Jump to content

χαθηκαν 3 Botia δια μαγειας


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ σε ολους .χαθηκαν 3 botia sidthimunki μεσα στο ενυδριο μου 60 λιτρον ενω ενα 4 το που ειχα απο πριν κανει τσαρκα μια χαρα τ αλλα που να πηγαν ρε παιδια ? επισης ζηταο echinodorus Foxtail δεν μπορω να βρω πουθενα μηπως σας βρισκετε κανενα ? :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

τα botia γενικα εχουν μια ταση να κριβονται.

ψαξε κ στα πιο απιθανα μερη του ενυδρειου σου, γιατι κ αν ειχαν ψοφησει ολο κ κατι θα εβρισκες...

Link to comment
Share on other sites

Βαλε αγγελια στο pet shop.Μπορει καποιος να τα ειδε :closedeyes::P:P

Ψαξε στις κρυψώνες και ρίξε λιγο φαγητο για να βγουν.

Link to comment
Share on other sites

σαλιγκαρια δεν εχω αλλα ουτε κ μεσα στο φιλτρο που εχω κοιταξει κ γενικα ειναι πολυ λυτο το ενυδρειο μου ενα βραχο εχω μονο και λιγα υδροφυτα .

Link to comment
Share on other sites

σαλιγκαρια δεν εχω αλλα ουτε κ μεσα στο φιλτρο που εχω κοιταξει κ γενικα ειναι πολυ λυτο το ενυδρειο μου ενα βραχο εχω μονο και λιγα υδροφυτα .

Link to comment
Share on other sites

τωρα θα σας πω ενα περιεργο συμβαν που μου ετυχε προχθες. Στο ενυεδριο μου του ειχα αλλαξει θεση και το ειχα βαλει κανα μηνα πανω σε δυο κοματια επιπεδα ενος συνθετου και ξαφνικα ενα πρωινο βλεπω το μισο νερο σχεδον του ενυδρειου να λειπη δεν ειχε διαροη απο πουθενα ουτε απτις ενοσεις τελικα το νερο ετρεχε απ τη βασει του ενυδρειου απο κατω . Αυτο που εκανα ηταν να αλλαξω τη θεση του ενυδρειου κ να το βαλω αλλου. Απο κινει τη στιγμη κ μετα σταματησε να τρεχει, τωρα μπορειται να μου λυσετε αυτη την απορια πως ξαφνικα ενω χαθηκαν τοσα λιτρα ξαφνικα σταματησε η διαροη δια μαγειας :closedeyes: δεν ειναι περιεργω ??? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

έχεις πολύ μηστυριο ενυδρείο! :closedeyes::thumbup::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

το μονο σιγουρο ειναι οτι απο καπου χανει και κατα πασα πιθανοτητα απο τον πατο του ενυδρειου.για δικο σου καλο,αλλαξε το αμεσα....τα ψαρια τα βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια συμβαινει κατι καταπλυκτικο εχουν περασει 23 μερες απο τοτε που μιλησαμε για τ προβλημα κ το ενυδρειο δεν εχει παρουσιασει ουτε μια διαροοι κ δουλεη τελεια . Οσο για παιδια εχω μια κορη 2 χρονων αποριπτεται η σκεψει αυτη . Τωρα για τα ψαρια εμφανιστικε μονο ενα. :rasp:

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω οτι η διαροη σταματησε απτη στιγμη που αλλαξα θεση στο ενυδρειο ........................

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην έχεις την ίδια τύχη με μένα.

Είχα κι εγώ διαρροή και μετά από λίγες μέρες σταμάτησε και επαναπαύθηκα.

Μετά από ένα μήνα, ξεκόλησε το πλαϊνό τζάμι και όπως καταλαβαίνεις βρέθηκα με τις σφουγγαρίστρες επ' ώμου.

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου αποψη για τη λυση του μυστηριου ειναι οτι δεν αρεσε η θεση στο συνθετο στα 3 ψαρια και σηκωθηκαν και φύγαν παιρνωντας μαζι και νερο για τη σακουλα μεταφορας τους.

:rasp:

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

:rasp::rasp::P πολυ καλο delta.

Παντος προσεχε για να ειχες διαρροη μια φορα πιος ξερει ποτε θα γινει το μπαμμμμμ......φσιιιιιιιιιιιιιι

Έγινε επεξεργασία - watchmaker
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει καποια botia να κρυβονται μεσα στην αμμο!Για δες κι αυτο το ενδεχομενο!Μηπως ειναι κρυμμενα στην αμμο-χαλικι σου :rasp: !!!

Link to comment
Share on other sites

Μαλον αυτο συμβαινει με τα βοτια γιατι μονο αμο εχω στο ενυδρειο μου . Οσο για τη διαροη κανενα προβλημα ολα δουλευουν ρολοι τωρα μονο απο κατεμια μπορει να παει στραβα . Γι αυτο ευχηθητε μου το καλητερο . :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο εύχομαι ολόψυχα, επειδή όπως έγραψα και παραπάνω, είμαι παθών και είναι πολύ άσχημη εμπειρία. :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε μου φιλε λυπαμε για το συμβαν σου πραγματικα ασχημη η εμπειρια αυτη τ πανικου που μασ πιανει εκεινη τη στιγμη .Μετα απο ψαξιμο παντος η απαντηση ηταν η εξης . Στα 2 επιπλα ενοσ συνθετου επιπεδα υπηρΧε ενα κενο σε λιγα χιλιοστα αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να κανει ο πατος του ενυδρειου μια κοιλια που στο ματι δεν μπορεις να το δεις κι ετσι η πιεση αυτη εκανε το μπαμ .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

τωρα θα σας πω ενα περιεργο συμβαν που μου ετυχε προχθες. Στο ενυεδριο μου του ειχα αλλαξει θεση και το ειχα βαλει κανα μηνα πανω σε δυο κοματια επιπεδα ενος συνθετου και ξαφνικα ενα πρωινο βλεπω το μισο νερο σχεδον του ενυδρειου να λειπη δεν ειχε διαροη απο πουθενα ουτε απτις ενοσεις τελικα το νερο ετρεχε απ τη βασει του ενυδρειου απο κατω . Αυτο που εκανα ηταν να αλλαξω τη θεση του ενυδρειου κ να το βαλω αλλου. Απο κινει τη στιγμη κ μετα σταματησε να τρεχει, τωρα μπορειται να μου λυσετε αυτη την απορια πως ξαφνικα ενω χαθηκαν τοσα λιτρα ξαφνικα σταματησε η διαροη δια μαγειας :unsure: δεν ειναι περιεργω ??? :wacko:

να το δηλωσεις στο x-files μπορει να βγαλεις και κανενα φραγκο :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...