Jump to content

Τα φωτα σας Παρακαλω


Recommended Posts

To black water τι ειναι ακριβως? Χουμικα Φυσικα οξεα η βιομηχανικο ζουμι? Επισης υπαρχει καποιο φυσικο σκευασμα χουμικων οξεων για ενυδρειο με δισκους (εχω τυρφη,ξυλα,catappa leaves) αλλα θελω πιο υγειες νερακι γι αυτα. Υπαρχει κατι? Ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

To black water τι ειναι ακριβως? Χουμικα Φυσικα οξεα η βιομηχανικο ζουμι? Επισης υπαρχει καποιο φυσικο σκευασμα χουμικων οξεων για ενυδρειο με δισκους (εχω τυρφη,ξυλα,catappa leaves) αλλα θελω πιο υγειες νερακι γι αυτα. Υπαρχει κατι? Ευχαριστω για το χρονο σας.

Έχοντας χρησιμοποιήσει ΟΛΑ τα σκευάσματα της αγοράς τα τελευταία 7 χρόνια έχω καταλήξει σε κάποια τα οποία προσωπικά εμένα μου 'ταιριάζουν' περισσότερο.

Θα σου συνιστούσα να δοκιμάσεις διάφορα για να δείς πιό από όλα έχει το καλύτερο αποτέλεσμα για το ενυδρείο σου.

Επίσης θα σου πρότεινα να βασιστείς και στο χρώμα που βγάζουν τα ξύλα του ενυδρείου καθώς υπάρχουν στα ενυδρειομάγαζα ξύλα που κάνουν την χρήση BlackWater περιττή..... :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου "συνταγη" για blackwater ειναι:

Σε κατσαρολα βαζω νερο απο Α/Ο, προσθετω 4-5 katapang φυλλα, μια χουφτα φυλλα βελανιδιας και λιγη τυρφη, τα βραζω ολα μαζι, και τα αφηνω ολα μαζι σε ενα δοχειο μεχρι να το χρησιμοποιησω.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω αμφοτερα αλλα δεν απαντησατε στο ερωτημα μου αν αυτο που πουλανε στα μαγαζια ειναι φυσικο η βιομηχανικοχημικο σκευασμα? Εν ολιγοις ειναι συμπηκνωμενα χουμικα οξεα που ισως, με τον τροπο που περιγραφει ο husky jim, οι βιομηχανιες παραγουν αυτο το σκευασμα? Σας ευχαριστω για τον χρονο σας :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...