Jump to content

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΡΥΔΑ


Recommended Posts

Γεια σας πάλι, πήρα για το 30λιτρο ενυδρείο μου μια κρυψώνα καρύδα και μου έβγαλε χρώμα καφέ στο νερό, τι να κάνω? ΄Ηθελε βράσιμο? Πείτε μου τι να κάνω σας παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα, μην ανυσυχεις :closedeyes:

Απ'οτι καταλαβα ειναι του εμποριου.

Ενα καλο ξεπλυμα θελουν μονο.

Το χρωμα ειναι φυσιολογικο και το βγαζουν οι καρυδες και τα ξυλα.

Αν σου παρουσιασει επισης κατι σαν χνουδι ή κατι σαν μουχλα, παλι μην ανυσυχησεις, ειναι μυκητας και θα φυγει μονος του αν δεν τον φανε για μεζε τα φυτοφαγα (αν εχεις) ψαρακια σου.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Να μην τη βγάλω τη καρύδα και να αλλάξω νερό?

Είναι κάποια ουσία που μπορεί να βλάψει τα ψάρια ή θα φύγει μόνο του αυτό το καφέ χρώμα?

Link to comment
Share on other sites

μην κανεις τιποτα, το "χρωμα" αυτο ειναι απο φυσικες ουσιες και δεν πειραζει τα ψαρια :thumbup:

Εσυ τις τιμες του νερου να μετρας αμμωνια κλπ και το χρωματακι μη το φοβασαι, θα φυγει σιγα σιγα (αν και πολλοι το πληρωνουν για να το εχουν το χρωματακι αυτο) :closedeyes:

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

μην κανεις τιποτα, το "χρωμα" αυτο ειναι απο φυσικες ουσιες και δεν πειραζει τα ψαρια :thumbup:

Εσυ τις τιμες του νερου να μετρας αμμωνια κλπ και το χρωματακι μη το φοβασαι, θα φυγει σιγα σιγα (αν και πολλοι το πληρωνουν για να το εχουν το χρωματακι αυτο) :closedeyes:

Οκ τις τιμές τις μετράω και έιναι εντάξει, λες όμως να βγάλω απλά την καρύδα να την ξεπλύνω καλύτερα γιατί απλά την ξέπλυνα λίγο και να την αφήσω όπως έχει?Επιμένω απλά πραγματικά τρόμαξα γιατί πρώτη φορά ασχολούμαι και ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Οτι εγινε εγινε.

Κοιτα προσεκτικα τα ματια μου και ακου :closedeyes:

μ...η...ν......κ...α...ν....ε...ι...ς......τ..ι...π..ο...τ....α.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Οτι εγινε εγινε.

Κοιτα προσεκτικα τα ματια μου και ακου :closedeyes:

μ...η...ν......κ...α...ν....ε...ι...ς......τ..ι...π..ο...τ....α.

Ευχαριστώ πολύ και sorry για το πρήξιμο!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα προσεκτικα τα ματια μου και ακου :hysterical:

μ...η...ν......κ...α...ν....ε...ι...ς......τ..ι...π..ο...τ....α.

OYTE ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ... ΟΥΤΕ ΕΓΩ...ΟΥΤΕ ΕΓΩ... :closedeyes::thumbup::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά την δικιά μου την ειχα βρασει 1 φορα για 20΄.Και μετα 2 μερες σε κουβα με νερο.οταν την εβαλα ουτε στο ελαχιστο δεν επιρρέασε το νερο!!

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά την δικιά μου την ειχα βρασει 1 φορα για 20΄.Και μετα 2 μερες σε κουβα με νερο.οταν την εβαλα ουτε στο ελαχιστο δεν επιρρέασε το νερο!!

Αν ηταν φρεσκια και την ειχες αδειασει μονος σου, καλα εκανες.

Αν την ειχες αγορασει οπως η φιλη μας πιο πανω ηδη καθαρισμενη απο την τροφη, δεν χρειαζοταν τοση λεπτομερεια. :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...