Jump to content

Τροφη...κανει για τα ψαρακια μου;


Recommended Posts

Καλησπερα

Μια γρηγορη ερωτηση παιδια.Εχω φτιαξει ενα κοινωνικο ενυδρειο Rio240 στο οποιο εχω προς το παρον δυο Pterophyllum scalare smoky και δυο pearl gourami (Trichogaster leeri), στην συνεχεια θα μπουνε μαλλον και ενα κοπαδι Harlequin rasbora ( 6 ατομα).

Στα σκαλαρια μου. ταιζω "Omega One Cichlid Flakes" εχω παρατηρησει οτι και τα pearl gourami πανε και τρωνε και αυτα απο αυτη την τροφη.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι - Αυτη η τροφη κανει και για τα gourami μου, ή θα τους δημιουργησει καποιο προβλημα;Τι ετοιμη τροφη θα μπορουσα να δινω που να κανει για ολα τα ειδη στο ενυδρειο μου;

Φιλικα

Κωστας

Link to comment
Share on other sites

χωρις να ειμαι σιγουρος 100% μια που εχω σε εκτημηση ειναι της τετρα H TETRA PRO νομιζω μπορεις να δινεις και tetra diskus jerv oti toyw aresei poly. απο κει και περα κανενα κατεψυγμενο σκουλικακι γενικα δεν μπορεις να εχεις μια μονο τροφη πρεπει ποικιλια..εγω παντος εχω δει και ολα αυτα τα ψαρακια που εχεις τρωνε και σπιρουλινα λογικο να εχεις και μια φυτικη τροφη.

ας απαντησουν και οι πιο εμπειροι ομως.

Link to comment
Share on other sites

Ταιζω και αλλες τροφες "Hagen Nutrafin Max Spirulina" , "Omega One Super Veggie" καθως και "Dr. Bassleer Biofish Food".

Αυτο που ρωταω ειναι εαν αυτες οι τροφες κανουν για ολα τα ειδη που εχω στο ενυδρειου. Δεν θελω να φαει καποιο ειδος κατι που θα του προκαλεσει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα είσαι .

Το μυστικό ειναι μικρές συσκευασίες , και καθε φορά θα παίρνεις και διαφορετική τροφή .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...