Jump to content

Αναγνώριση ζευγαριού


Recommended Posts

Καλησπέρα, πριν 2-3 μήνες αυτα τα 2 ψαράκια μου τα είχαν φέρει για δώρο και δεν μπορούσα να τα βρω με τπτ στο Ιντερνετ(ισως δεν έψαχνα και καλά)!ΤΟ ειχα αφήσει το θέμα αλλα πριν 1 εβδομάδα παρατήρησα το ένα να έχει φουσκωμένη κοιλίτσα :thumbup: Οπότε μιλάμε για ζευγαράκι και το θυληκό μπορεί να γεννήσει απο στιγμή σε στιγμή

Ιδου το αρσενικο

dsc02670fr2.th.jpg

Ιδου το θηλυκο

dsc02672kf3.th.jpg

Μπορεί να είναι και γνωστά οπότε ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!

Σκούρα τα πράγματα...Έχω μικρό ενυδρείο (65L) και δεν ειναι μόνα τους...Ειναι παρέα με 2 SAE, 1 neon(ξέμεινε μόνο του :thumbup: ) , 1 γλείφτη και ενα αγγελόψαρο μεγαλούτσικο που ειναι και η απειλή...Προφανώς θα πάρει πόδι το αγγελοψαρο καθώς δεν κάνει για αυτο το ενυδρειο αλλα ακόμα το κρατάω...

Για να δημιουργήσει bubble nest το αρσενικό πρέπει να βρει και κατάλληλο χώρο σωστά? Μήπως ειναι εξιδεικευμένο λιγάκι? Ρωτάω επειδή δεν έχω πολλά φυτά μέσα και αποτι διαβασα και ειδα σε photos το κάνει πάνω σε φυτά..

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εκτος απο το ειδος που σε ενδιαφερει περισσοτερο, θα πρεπει να μελετησεις λιγο γενικοτερα τα ψαρια σου και τις αναγκες τους, γιατι εχεις κανει λαθακια. Ψαξε στο φορουμ και θα βρεις πολλα και ενδιαφεροντα να διαβασεις.- :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...