Jump to content

96 λίτρα 1 ζευγάρι Mikrogeophagus Ramirezi


Recommended Posts

Καλός ήρθα και εγώ στη παρέα του aquazone σκέφτομαι να κανό ένα ενυδρείο 96 λίτρα 80 καθαρά φυτεμένο με 1 ζευγάρι Mikrogeophagus ramirezi καθος και 8 με 9 cardinal tetra 1 Ancistrus dolichopterus και 4 Corydoras sterbai θα ήθελα πόλοι να μαθό αν τα ψαριά αυτά είναι συμβατά και φτάνουνε τα λίτρα που έχω καθώς και ότι πρέπει να ξερό για αυτά σας ευχάριστο εκ τον πρότερων

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες καταρχην...

Καταδευτερον αν ημουν στην θεση σου και ηθελα αναπαραγωγη θα αφηνα το ζευγαρι μονο του...

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες καταρχην...

Καταδευτερον αν ημουν στην θεση σου και ηθελα αναπαραγωγη θα αφηνα το ζευγαρι μονο του...

Δεν επιθυμώ αναπαραγωγή αλλά ένα υγιές ενυδρείο όπου οι ενική θα περνάνε καλά και θα απόλαυαν το θέαμα αυτό

Link to comment
Share on other sites

Τοτε με ενα ζευγαρι ραμιρεζι και ενα κοπαδι 8-10 ατομων καρδιναλιων και ενα κοπαδι γυρω στα 6-8 corydoras πιστευω θα ηταν καλα ...Απλα να ξες οτι τα corydoras θελουν πολυ ψιλο χαλικι ή αμμο για να μην τραυματισουν τα ευαισθητα μουστακια τους και πρεπει να ειναι σε ομαδες...Για το νερο θα πρεπει να ειναι μαλακο και οξινο...Για τον Ancistrus θελει 80 ποντους μηκος και γινετε το αρσενικο 15 ποντους και το θυλικο μενει μικροτερο...

Έγινε επεξεργασία - Thodwrhs
Link to comment
Share on other sites

Τοτε με ενα ζευγαρι ραμιρεζι και ενα κοπαδι 8-10 ατομων καρδιναλιων και ενα κοπαδι γυρω στα 6-8 corydoras πιστευω θα ηταν καλα ...Απλα να ξες οτι τα corydoras θελουν πολυ ψιλο χαλικι ή αμμο για να μην τραυματισουν τα ευαισθητα μουστακια τους και πρεπει να ειναι σε ομαδες...Για το νερο θα πρεπει να ειναι μαλακο και οξινο...Για τον Ancistrus θελει 80 ποντους μηκος και γινετε το αρσενικο 15 ποντους και το θυλικο μενει μικροτερο...

Σε ευχάριστο πολύ Θοδωρή έχω ψιλό χαλίκι όπως και 4 corydoras και το ενυδρείο τρέχει εδώ και 8 μήνες απλά θέλω να αλλάξω την σύνθεση μου και να πέρα σο σε πιο εντυπωσιακά ψαριά (cardinal tetra)

Link to comment
Share on other sites

Εάν κρατήσω το κοπαδακι με cardinal tetra και Corydoras sterbai τι άλλο ψάρι μου προτείνετε στα λίτρα μου ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...