Jump to content

Ο Μπαρμπέρης κάνει θαύματα


Recommended Posts

Όσοι Φίλοι είχαν την τύχη να δουν το ενυδρείο μου μέχρι χτες, θα είχαν βγάλει το συμπέρασμα ότι δεν φιλοξενούσε τίποτα άλλο, παρά μόνο ανούμπιες.

Έτσι και εγώ ανέλαβα χρέη μπαρμπέρη και μετά από ένα γενναίο κούρεμα, ξαναείδα τα ψάρια, τα ξύλα και γενικά το ντεκόρ μου που τα είχα ξεχάσει.

Φυσικά προέκυψαν κουβάδες με ανούμπιες και όχι μόνο. Κρυπτοκορίνες πλατύφυλλες και λόγχες γέμισαν την καραντίνα μου προσωρινά και θα έρθουν όλα μαζί στη συνάντηση του Σαββάτου.

Όποιος ενδιαφέρεται να κρατάει μαζί και καμιά σακούλα.

Επίσης χρειάζεται επειγόντως μείωση του πληθυσμού των Kribensis (παραγωγής μας) όποιος ενδιαφέρεται ας με ενημερώσει να του φέρω.

Δυστυχώς ξέχασα να τραβήξω φωτο του "πριν" και έτσι δημοσιεύω το "μετά".

post-358-1141589294_thumb.jpg

post-358-1141589318_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θέλω κριμπένσις αλλά ανούμπιες :rockon:

Link to comment
Share on other sites

Εύγε στον Μπαρμπέρη. Πολύ καλή δουλειά.

Δυστυχώς και εγώ δεν θα πάρω Krib αφού και εγώ μεγαλώνω αρκετά μικρά και σε λίγο με βλέπω και εμένα μην έχω που να τα χαρίσω.

Πολύ κρίμα πάντως γιατί είναι και πανέμορφα ψάρια και έχουν εκπληκτική συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Νικο Καλησπέρα

Θα μ'ενδιέφεραν δυο ζευγαράκια Κριμπένσις για το ενυδρείο που ετοιμάζουμε με pleco,είναι μεγαλούτσικα για να τα ξεχωρίσεις?

Θα έρθω να τα πουμε το Σάββατο στη συγκέντρωση.

Τόσες ώρες τα ψαράκια θα είναι στη σακκούλα??? :rockon:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή froso

Δυστυχώς τα Kribensis είναι όλα αρσενικά. Δεν ξέρω γιατί αλλά τις ξεπάστρεψαν όλες τις θηλυκές μετά από ανελέητο κυνηγητό. Τα μεγέθη είναι του ενηλίκου και λίγο πιο μικρά. Η ηλικία τους είναι μικρότερη του ενός έτους.

Αν ενδιαφέρεσαι ακόμα για ανδροπαρέα πες μου.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Νίκο φέρε2 άντρες θα βρω σε μαγαζί γυναίκες......

Λές να φαγωθουνε τα 2 αρσενικά μετα μόλις μπουν στο ίδιο ενυδρείο με 2 θηλυκά?

Αν υπάρχει πρόβλημα φέρε μόνο έναν.

θα είναι στη σακκούλα τόσες ¨ωρες??? :rockon:

Link to comment
Share on other sites

Αν το ενυδρείο είναι μεγάλο ή αν έχει πολλές κρυψώνες δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Φιλονικίες θα υπάρξουν βέβαια.

Στο δικό μου ενυδρείο ζούνε μια χαρά. Τα μεγαλύτερα κυνηγάνε τα μικρότερα αλλά δεν έχουν σημειωθεί θάνατοι.

Οι θηλυκές δεν ξέρω τι έγιναν. Ξεχώρισα 8 θηλυκές , τις οποίες έδωσα μαζί με ένα αρσενικό ανά δύο θηλυκές. Μετά όμως διαπίστωσα ότι είχα 20 αρσενικά και καμία θηλυκιά!

Πρόβλημα στη σακούλα δεν θα υπάρξει. Το έχω ξανακάνει. Βέβαια θα μπουν σε ξεχωριστή σακούλα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει

Το ενυδρείο είναι πολύ μεγάλο και με πολλές κρυψώνες,θα μπούν βέβαια σε μικρότερο για 10 μέρες γιατι ακόμα δεν είναι έτοιμο.

Τα λέμε στη συνάντηση. :rockon:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...