Jump to content

αλλαγη θεσης σε εσωτερικο φιλτρο


Recommended Posts

γεια σας,

εχω ενα Juwel 120 και αλλαξα τη θεση του εσωτερικου φιλτρου (απο δεξια που ηταν το εβαλα στα αριστερα).

το κολλησα με ειδικη σιλικονη. το προβλημα ειναι ο συνδεσμος του κυκλοφορητη της εισοδου, ειναι σχεδιασμενος μονο για τη δεξια πλευρα. πρεπει να παρω αλλο συνδεσμο ή κατι δεν κανω καλα?

αν το εχει κανει καποιος please βοηθεια.... :chair:

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

εχω ενα Juwel 120 και αλλαξα τη θεση του εσωτερικου φιλτρου (απο δεξια που ηταν το εβαλα στα αριστερα).

το κολλησα με ειδικη σιλικονη. το προβλημα ειναι ο συνδεσμος του κυκλοφορητη της εισοδου, ειναι σχεδιασμενος μονο για τη δεξια πλευρα. πρεπει να παρω αλλο συνδεσμο ή κατι δεν κανω καλα?

αν το εχει κανει καποιος please βοηθεια.... :chair:

ευχαριστω

νομιζω οτι επρεπε να το προβλεψεις απο πιο πριν....

προσωπικα δεν θυμαμαι να εχω δει να βγαινει τετοιος συνδεσμος για ντο αριστερο μερος.ολα οσα ξερω ειν αι μονο για δεξια....

μπορεις βεβαια παντα να ανατρεξεις στο επισημο σαιτ της jewel στο κομματι με τα ανταλλακτικα μηπως και βρεις καποια ακρη....

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω από Juwell, αλλά δες μήπως κάνεις κάποια πατέντα με κανένα σωληκάκι και καινούρια τρύπα στο κουτί του φίλτρου (αν χρειάζεται). Εκτός βέβαια από το σωστό που αναφέρει ο klaz παραπάνω (να βρεις κάτι γνήσιο από την ίδια τη Juwell).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...