Jump to content

Σιλικονη


Recommended Posts

Καλησπερα!!!

Θα ηθελα την γνωμη σας γι αυτην την σιλικονη AQUA-SILICONE!

Την εχει χρησιμοποιησει καποιος?

Εχει φοβο για παρενεργειες?

Την αγορασα 6€!

Λεει πως ειναι για ενυδρεια κωλησεις τζαμιων κ.λ.π και οτι ειναι 100% Silicone,Acetoxy!

Φαινεται στις παρακατω φωτογραφιες!

http://s563.photobucket.com/albums/ss80/Vo...nt=P3090098.jpg

http://s563.photobucket.com/albums/ss80/Vo...nt=P3090097.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aqua silicon της Den braven ...αφοβα :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Την αγορασα 6€!

απο που την αγορασες 6 ευρω γιατι εγω πριν μια εβδομαδα αγορασα την ιδια ακριβως με 11ευρω τη μια απο πειραια...μην αναφερω ονομα!!!! :closedeyes::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Tην εχω χρησιμοποιηση κι εγω,χωρις κανενα προβλημα! :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

απο που την αγορασες 6 ευρω γιατι εγω πριν μια εβδομαδα αγορασα την ιδια ακριβως με 11ευρω τη μια απο πειραια...μην αναφερω ονομα!!!! :hysterical::hysterical:

Ειμαι λιγο μακρια :hysterical: !!!Μυτιληνη :closedeyes::thumbup: !!!Την πηρα απο ενα συνοικιακο μικρο μαγαζακι με βαφες υδραυλικα και τετοια!!!

Ερωτηση ποσο καιρο αφου την χρησιμοποιησω να βαλω νερο μεσα στο ενυδρειο ωστε να μην εχει κανενα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Γραφει απο πισω αν θυμαμε καλα.

Link to comment
Share on other sites

OK παιδια ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

ημερομηνια ληξεως να τσεκαρετεεεεεεεεεεε :thumbup: :thumbup:

Δεν βλεπω να εχει ημερομηνια ληξεως!!!

Εχει μονο μια ημερομηνια αλλα μου φαινεται οτι ειναι ημερομηνια παραγωγης!Λεει ακριβως:PROD.DATUM 28/01/08!Λετε να εληξε τοτε?Αν ειναι ληξεως την γ@..σ@ με :thumbup: !!!

Link to comment
Share on other sites

απο που την αγορασες 6 ευρω γιατι εγω πριν μια εβδομαδα αγορασα την ιδια ακριβως με 11ευρω τη μια απο πειραια...μην αναφερω ονομα!!!! :thumbup::P

Αν ξαναχρειαστείς και ξανακατέβεις στείλε ΠΜ να σε πάω εγώ να πάρεις BISON με 5 ευρώ :thumbup: , εκτός αν βρεθείς κοντά σε Practiker που έχει με 4.50! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω να εχει ημερομηνια ληξεως!!!

Εχει μονο μια ημερομηνια αλλα μου φαινεται οτι ειναι ημερομηνια παραγωγης!Λεει ακριβως:PROD.DATUM 28/01/08!Λετε να εληξε τοτε?Αν ειναι ληξεως την γ@..σ@ με :thumbup: !!!

Αυτή είναι ημερομηνία παραγωγής. Ψάξε καλύτερα, πρέπει να λέει χρόνο διατήρησης. Σε μια BISON που έχω πρόχειρη, λέει μέχρι 24 μήνες σφραγισμένη διατηρείται.

Link to comment
Share on other sites

..αν "δουλευετε" ,δε σβολιαζει και δεν ειναι "σκληρη" προχωρα αφοβα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Οι σιλικόνες ειναι πολλά είδη , εγω θα ηθελα να ξερω αν θα τη χρησιμοποιήσεις σε κατασκευή ενυδρείου καινούργια ή για επισκευή .

Εγω θα ήθελα σε κατασκευή να χρησιμοποιήσω μια καλύτερη σιλικόνη με μεγαλύτερο χρόνο αντοχής και οχι απλα να ειναι ασφαλής για τα ψάρια .

Link to comment
Share on other sites

Οι σιλικόνες ειναι πολλά είδη , εγω θα ηθελα να ξερω αν θα τη χρησιμοποιήσεις σε κατασκευή ενυδρείου καινούργια ή για επισκευή .

Εγω θα ήθελα σε κατασκευή να χρησιμοποιήσω μια καλύτερη σιλικόνη με μεγαλύτερο χρόνο αντοχής και οχι απλα να ειναι ασφαλής για τα ψάρια .

Ποια προτεινεις λοιπον και για τα δυο και μην το παιζεις discusfan με τα μισολογα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Οι σιλικόνες ειναι πολλά είδη , εγω θα ηθελα να ξερω αν θα τη χρησιμοποιήσεις σε κατασκευή ενυδρείου καινούργια ή για επισκευή .

Εγω θα ήθελα σε κατασκευή να χρησιμοποιήσω μια καλύτερη σιλικόνη με μεγαλύτερο χρόνο αντοχής και οχι απλα να ειναι ασφαλής για τα ψάρια .

Την σιλικονη θα την χρησιμοποιησω βασικα για να κολλησω πλατη juwel στο καινουριο μου ενυδρειο που θα στεισω συντομα και ισως να κολλησω καποιες πετρες!

Δεν θελω να φτιαξω ενυδρειο (αν και θα ηθελα καποια στιγμη να κανω ενα 1000 λτρ με φουρντοζες :thumbup::thumbup::thumbup: )!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια προτεινεις λοιπον και για τα δυο και μην το παιζεις discusfan με τα μισολογα :thumbup:

Την σιλικονη θα την χρησιμοποιησω βασικα για να κολλησω πλατη juwel στο καινουριο μου ενυδρειο που θα στεισω συντομα και ισως να κολλησω καποιες πετρες!

Δεν θελω να φτιαξω ενυδρειο (αν και θα ηθελα καποια στιγμη να κανω ενα 1000 λτρ με φουρντοζες :thumbup::thumbup::P )!!!

Τη ποιο φτηνή φτάνει να είναι 100% σιλικόνη .

Link to comment
Share on other sites

Ποια προτεινεις λοιπον και για τα δυο και μην το παιζεις discusfan με τα μισολογα :thumbup:

Ουυυυυυυυυυυστττττ ωρε!!!!!!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Την σιλικονη θα την χρησιμοποιησω βασικα για να κολλησω πλατη juwel στο καινουριο μου ενυδρειο που θα στεισω συντομα και ισως να κολλησω καποιες πετρες!

Δεν θελω να φτιαξω ενυδρειο (αν και θα ηθελα καποια στιγμη να κανω ενα 1000 λτρ με φουρντοζες :thumbup::thumbup::thumbup: )!!!

Αν μπορεις μην τις κολησεις. Εγω τους εκανα ενα "ανοιγμα" στο πανω μερος με κοπιδι, ωστε να τις κρατανε οι κοντρες και να μπορω να τις βγαλω πολυ ευκολα αν θελω, χωρις να αφησουν σημαδια στο τζαμι. Ακομα και με γεματο το ενυδρειο, μπορω να τις βγαλω.- :P

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις μην τις κολησεις. Εγω τους εκανα ενα "ανοιγμα" στο πανω μερος με κοπιδι, ωστε να τις κρατανε οι κοντρες και να μπορω να τις βγαλω πολυ ευκολα αν θελω, χωρις να αφησουν σημαδια στο τζαμι. Ακομα και με γεματο το ενυδρειο, μπορω να τις βγαλω.- :thumbup:

ΑΑΑΑ!!!Σωστο αυτο :thumbup: !Για πες περισσοτερα με ενδειαφερει αυτο!

Κι εγω προτιμω να μην κολλησω με σιλικονη!!!

Το θεμα ειναι ομως οτι το Ριο 240 εχει μια κοντρα μονο στο μεσον και εγω θα βαλω δυο κομματια πλατης πως λοιπον θα στερεωθουνε και τα δυο!!!

Απο κατω πως την κρατας!Με το χαλικι?

Link to comment
Share on other sites

...και αν μπορεις και εχεις φυσικα και καμια φωτογραφια να δω ακριβως πως το εκανες,αν και νομιζω οτι το καταλαβα!

Link to comment
Share on other sites

Απο κατω οπως ειπες ειναι το χαλικι, οποτε εισαι ενταξει. Εγω βεβαια εχω το Rio 400 που εχει δυο κοντρες αλλα και στη μια δεν νομιζω οτι θα προβληματιστεις. Δεν ειναι δα και τιποτα δυσκολο. :thumbup:

P6170046.jpg

P6170049.jpg

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

Οκ! σε ευχαριστω για τις φωτο!Εχω την εντυπωση οτι στην μια κοντρα δεν θα πετυχει αλλα θα το δω στην πραξη αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο φυλα κοντραρουν μεταξυ τους, με εσοχη τους ενος στο αλλο. Και στη μια κοντρα θα πρεπει να προσεξεις ποια πλατη θα κοντραρει, για να εχεις το αποτελεσμα που θελεις.-:thumbup:

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

Τα δυο φυλα κοντραρουν μεταξυ τους, με εσοχη τους ενος στο αλλο. Και στη μια κοντρα θα πρεπει να προσεξεις ποια πλατη θα κοντραρει, για να εχεις το αποτελεσμα που θελεις.-:thumbup:

Ok :unsure: !Σ'ευχαριστω :thumbup: δεν την ηξερα αυτη τη λεπτομερεια!Ετσι οπως το λες κατι μπορει να γινει!Στην τελικη ακουμπαω πανω και καμια ριζα μεγαλη η καμια πετρα στο φυλλο που δεν θα στηριζεται στην κοντρα και δεν θα υπαρχει περιπτωση να φυγει απ'τη θεση του :P !

:P:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...