Jump to content

αμαν...κ τωρα?


Recommended Posts

τελικα το καρχαριακι δεν ηταν silver shark αλλα πανγκασιους οπως ειχε την χαρα να με ενημερωσει ο καταστηματαρχης την ωρα που αγοραζα αλλα δυο μικροσκοπικα πανγκασιους κ 2 μικρα γατοψαρα...... :)

οποτε αυτην την στιγμη εχω στο ενυδρειο μου τρια πολυ μικρα πανγκασιους ,δυο μεγαλα χρυσοψαρα,2 γλυφτες κ 2 γατοψαρα.η θερμοκρασια ειναι στους 27 βαθμους .υπενθιμιζω πως το το ενυδρειο ειναι 100 λιτρα.

προς το παρον τα καρχαριακια κινουνται ασταματητα κ με νευρικες κινησεις .δεν ξερω αν ετσι συμπεριφερονται ετσι γενικα, η αν ενοχλουνται.

τα δε γατοψαρα αντι να καθαριζουν το βυθο , κανουν κ αυτα σαν τρελα κ πανε πανω κατω .δεν ειχα ποτε μου γατοψαρα οποτε κ παλι δεν ξερω αν ειναι η φυσιολογικη η συμπεριφορα τους.

ειχα σκοπο να αγορασω ακομα ενα λευκο παγκασιους με κοκκινα ματια κ τιποτα αλλο.

ειναι ακομα μικρα οποτε πιστευω πως δεν θα υπαρξει προβλημα .ακομα κ αν μεγαλωσουν πολυ εχω στην αποθηκη ενα ενυδρειο 1000 λιτρων .αλλα δεν μπορω να το χρησιμοποιησω .οχι ακομα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειναι κριμα να πωλουνται τετοια πλασματα σε πετ σοπ...

ειλικρινα δεν το καταλαβαινω και παρακαλω ας καποιος γνωστης ας με φωτισει :)

Link to comment
Share on other sites

α) Έλεγες πως είχες σκοπό να πάρεις καρχαριάκια και χρυσόψαρα μαζί. Ότι "καρχαριάκια" κι ανα ήταν αυτά σου είπαμε πως ΔΕΝ ταιριάζουν με τα χρυσόψαρα. Παρ'όλα αυτά τα πήρες και μάλιστα σου βγήκανε πανγκάσιους. Οπότε τώρα τί περίμενεις να ακούσεις? Το ενυδρείο σου είναι εντελώς λάθος και μάλιστα πρέπει να είναι και πλήρως άστρωτο για να έχουν τέτοια συμπεριφορά τα ψαράκια. Δεν θα την βγάλουν πολλές μέρες, αυτό είναι σίγουρο...

β) nickname: peoglou, φύλλο: Γυναίκα, υπογραφή: Βρασίδας, φωτογραφία προφίλ: κοπέλα..... :) Κάτι δεν πάει καλά,ε?

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο σου ειναι στρωμμένο?

Και χρυσοψαρα σε 27 C χειμωνιατικά?

Και 3 παγκασιους σε 100 λιτρα?

Και 2 "γλυφτες" (κατα πασα πιθανοτητα common pleco)

Φοβαμαι οτι εισαι σε ΤΕΛΕΙΩΣ λαθος δρομο.

Link to comment
Share on other sites

Βρασιδας ειναι το καλλιτεχνικο :)

Link to comment
Share on other sites

α) Έλεγες πως είχες σκοπό να πάρεις καρχαριάκια και χρυσόψαρα μαζί. Ότι "καρχαριάκια" κι ανα ήταν αυτά σου είπαμε πως ΔΕΝ ταιριάζουν με τα χρυσόψαρα. Παρ'όλα αυτά τα πήρες και μάλιστα σου βγήκανε πανγκάσιους. Οπότε τώρα τί περίμενεις να ακούσεις? Το ενυδρείο σου είναι εντελώς λάθος και μάλιστα πρέπει να είναι και πλήρως άστρωτο για να έχουν τέτοια συμπεριφορά τα ψαράκια. Δεν θα την βγάλουν πολλές μέρες, αυτό είναι σίγουρο...

β) nickname: peoglou, φύλλο: Γυναίκα, υπογραφή: Βρασίδας, φωτογραφία προφίλ: κοπέλα..... :) Κάτι δεν πάει καλά,ε?

Φίλε stormtrooper να είσαι λίγο πιο ευγενικός!!!!!

Τι δουλειά έχει ο σφουγγαρακης ο οποίος κόπηκε στην Αμερικανικη TV ξέρεις για πιο λόγο με το stormtrooper και το όνομα Νικος μμμμμμμ κάτι δεν πάει καλά εδώ

Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα κυριε stormtrooper

nickname: peoglou, μπορεί να είναι απο την Τουρκιά

φύλλο: Γυναίκα, ότι δηλώσει ο καθένας

υπογραφή:Η Βρασίδας, πολύ ωραίο όνομα

φωτογραφία προφίλ: κοπέλα, όμορφη κοπέλα

Τι δεν σου κολλάει από αυτά, δεν σε καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

Τι δουλειά έχει ο σφουγγαρακης ο οποίος κόπηκε στην Αμερικανικη TV ξέρεις για πιο λόγο με το stormtrooper και το όνομα Νικος μμμμμμμ κάτι δεν πάει καλά εδώ

:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε stormtrooper να είσαι λίγο πιο ευγενικός!!!!!

Τι δουλειά έχει ο σφουγγαρακης ο οποίος κόπηκε στην Αμερικανικη TV ξέρεις για πιο λόγο με το stormtrooper και το όνομα Νικος μμμμμμμ κάτι δεν πάει καλά εδώ

Stormtrooper%20Bride.jpg

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω.επειδη λοιπον κ εγω δεν θελω να ταλαιπωρω τα ζωντανα μου ερωτω. και τωρα τι κανω?δινω τα ζωντανα μου πισω στον χασαπη απο οπου τα αγορασα για να ψοφησουν σιγουρα , δοκιμαζω την τυχη μου με αυτα κ ισως να εχουν την ιδια καταληξη ή να χρησιμοποιησω το 1000 λιτρων ενυδρειο(ειναι τεραστειο που να το βαλω ,πως θα το καθαριζω κτλ)??? αν καποιος που πιστευει πως ειναι εμπειρος κ πως θα τα καταφαιρει με τα καρχαριακια μου με πολυ χαρα να του τα χαρισω.δεν θελω να παθουν κακο προς θεου.

αλλα να τα γυρισω πισω στον χασαπη απο οπου τα αγορασα αποκλειεται..............

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να απαντας στο ιδιο θεμα που εχεις ανοιξει και οχι απαντησεις νεα θεματα!

Παντα φιλικα :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα το καρχαριακι δεν ηταν silver shark αλλα πανγκασιους οπως ειχε την χαρα να με ενημερωσει ο καταστηματαρχης την ωρα που αγοραζα αλλα δυο μικροσκοπικα πανγκασιους

Αφου ο καταστηματαρχης σου ειπε τι σου πουλαει και εσυ τα πηρες, δεν νομιζω οτι εχουμε να σου πουμε κατι....

Οσο για αυτο το ενυδρειο των 1000 λιτρων πραγματικα θα ηθελα να δω μια φωτο...

mod note:

Τα θεματα ενωθηκαν...

Έγινε επεξεργασία - Zorba_The_Freak
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...