Jump to content

ΕΝΥΔΡΕΙΑ Juwel ??


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ JUWEL 240 Η 300. ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΗΔΗ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΕΤΟΙΩΝ ΕΝΥΔΡΕΙΩΝ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΛΟΓΙΑ, ΑΛΛΑ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΦΟΒΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΚΟΛΛΗΣΕΩΝ ΤΩΝ ΤΖΑΜΙΩΝ. ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ? ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΝΤΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΚΟΝΤΡΑΣ ΠΕΖΕΙ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ Η ΒΑΣΗ. ΟΠΟΙΑ ΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι.

επισης πολυ καλα και φθηνοτερα ειναι τα elite

φιλικα Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Γενικα απλος κανονας ειναι ο εξης καλητερη ποιοτητα εχουν τα ενυδρεια ιδιοκατασκευης γνωστων ελληνων κατασκευαστων και μετα τα ετοιμα εταιριων , αλλωστε αυτο φαινεται και απο την τιμη ! :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ JUWEL 240 Η 300. ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΗΔΗ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΕΤΟΙΩΝ ΕΝΥΔΡΕΙΩΝ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΛΟΓΙΑ, ΑΛΛΑ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΦΟΒΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΚΟΛΛΗΣΕΩΝ ΤΩΝ ΤΖΑΜΙΩΝ. ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ? ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΝΤΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΚΟΝΤΡΑΣ ΠΕΖΕΙ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ Η ΒΑΣΗ. ΟΠΟΙΑ ΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ.

Μια στη μεση εχει το Ριο 240.Το Ριο 300 εχει δυο κοντρες.Εγω τα εχω και τα δυο και απο πλευρας κατασκευης μεχρι στιγμης ειμαι οσο ικανοποιημενος θα μπορουσα να ειμαι απο ετοιμο ενυδρειο αυτης της ποιοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα απλος κανονας ειναι ο εξης καλητερη ποιοτητα εχουν τα ενυδρεια ιδιοκατασκευης γνωστων ελληνων κατασκευαστων και μετα τα ετοιμα εταιριων , αλλωστε αυτο φαινεται και απο την τιμη ! :)

Η ποιότητα με τα περιθώρια κέρδους είναι δύο διαφορετικά πράγματα.

Τα κατασκευή επί παραγγελία απλά μπορούν να έχουν τις διαστάσεις το πάχος του γυαλιού και πολλές άλλες κατασκευαστικές ιδιομορφίες που επιθυμούμε με αποτέλεσμα να εκτοξεύουν το κόστος.

Σχετικά με τα RIO πάντως είναι μια χαρά και σε σχέση τιμής και αξιοπιστίας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω να πω παρα πολυ καλα λογια για τα ELITE. Πολυ καλη κοληση και ωραιο φινιρισμα. Οι τιμες τους ειναι στα μισα λεφτα απο τα JUWEL.

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα με τα περιθώρια κέρδους είναι δύο διαφορετικά πράγματα.

Τα κατασκευή επί παραγγελία απλά μπορούν να έχουν τις διαστάσεις το πάχος του γυαλιού και πολλές άλλες κατασκευαστικές ιδιομορφίες που επιθυμούμε με αποτέλεσμα να εκτοξεύουν το κόστος.

Σχετικά με τα RIO πάντως είναι μια χαρά και σε σχέση τιμής και αξιοπιστίας. :)

Νομιζω λεμε περιπου το ιδιο , αυτο που πιστευω ειναι οτι σε κατασκευες με παραγγελια μπορουμε να εχουμε ακομα και ολων τον εξοπλισμο του ενυδρειου ( sump , λαμπες οσες και οποιες θελουμε , κοντρες , δυπλα καπακια συρομενα , αποσπωμενα με τζαμια για διαχυση του φωτος , με επενδυση , βαση απο κιλοδοκο αναλογα το βαρος , υπερχειλιση και με γραπτη εγγυηση 3 και πανω χρονων , αντιστιχα τα ετοιμα νομιζω εχουν 1 χρονο . Ετση η το περνουμε πληρης με το αναλογο κοστος η περνουμε ενα ετοιμο και προσαρμοζουμε αυτα που θελουμε σιγα σιγα . ;)
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ELITE ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ, ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΑ

Εχω να πω παρα πολυ καλα λογια για τα ELITE. Πολυ καλη κοληση και ωραιο φινιρισμα. Οι τιμες τους ειναι στα μισα λεφτα απο τα JUWEL.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχεις μπερδεψει τα ELITE. Δες τις τιμες στη κατηγορια ΖΩΟΦΙΛΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ. Παραδειγμα εγω θα αγορασω τωρα το αντιστοιχο του TRIGON 350 μαζι με επιπλο στα 400 ευρω κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω λεμε περιπου το ιδιο , αυτο που πιστευω ειναι οτι σε κατασκευες με παραγγελια μπορουμε να εχουμε ακομα και ολων τον εξοπλισμο του ενυδρειου ( sump , λαμπες οσες και οποιες θελουμε , κοντρες , δυπλα καπακια συρομενα , αποσπωμενα με τζαμια για διαχυση του φωτος , με επενδυση , βαση απο κιλοδοκο αναλογα το βαρος , υπερχειλιση και με γραπτη εγγυηση 3 και πανω χρονων , αντιστιχα τα ετοιμα νομιζω εχουν 1 χρονο . Ετση η το περνουμε πληρης με το αναλογο κοστος η περνουμε ενα ετοιμο και προσαρμοζουμε αυτα που θελουμε σιγα σιγα . :)

ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΥΠΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΕΠΡΔΙΠΛΑΣΙΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΑΝΟΓΑ ΤΟ TΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ. Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΗΤΑΝ GIA NA ΜΗΝ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ JUWEL ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ.

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ TA CANYON PROFESSIONAL ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΕΤΟΙΜΑΤΖΙΔΙΚΑ, ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΙΔΙΟ ?

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΗΤΑΝ GIA NA ΜΗΝ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ JUWEL ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ.

-Που το ειδες αυτο?

-Προσωπικα δεν ξερω κανενα που να ανοιξε ετσι στα καλα καθουμενα...αντιθετως σε κατι ιδιοκατασκευες απο γνωστους-χομπιστες ολο και κατι μαθαινουμε.. :)

Link to comment
Share on other sites

-Που το ειδες αυτο?

-Προσωπικα δεν ξερω κανενα που να ανοιξε ετσι στα καλα καθουμενα...αντιθετως σε κατι ιδιοκατασκευες απο γνωστους-χομπιστες ολο και κατι μαθαινουμε.. :)

ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ?!!!!

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟ ΤΟΤΕ ΜΑΓΑΖΙ ΑΝΟΙΞΕ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΙΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΖΑΜΙΩΝ.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα απλος κανονας ειναι ο εξης καλητερη ποιοτητα εχουν τα ενυδρεια ιδιοκατασκευης γνωστων ελληνων κατασκευαστων και μετα τα ετοιμα εταιριων , αλλωστε αυτο φαινεται και απο την τιμη ! :)

ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΥΠΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΕΠΡΔΙΠΛΑΣΙΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΑΝΟΓΑ ΤΟ TΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ. Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΗΤΑΝ GIA NA ΜΗΝ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ JUWEL ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ.

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ TA CANYON PROFESSIONAL ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΕΤΟΙΜΑΤΖΙΔΙΚΑ, ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΙΔΙΟ ?

Από πού το βγάλατε αυτό το συμπέρασμα;

Το μόνο θετικό που έχουν τα ενυδρεία κατά παραγγελία είναι ότι μπορούμε να τα παραγγείλουμε στην επιθυμητή διάσταση και να έχουν κάποιες ιδιομορφίες στην κατασκευή. Δεν είναι ανώτερα ποιοτικά από τα γνωστά εργοστασιακά. Και στα δυο ενυδρεία μπορούν να συμβούν αστοχίες στα υλικά.

Το παλιότερο μου juwel είναι 21 χρονών και ακόμη η κολλήσεις του είναι 100% οκ.

Έχω και άλλα juwel με ηλικία πάνω από 10 χρονών 0% προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

JUWEL H ELITE ? OEO OEO OEO

ΘΑ ΤΟ ΡΙΞΩ ΚΟΡΟΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ?!!!!

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟ ΤΟΤΕ ΜΑΓΑΖΙ ΑΝΟΙΞΕ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΙΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΖΑΜΙΩΝ.

-Αυτο δε λεω και γω ?????

-Και για να το ξαναπω...αναμεσα σε JUWEL και ιδιοκατασκευη προτιμω τα πρωτα και δε σηκωνω κουβεντα περι τουτου :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο δικη μου πειρα εχω να πω οτι 14 χρονων ενυδρειο εν λειτουργεια ιδιοκατασκευη κανενα προβλημα , αλλα αφου ο Χρήστος εχει juwel 21 χρονών ;) σεβαστη η γνωμη του ! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...