Jump to content

Help Me...


Odysseas1986

Recommended Posts

Μολις πειρα ενα ενυδρειο 450lt εχω ηδη ενα Blue akara γυρο στους 10 ποντους και θα το βαλω στο μεγαλω ενυδρειο! Μπορειτε να μου πειτε με τι κυχληδες τεριαζει ωστε να μην του κανω κακο??? Φανταζομαι με κυχληδες αμερικης μονο.Το ενυδρειο ειναι αρκετα μεγαλο και θελω να βαλω αρκετα ψαρια μεσα. Πειτε μου τη γνωμη σας. Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο ψαρι ειναι πολυ ηρεμμ και στα λιτρα σου μπορεις να βαλεις και αλλες ηρεμες αμερικανικες κιχλιδες οπως severum , δεν μου ερχοντε αλλες κιχλιδες μεσαιου μεγεθους που να ειναι ηρεμες τωρα αλλα μην βαλεις κανα δολοφονο opos green terror,salvini ktl

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμένα μπορείς να βάλεις Γεωφάγους, κλειδαρότρυπες, Festinum, Fire Mouth, Σεβέρουμ και γενικά ήρεμες κιχλίδες μεσαίου μεγέθους ΟΧΙ ΜΙΚΡΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι το Blue akara ειναι ηρεμη κυχληδα! Στο μικρο ενυδρειο (55lt) οτι και να εχω βαλει εχει γινει πολεμος. Ταιριαζει και με oscar και με αλλα αγρια ψαρια πιστευω το Blue akara. Thanks..

Link to comment
Share on other sites

Ούτως η άλλως είναι άγριο ψάρι το Blue akara !

Απο αμερικάνικες κιχλίδες βάλε ότι θέλεις από αυτές που κυκλοφορούν στην Ελληνική αγορά εκτός από τις νάνο .

Να προσέξεις μόνο να βάλεις μπόλικα ξύλα .

Στον αριθμό των ψαριών υπάρχει περιορισμός !

Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις μπόλικα μικρά σε ηλικία και μέγεθος ψάρια και όπως θα παίρνουν μέγεθος τα δίνεις σε φίλους και τα αραιώνεις σιγά σιγά .

Με αυτό το τρόπο στο τέλος θα μείνουν αυτά που θέλεις περισσότερο εσύ , και αυτά που θα έχουν ταιριάξει μεταξύ τους .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...