψαρούλη μου??? Υποψιάζομαι ότι είναι θηλυκό γιατί δεν παρατήρησα κάποιο γονοπόδιο, αλλά δεν είμαι σίγουρος...

Ευχαριστώ

IMG_1265.bmp

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω απ' τη φωτογραφία πρέπει να είναι θηλυκό όπως λες, αλλά όχι με απόλυτη σιγουριά γιατί δεν είναι πολύ καθαρή... Αν υπάρχει καμιά πιο καθαρή θα μπορέσουμε να σου πούμε με σιγουριά... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει κι ο Μίλτος μοιάζει προς θηλυκό αλλά η photo δεν είναι καθαρή. Κοίτα εδώ:

http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Fish/...rus_helleri.htm

τις photo στο τέλος του άρθρου για διακρίνεις πως είναι όταν έχει γονοπόδιο αρσενικού ή πτερύγιο θηλυκού (το ίδιο ισχύει και στα Platy).

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω απ' τη φωτογραφία πρέπει να είναι θηλυκό όπως λες, αλλά όχι με απόλυτη σιγουριά γιατί δεν είναι πολύ καθαρή... Αν υπάρχει καμιά πιο καθαρή θα μπορέσουμε να σου πούμε με σιγουριά... :buttrock:

Αυτές είναι οι καλύτερες φωτογραφίες μετά από πολλές προσπάθειες... Το ψαράκι κολυμπάει συνέχεια!!! :bowdown:

IMG_1294__1_.bmp

IMG_1294__2_.bmp

IMG_1294__3_.bmp

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Μπορείτε να μου πείτε το φύλο του ψαρούλη μου??? Υποψιάζομαι ότι είναι θηλυκό γιατί δεν παρατήρησα κάποιο γονοπόδιο, αλλά δεν είμαι σίγουρος...

Ευχαριστώ

Καλησπερα φιλε μου..το ξιφοφορακι σου ειναι θηλυκο
Link to comment
Share on other sites

Θυληκο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου..το ξιφοφορακι σου ειναι θηλυκο

Θυληκο.

:rolleyes:

Παιδιά λίγο αργά δεν το θυμηθήκατε...? :) Δείτε την ημερομηνία του ποστ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...