Jump to content

Τι μπορεί να είναι??


Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους.....προσπαθώ εδώ και ημέρες να ανακαλύψω την ταυτότητα δύο ειδών ψαριών. Τα ψαράκια μου τα φέρανε δώρο για το 100 λίτρων ενυδρείο μου και αυτός που μου τα έφερε δυστυχώς δεν συγκράτησε τα ονόματά τους (όπως τους τα είπε αυτός που έχει το πετ-σοπ). Το ένα είναι σίγουρα κάποιο είδος κιχλίδας, είναι εντελώς άσπρο ίσως και λίγο ροζίζει και είναι ζευγάρι (κυνηγιούνται συνέχεια μέσα στο ενυδρείο). Το άλλο είναι αυτά τα μικρά κιτρινάκια - σαμουράι - μήπως γνωρίζει κανείς το επιστημονικό τους όνομα???

Το πρόβλημα είναι ότι έχω διαθέσιμη φωτογραφία αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορώ να την ανεβάσω στο φόρουμ....

Σας ευχαριστώ.........Αφροδίτη

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να πώ ότι το ζεύγος μοιάζει πολύ με το είδος....Brichardi Cichlid, Albino αλλά είναι αρκετά μεγαλύτερο και πιο πλακουτσερό από ότι αυτή η φωτογραφία στο site που μου λές (έχουν και ένα στόμα με κάτι δόντια μυτερά και το ανοιγοκλείνουν συνεχώς)...τώρα όσων αφορά τα άλλα είναι μάλλον σαν το Electric Yellow Cichlid, αν και το πτερύγιο που έχει στην ράχη του καταλήγει σε μία μαύρη γραμμή....

μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν μου επισυνάπτεται η φωτογραφία που ανεβάζω??

Ευχαριστώ...αφροδίτη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...