Jump to content

Υγρασία στο σπίτι λόγω ενυδρείου (αλήθεια ή Ψέμα)


gantalf

Recommended Posts

Σας χαιρετώ για ακόμη μια φορά και θα ήθελα την γνώμη σας ως αρχαιότεροι αλλά και σοφότεροι.

Είπα σε μια φίλη μου ότι ασχολούμαι με ενυδρεία εδώ και 1.5 χρόνο και αυτή αμέσως μου απάντησε:

"ΣΟβαρα? καλα δεν έχεις υγρασία"???

Θα ήθελα λοιπόν να μου παραθέσετε την γνώμη σας. δηλαδή λόγω υπάρξης ενυδρείου-ων στο σπίτι μπορεί να αυξηθεί η υγρασία στο χώρο του σπιτιού, τι πιστεύετε?? :unsure::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Είχα φτάσει να έχω 4 τόνους σε 50 τετραγωνικά σπίτι.....Ναί τότε είχα κάποια προβλήματα...αλλά σε καμία περίπτωση σε νορμάλ συνθήκες ΔΕΝ έχεις πρόβλημα υγρασίας.......

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι που ψύχουμε με ανεμιστηράκια και προκαλούμε εξάτμιση σίγουρα αυξάνεται η υγρασία, αλλά από τη στιγμή που όλα τα παράθυρα είναι ανοικτά δεν μένει στο σπίτι. Στη δικιά μου περίπτωση, στα Χανιά, τις βραδιές του καλοκαιριού μόλις σταματήσει το μελτέμι, η ατμοσφαιρική υγρασία γράφει πάνω από 80%, τι να μας πει δηλαδή το ενυδρείο...(καλά...ΤΑ ενυδρεία...) :unsure:

Link to comment
Share on other sites

ναι αυξανει λιγο την υγρασια του χωρου ειδικα με τα ανεμηστηρακια

αυτο δεν ειναι τοσο καλο το καλοκαιρι αλλα ειναι καλο τον χειμωνα

η διαφορα ειναι πολυ μικρη και χωρις οργανο δεν μπορεις να το αντιληφθεις

η υγρασια ειναι ενας παραγοντας που επηρεαζει αυτο που λεμε αισθητη θερμοκρασια (ενας αλλος παραγοντας ειναι ο αερας) δηλαδη οσο αυξανει το ποσοστο υγρασιας στην ατμοσφαιρα τοσο πιο εντονα αισθανομαστε την ζεστη και αντιστροφα οσο πιο ξηρη ειναι η ατμοσφαιρα τοσο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...