Jump to content

Νερό βρύσης ΝΟ3 = 12.5


Recommended Posts

Μέτρησα σήμερα το νερό τις βρύσης και βρήκα ΝΟ3 = 12.5. Εάν υπολογίσει κανείς ότι μυρίζει έντωνα χλώριο και γνωρίζω ότι βάζουν αρκετό (κάτι θα ξέρουν) δεν έπρεπε να είναι μηδενικό λογικά;

Link to comment
Share on other sites

Λογικα.

Με τι μετρας?

Μετρα και σε αλλη περιοχη της πολης με το τεστ σου.

Μετρα και με αλλο τεστ στη βρυση σου.

Μετράω με τεστ της TETRA με 3 μπουκαλάκια και μια σκόνη που έχει. Μου έβγαζε του ενυδρείου ανεβασμένο ενώ είχα κάνει προχτές αλλαγή 1/3 και είπα να μετρήσω να δω και τις βρύσης.

Από ότι ξέρω όντως έχουμε κάποιο πρόβλημα με το νερό και γιαυτό το πλακώνουν στο χλώριο. Λές να πάω να το μετρήσω και στο Pet Shop γιατί δεν έχω άλλο είδος τεστ εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Μην γραφεις παντου τα ιδια. Αφου σου εχω απαντησει στο αλλο για τα τεστ.- :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Μην γραφεις παντου τα ιδια. Αφου σου εχω απαντησει στο αλλο για τα τεστ.- :buttrock:

Είπα να κάνω διαφορετικό πόστ για το νερό τις βρύσης :rasp: Ευχαριστώ για την παρέα 2:16μμ ^_^

Είμαι "λίγο" spamer ε; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μέτρησα σήμερα το νερό τις βρύσης και βρήκα ΝΟ3 = 12.5. Εάν υπολογίσει κανείς ότι μυρίζει έντωνα χλώριο και γνωρίζω ότι βάζουν αρκετό (κάτι θα ξέρουν) δεν έπρεπε να είναι μηδενικό λογικά;

Βάση της ελληνικής νομοθεσίας αν δεν κάνω λάθος τα επιτρεπτά όρια στο πόσιμο νερό είναι 50mg/lit. Άρα είναι και δεν είναι νορμάλ

Link to comment
Share on other sites

Βάση της ελληνικής νομοθεσίας αν δεν κάνω λάθος τα επιτρεπτά όρια στο πόσιμο νερό είναι 50mg/lit. Άρα είναι και δεν είναι νορμάλ

Ευχαριστώ για την πληροφορία Χρήστο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...