Jump to content

ΑΝΑΖΗΤΕΙΤΑΙ ΓΛΥΦΤΗΣ ΣΠΑΝΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ.


Recommended Posts

Εχω ψαξει σε ολη την δυτικη μακεδονια εφτασα θεσσαλονικη τιποτα.Μα τοσο σπανιο ειδος ειναι το sturisoma festivum?Και το θεμα ειναι οτι για να φερουν ενα τετοιο ψαρι μονο του δεν γινεται.Πρεπει να φερουν πολλα.Και δεν το παραγγελνει και κανενας.Τι να πω!!!Οι περιγραφες αυτου του πλεκο λενε οτι ειναι πολυ ανθεκτικο ψαρι.Ενα ψαρι τοσο ανθεκτικο και τοσο δυσευρετο?Επεισης κατι που με εκανε να απορησω ηταν το οτι σε ενα 50λ ενυδρειο ειχαν μεσα στοιβαγμενους καμια 30αρια κλουν.Οι κλοουν κανονικα δεν πρεπει αν ειναι σε ενυδρεια ανω των200λ?Δηλαδη κριμα δεν ειναι ενα ψαρακι που ηρθε απο την ασια εκανε τοσα χιλιομετρα για να ερθει εδω και να καταντησει στον πατο του ενυδρειου ψοφιο λογο ασυνηδησιας μερικων αθλιων κερδοσκοπων?Εχω αδικο σε αυτο που λεω?

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια ερωτηση στο section "Καταστηματα" μπορει να το βρεις εκει! :wub:

Έγινε επεξεργασία - sarevock
Link to comment
Share on other sites

....Επεισης κατι που με εκανε να απορησω ηταν το οτι σε ενα 50λ ενυδρειο ειχαν μεσα στοιβαγμενους καμια 30αρια κλουν.Οι κλοουν κανονικα δεν πρεπει αν ειναι σε ενυδρεια ανω των200λ?Δηλαδη κριμα δεν ειναι ενα ψαρακι που ηρθε απο την ασια εκανε τοσα χιλιομετρα για να ερθει εδω και να καταντησει στον πατο του ενυδρειου ψοφιο λογο ασυνηδησιας μερικων αθλιων κερδοσκοπων?Εχω αδικο σε αυτο που λεω?

Μη συγκρινεις τα ενυδρεια των χομπιστων με των πετσοπαδων.

Οι εμποροι "μπορουν" να τα εχουν σε τετοια ενυδρεια γιατι δεν θα τα κρατησουν για μεγαλο διαστημα, οπως μη ξεχνας οτι ειναι μωρα ακομα. :wub:

Μην ξεχνας επισης οτι ειναι εμποροι. Καλως ή κακως δεν τους ενδιαφερει η σωστη διατηρηση τους (οπως εμας), αλλα η πωληση τους.

Το κακο ειναι οτι οταν τα πουλανε οι περισσοτεροι εμποροι, δεν ενημερωνουν για τις αναγκες τους (οπως και για πολλα αλλα ειδη που πωλουν).

Το χειροτερο ομως ειναι που εμεις τα αγοραζουμε χωρις πρωτα να ρωτησουμε και να ενημερωθουμε τι θα βαλουμε στο ενυδρειο μας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...