Jump to content

Νεο ενυδρειοοοο


Recommended Posts

hello!! :) Πηρα ενυδρειο 240λιτρα. Το εχω γεμισει το μισο απ το νερο του παλιου ενυδρειου μου. Του εχω βαλει τα φιλτρα ενα εξωτερικο κ ενα της μαμας του. Ειναι ηδη στρωμενα. Το αλλο μισο ομως το γεμισα με νερο βρυσης ποσες μερες να το αφησω κ να ριχνω φαρμακα μεχρι να βαλω ολα τα ψαρια?

Link to comment
Share on other sites

αφού έχεις βάλλει μέσα στρωμένα φίλτρα λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα, αλλά την απάντηση για να είσαι 100% σίγουρος θα σου την δώσουν μόνο τα τεστ NH3, NO2, NO3. Κανείς δεν ξέρει καλύτερα από αυτά! :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.. Χαζομαρα ερωτηση.. Ηξερα βασικα τι νακανω.. Εκανα τα τεστ ολα τελεια! Εβαλα καποια ψαρακια μεσα ολα δειχνουν μια χαρα. Να ρωτησω κατι αλλο... Εχω καποια λαμπακια led πρασινα κ μπλε αν τα αναβω ολη τη νυχτα υπαρχει προβλημα???

Και κατι ακομα..Που μπορω να γεμισω την μπουκαλα διοξειδιου μου? Μονο σε πετ σιτυ μπορω να παω? Κ επειδη πρωτη φορα χρησιμοποιω μπουκαλα δεν ξερω πως δουλευει . μπορει να με βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.. Χαζομαρα ερωτηση.. Ηξερα βασικα τι νακανω.. Εκανα τα τεστ ολα τελεια! Εβαλα καποια ψαρακια μεσα ολα δειχνουν μια χαρα. Να ρωτησω κατι αλλο... Εχω καποια λαμπακια led πρασινα κ μπλε αν τα αναβω ολη τη νυχτα υπαρχει προβλημα???

Και κατι ακομα..Που μπορω να γεμισω την μπουκαλα διοξειδιου μου? Μονο σε πετ σιτυ μπορω να παω? Κ επειδη πρωτη φορα χρησιμοποιω μπουκαλα δεν ξερω πως δουλευει . μπορει να με βοηθησει καποιος?

τα λεντακια μπορεις να τα αναβεις μερικες ωριτσες αφου σβησουν τα κανονικα σου φωτα.οχι ομως ολο το βραδι...ασε και λιγο στο σκοταδι τα ψαρακια σου..

τη μπουκαλα μπορεις να την γεμισεις σε πυροσβεστικα ειδη.εκει η αναγομωση γινεται απο επαγγελματιες και σαφως ειναι φθηνοτερη απο οπουδηποτε αλλου...

παλι δεν μας τα λες και πολυ καλα....

σου τελειωσε δηλαδη η μπουκαλα,η οποια δεν γνωριζες καν πως δουλευει...?(τουλαχιστον εγω αυτο καταλαβα απο τη γραφη σου.)

***επισης αρχικα οταν λες οτι εκανες ολα τα τεστ τελεια(ποιες ηταν οι μετρησεις σου..?)

***μηπως δεν αισθανθηκες σιγουρη για το γεγονος οτι ισως να βιαστηκες να βαλεις ψαρακια κιολας μεσα μας εκανες την ''χαζη'' κατα τα λεγομενα σου ερωτηση...?

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα την μπουκαλα δεν το εξηγησα καλα.. Μου την δωσανε.. Δεν ξερω αν ειναι γεματη η αδεια.. Κ ρωταω που μπορω να την παω να μου την γεμισουνε κ να μου δειξουνε κ πως δουλευει! Τ ψαρακια ειναι μια χαρα τα η μετρησεις που ξαναεκανα βγηκαν καλες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και από εμένα, πιστεύω οτι ο Κlaz αυτό που εννοεί είναι να γράψεις ακριβείς τιμές από τα τεστ που έκανες, γιατί αυτό που θεωρείς εσύ κανονικό μπορεί να μην είναι και τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...