Jump to content

κιχλίδες με τί άλλο??


Recommended Posts

Μπορώ να ρωτήσω τί ψάρια μπορούν να συμβιώσουν με τις κιχλίδες μου (έχω και δολλάρια μέσα στο ενυδρείο)....

Link to comment
Share on other sites

Aν θελεις πες μας λιγα πραγματα για το ενυδρειο σου λιτρα ,φιλτρανση κ.τ.λ. για να σε βοηθησουμε και τι κιχλιδες εχεις τωρα και για τι κιχλιδες ενδιαφερεσε ( Αμερικανικες , Αφρικανικες ) .

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρείο μου είναι 100 λίτρων, με διάφορα φυτά και έχει το εσωτερικό φίλτρο (της εταιρίας του δηλαδή της Aquantlantis). Έχει ήδη μέσα δύο κιχλίδες mbuna κίτρινες (τώρα δεν θυμάμαι ακριβώς και το επιστημονικό τους όνομα - κοινά τις λένε σαμουράι) και δύο αλμπίνο που τουλάχιστον ξέρω ότι είναι κιχλίδες αλλά και τίποτα άλλο...δυστύχώς δεν ξέρω να ανεβάζω φωτογραφία στο φόρουμ....

ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω μέσα αγγελόψαρα για παράδειγμα ή αρλεκίνους που μου αρέσουν πολύ..

ευχαριστώ, Αφροδίτη

Link to comment
Share on other sites

Tα ψαρια που θελεις να βαλεις δεν πανε με αυτα που εχεις ! :) Δεν μπερδευουμε αμερικανικες με αφρικανικες κιχλιδες , καταρχην δεν ταιριαζουν διατροφικα αλλα τα ψαρια για να δειξουν τα χρωματα και τον χαρακτιρα τους πρεπει να ειναι ξεχωριστα και για να μην εχεις απολιες !

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρωτήσω τί ψάρια μπορούν να συμβιώσουν με τις κιχλίδες μου (έχω και δολλάρια μέσα στο ενυδρείο)....

Κιχλιδες με κιχλιδες :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...