Jump to content

ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΣΚΑΛΑΡΙΑ


Recommended Posts

Παιδια τη τρογη προτεινετε για σκαλαρια?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και ειδηκη τροφη για σκαλαρια αλλα να ξερεις τρωνε τα παντα σχεδον.να τα ταιζεις που και που και κανενα βρασμενο κολοκυθακι,αγκουρακι,σπανακι,μπροκολο.κυριως παντος τα σκαλαρια ειναι σαρκοφαγα.εσυ τι τροφη τα ταιζεις?φανταζομαι φυλλαρακια νυφαδες ε?

Link to comment
Share on other sites

νυφαδες μονο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι απολυτος απλα δεν ξερω τι αλλο να δωσω γιαυτο και ρωταω

Link to comment
Share on other sites

α συγνωμη νομιζα οτι εγραφε αλλος αφου εγραψα παραπανω ναι νυφαδες κυριως τι εννεοεις θελεις να ριξεις ταμπλετες?οχι δεν χρειαζεται απο τι ξερω.ναι μονο νιφαδες και καμια φορα αυτα που σου εγραψα πανω.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και ειδηκη τροφη για σκαλαρια αλλα να ξερεις τρωνε τα παντα σχεδον.να τα ταιζεις που και που και κανενα βρασμενο κολοκυθακι,αγκουρακι,σπανακι,μπροκολο.κυριως παντος τα σκαλαρια ειναι σαρκοφαγα.εσυ τι τροφη τα ταιζεις?φανταζομαι φυλλαρακια νυφαδες ε?

Είσαι σίγουρος φιλε xatzideca ότι όλα αυτά που πρωτεΐνης είναι στις διατροφικές απαιτήσεις των ψαριών που έγινε το ερώτημα ;

Link to comment
Share on other sites

ναι παλικαρε ειμαι σιγουρος αν μπορουσα να σε παραθεσω σε βιντεο για να σε πεισω θα το εκανα τα οποια τα εχει ενας φιλος μου πολυ εμπειρος και παρα πολυ γνωστης -σχετικος του αντικειμενου αυτου.ειναι και moderator αλλα σε αλλο γκαπ.εσυ τι προτεινεις οτι τρωνε τα σκαλαρια φιλε μου??εγω ειπα την προσωπικη μου αποψη -γνωμη και εμπειρια την οποια εχω δει με τα ματια μου.και την υποστηριζω 100% δεν εχω κανενα προβλημα ομως να ακουσω και την δικη σας.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος φιλε xatzideca ότι όλα αυτά που πρωτεινεις είναι στις διατροφικές απαιτήσεις των ψαριών που έγινε το ερώτημα ;

Δεν ξες εσυ, δεν ξες εσυ :(:hysterical:

http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Fish/...yllum_altum.htm

http://www.aquanic.org/publicat/state/il-in/as-489.pdf

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

xatzideca Όταν μιλάς σε έμενα , και οχι μόνο , το "παλικαρε" κομμένο !

Και πέρα απο τα λινκ που σου έδωσε ο Panos1990 , θα σε παρακαλούσα πολύ να αποφασίσεις αν τα ψάρια αυτά είναι φυτοφάγα ; ή σαρκοφάγα που τρώνε "κανενα βρασμενο κολοκυθακι,αγκουρακι,σπανακι,μπροκολο."

Στην επόμενη δημοσίευση που θα αντιληφθώ να συμβουλεύεις κάποιον λανθασμένα ξέρεις τη συνέχεια τα έχουμε ξαναπεί .

Link to comment
Share on other sites

xatzideca Όταν μιλάς σε έμενα , και οχι μόνο , το "παλικαρε" κομμένο !

Και πέρα απο τα λινκ που σου έδωσε ο Panos1990 , θα σε παρακαλούσα πολύ να αποφασίσεις αν τα ψάρια αυτά είναι φυτοφάγα ; ή σαρκοφάγα που τρώνε "κανενα βρασμενο κολοκυθακι,αγκουρακι,σπανακι,μπροκολο."

Στην επόμενη δημοσίευση που θα αντιληφθώ να συμβουλεύεις κάποιον λανθασμένα ξέρεις τη συνέχεια τα έχουμε ξαναπεί .

βασικα δεν καταλαβα γιατι εισαι τοσο επιθετικος ?δεν σου μιλησα καπως ουτε με τετοιο τροπο που μιλας εσυ και ποιος εισαι εσυ που θα μου πεις κομενο?νομιζω ο τροπος μου πιο πανω ηταν πολυ ευγενικος και καλοπροαιρετος ειλικρινα το παρεξηγησες και δεν μου αρεσει να μου μιλανε ετσι κυριε η οπως αλλιως θελετε να λεγεστε δεν δημιουργησα κανενα προβλημα ενω εσεις τωρα χωρις κανενα λογο μου μιλατε καπως......και το παλικαρε το ειπα γιατι ουτε την ηλικια σου ξερω και το ειπα εντελως φιλικα και οικεια.δεν καταλαβαινω τι σε πειραξε και δεν νομιζω να εχουμε ξαναπει εμεις κατι?γραφω πιο πανω οτι εινια σαρκοφαγα φυσικα αλλα σου εξηγησα οτι το εχω δει με τα ματια μου αυτο που εγραψα πιο πανω για τα βρασμενα υπαρχει καποιο προβλημα ειπα αυτο που εχω δει και ειναι προσωπικη μου αποψη και γνωμη.οχι δεν την ξερω την συνεχεια αν ξαναδωσω λανθασμενη σθμβουλη το οποιο φυσικα δεν το κανω εσκεμενα.σε παρακαλω αν μπορεις να μου μιλας λιγο πιο ευγενικα.απο τι βλεπεις δεν εκανα κατι κακο ουτε καποια καταχρηση πιο πανω.πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι μιλησες ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...