Jump to content

θολη επιφανεια


Recommended Posts

το ενυδρειο τρεχει εδω και ενα μηνα.ph 6,6 - kh 4 - gh 7 - NO2 0 - NO3 12,5 - NH3/4 0.εδω και δεκα μερες εχω σταματησει παροχη οξυγονου.αναταραξη επιφανειας μονο με την εξοδο του φιλτρου.απο τοτε εχω παρατηρησει μια θολουρα σαν κοιλιδες κοιλιδες στην επιφανεια του νερου.λογω του οτι μου τελειωσε ο υαλοβαμβακας του φιλτρου τον εχω πλεινε βαλε μεχρι να παρω καινουριο.μηπως φταιει αυτο τελικα η κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανο να εχεις περισσεια φωσφορικων....

αλλαξε η και μειωσε τις τροφες που δινεις,και μαζεψε αυτους τους λεκεδες απο την επιφανεια με χαρτι κουζινας.

στη συνεχεια αυκξησε λιγουλακι την αναταραξη στην επιφανεια σου,ετσι ωστε να μην ξαναδημιουργηθει.

σαφως και μερικες μικρες αλλαγες νεου θα βοηθησουν αρκετα... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανο να εχεις περισσεια φωσφορικων....

αλλαξε η και μειωσε τις τροφες που δινεις,και μαζεψε αυτους τους λεκεδες απο την επιφανεια με χαρτι κουζινας.

στη συνεχεια αυκξησε λιγουλακι την αναταραξη στην επιφανεια σου,ετσι ωστε να μην ξαναδημιουργηθει.

σαφως και μερικες μικρες αλλαγες νεου θα βοηθησουν αρκετα... :thumbup:

ευχαριστω για την αμεση απαντηση klaz.κατι ακομη.γνωριζοντας οτι εισαι κι εσυ στο azoreσ team θελω να σε ρωτησω αν εχετε 59cm λαμπα 24w για juwel 125 σε χρωμα ροζ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση klaz.κατι ακομη.γνωριζοντας οτι εισαι κι εσυ στο azoreσ team θελω να σε ρωτησω αν εχετε 59cm λαμπα 24w για juwel 125 σε χρωμα ροζ.

αν μιλας για τ5 λαμπα juwel,δυστυχως οχι φιλε μου.ειναι σε περιεργη διασταση,και τωρα τελευταια καποιες εταιρειες παραγουν λαμπες για την juwel,εκτος απο την ιδια... :thumbup: Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

αν μιλας για τ5 λαμπα juwel,δυστυχως οχι φιλε μου.ειναι σε περιεργη διασταση,και τωρα τελευταια καποιες εταιρειες παραγουν λαμπες για την juwel,εκτος απο την ιδια... :thumbup:

για t5 μιλαω.αν γνωριζεις που μπορω να βρω ή αν υπαρχει περιπτωση να σας ερθουν αν δε σου ειναι κοπος ενημερωσε με.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...