Jump to content

Καρχαριας Γκαλαχερ


teow12

Recommended Posts

θελω πληροφοριες για τον συγκεκριμενο καρχαρια...... :bowdown:

δενειναι καρχαριας.

δεν ειναι για νορμαλ ενυδρεια καθως γινεται πραγματικα τεραστιος.

κακως (κατα τη γνωμη μου)πωλειται στα πετ σοπ.εγω θα ελεγα το μινιμουμ ενυδρειο θα ηταν τουλαχιστο 1000 λιτρα.... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλα 10 ποντους ειναι δεν ειναι και πολυ μεγαλος (ακομα)

Ξερεις κατα ποσο μεγαλωνει????και σε ποσο καιρο φτανει τος 60 ποντους που λενε οι πιο πολλοι

Link to comment
Share on other sites

και παλι λιγους ποντους λες....

για να καταλαβεις τι σου λεω...

giantpangasius-06050048.jpg

τα λογια ειναι περιττα....

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν οτι σε κατασταση εχμαλωσιας δεν γινεται τοσο μεγαλος..............ξερεις να μου πεις κατι το ιδιαιτερο που πρεπει να προσεξω για το συγκεκριμενο ψαρι

Link to comment
Share on other sites

οχι τοσο μικρο βρε...post-10098-1235250411_thumb.jpg

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΝΕΤΕ ΝΤΟΥΜΠΑΝΟ

ειχα και εγω γκαλαχερ αλλα γρηγορα καταλαβα οτι δεν κανει σε κανενα ενυδρειο καποιοιυ χομπιστα αλλα μονο σε πισινα..και συμφωνω με τον klaz που πολυ σωστα ειπε οτι τετοια τερατα δεν πρεπει να πουλουνται σε πετ...αλλα το χρημα δεν κοιταει αν κανει η οχι..γιαυτο αν θες μια συμβουλη δωστο πισω γιατι αν μεγαλωσει θα καταπιει τα παντα στο ενυδρειο σου..κατι ξερω για να στο λεω.. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν οτι σε κατασταση εχμαλωσιας δεν γινεται τοσο μεγαλος..............ξερεις να μου πεις κατι το ιδιαιτερο που πρεπει να προσεξω για το συγκεκριμενο ψαρι

ευκολο ψαρι αλλα με τα καταλληλα λιτρα....

για να μην το κουραζουμε αλλο,εχεις πολλα λιτρα για να το φιλοξενησεις....?

το συγκεκριμενο ψαρι μπορει να το παρεις μικρο αλλα μεγαλωνει ιδιαιτερα γρηγορα,και τοτε αρχιζουν τα προβληματα(στρες,τραυματισμοι,θανατος..).

Link to comment
Share on other sites

Ποσο γρηγορα μεγαλωνει????

οσο τρωει μεγαλωνει..οποτε καταλαβες..σε τι ρνυδρειο ειναι το τερας?και με τι συγκατοικους?

Link to comment
Share on other sites

120 ενυδρειο και εχω βαλει μονο εναν γλειφτη μεσα......σε κανεναν μηνα λεω να παρω κανενα 500 γιατι απ' οτι μου λενε ολοι μονο ετσι μπορει να την παλεψω

Link to comment
Share on other sites

120 ενυδρειο και εχω βαλει μονο εναν γλειφτη μεσα......σε κανεναν μηνα λεω να παρω κανενα 500 γιατι απ' οτι μου λενε ολοι μονο ετσι μπορει να την παλεψω

εεεε και με 500 θα εχει προβλημα αλλα θα την παλεψει..εκει..θα ειναι καλα για λιγο μεχρι να σου παει κανα μετρο και μετα θα πρεπει να παρεις καινα 1000 για να ειναι ολα καλα..α αφου εχεις ενα γλειφτει εισαι οκ δεν τον πειραζει αλλα τιποτα αλλο μεσα...βαλε καμια φωτο να θυμηθουμε λιγο....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μικρουλης ακομη

ε ναι μπροστα στα 1,5 μετρο που φτανει...ειναι πολυ στενα εκει..οοπως διποτε αλλο ενυδρειο γιατι θα γινει ντουμπανο μπαμ μπαμ....α και κατι αλλο βγαλε απο τα φυτα τα γλαστρακια και φυτεψετα στην αμμο

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μικρουλης ακομη

αυτο το ψαρι σου φαινεται μικρο..??? :bowdown::):bowdown:
Link to comment
Share on other sites

αυτο το ψαρι σου φαινεται μικρο..??? :(:blink::bowdown:

ε βρε klaz μπροστα στο 1,5 μετρο που φτανει..χαχαχαχαχαχαχαχαχ :bowdown::)

Link to comment
Share on other sites

ε ναι μωρακι ειναι ακομα σε σχεση με το μεγεθος που φτανει

κατα καποιο τροπο ναι

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις καποιο site να μου προτεινεις για να δω μοντελα ενυδρειων????????

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις καποιο site να μου προτεινεις για να δω μοντελα ενυδρειων????????

μπα δεν ξερω ας μπη καποιος που τα ψαχνει να σου πει

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ηδη με το ζορι στριβει το ψαρι κ ο pleco επισης.

θα παρεις 500 λιτρο ενυδρειο για να βαλεις 2 ψαρια?

γουστα ειναι αυτα βεβαια αλλα αν δεν εχεις κ οικονομικο προβλημα κ σε παιρνει απο χωρο παρε 1000λιτρο γιατι αν το κρατησεις καιρο κ το μεγαλωσεις μετα θα σου ειναι απο συναισθηματικης αποψης πιο δυσκολο να το δωσεις κ φυσικα δεν θα το παιρνει κ κανενας πισω.

Link to comment
Share on other sites

Για τα συγκεκριμένα ψάρια δεν υπάρχουν ενδιάμεσες οδοί...

Ή το δίνεις ΤΩΡΑ πίσω ή φτιάχνεις ενυδρείο ΤΕΡΑΣ.

Α... ξέχασα... Υπάρχει και η τρίτη λύση! Μπορείς να το κρατήσεις και να ψοφήσει και σίγουρα όχι από γεράματα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου teow12 σου εχω ενα γριφο:

"Ποσο καιρο πιστευεις οτι θα ζησει ενας ανθρωπος σε ενα δωματιο 2μ x 2μ , στο οποιο θα κανει τα παντα εκει μεσα, θα τρωει, θα αφοδευει, θα αναπνεει, θα κοιμαται κτλ? "

...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου teow12 σου εχω ενα γριφο:

"Ποσο καιρο πιστευεις οτι θα ζησει ενας ανθρωπος σε ενα δωματιο 2μ x 2μ , στο οποιο θα κανει τα παντα εκει μεσα, θα τρωει, θα αφοδευει, θα αναπνεει, θα κοιμαται κτλ? "

...

Internet να μπαίνει στο ΑΖ θα έχει???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...