Jump to content

Μεταφόρα ψαριών


Recommended Posts

Θέλω να στείλω 3 σκαλάρια μεσαίου μεγέθους με κτελ.Η μεταφορά θα διαρκέσει περίπου 6 ώρες.Ποίος είναι ο ποιό :unsure: ασφαλείς τρόπος μεταφοράς?Το ξέρω ότι κανονικά πρέπει να μπούν σε σακούλα με οξυγώνο και η σακούλα μέσα σε κουτι από φελιζόλ αλλά που να τα βρώ όλα αυτά και πόσο θα κοστίζούν?

Link to comment
Share on other sites

omg

Δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι αυτό που είπες με το φελιζόλ....δεν είναι ακριβά...8α ταξιδέψεις και εσύ μαζί;;;;;

πρέπει να βάλεις και κάτι να τραβάει την αμμωνία κατά το ταξίδι(αν δεν κάνω λάθος το λένε ammo lock....οι πιο έμπειροι να με διορθώσουν..)

φίλε xatzideca ο φίλος koumparos θέλει μια απάντηση σχετικά με την μεταφορά που θέλει να κάνει............................................

Έγινε επεξεργασία - Shadow_1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα τα στείλεις με το ΚΤΕΛ πρέπει οι σακκούλες να συσκευαστούν μέσα σε ενα κουτί φελιζόλ για να διατηρηθεί οσο είναι δυνατόν και κάποια λογική θερμοκρασία.Εχω μεταφέρει και με το αυτοκίνητο μου ψάρια απο Θεσσαλονίκη - Αθήνα ψάρια και συγκεκριμένα ενα σκαλάρι και λίγα platys( το σκαλάρι μόνο του ) και έβαλα θυμάμαι ( δεν είχα ammo lock ) μόνο αντιχλώριο σαν βοήθεια για το βλεννογόνο των ψαριών.

Με το ΚΤΕΛ έφυγαν απο Αθήνα - Θεσσαλονίκη με το ίδιο τρόπο 6 Iodotropheus ( μικρού μεγέθους 4 εκ.).

Δυστυχώς το λεωφορείο έφτασε με καθυστέρηση 2 ωρών αλλά χάθηκε μόνο ένα ψαράκι.Το ammo lock δεν είναι κακή ιδέα να χρησιμποιηθεί.

Φιλικά Σωκράτης Γεωργίου :unsure:

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι αυτό που είπες με το φελιζόλ....δεν είναι ακριβά...8α ταξιδέψεις και εσύ μαζί;;;;;

πρέπει να βάλεις και κάτι να τραβάει την αμμωνία κατά το ταξίδι(αν δεν κάνω λάθος το λένε ammo lock....οι πιο έμπειροι να με διορθώσουν..)

φίλε xatzideca ο φίλος koumparos θέλει μια απάντηση σχετικά με την μεταφορά που θέλει να κάνει............................................

ναι ρε φιλε μου εχεις δικιο αλλα συγνωμη κιοκλας θεωρησα την ερωτηση ασκοπη ελεος δηλαδη σαν να σε ρωτα εγω ποσο κανει ρε παιδια το αντιχλωριο .δεν μπορω να παω να παω στο πετ σοπ της γειτονιας η σε ακποιο αλλο να δω και να ρωτησω.ειναι δυνατον τωρα να βγαλεις τιμη για το φελιζολ το σακουλακι και το κτελ????συγνωμη αλλα θεωρησα οτι απλα θελει επιβεβαιβεωση σε αυτην την ερωτηση αφου ηδη εχει απαντησει μονος του.τεσπα συγνωμη για να μην υπαρξει καποια παρεξηγηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...