Jump to content

ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?


Recommended Posts

Μέσα στο 110λιτρο ενυδρείο μου έχω 2 πλάτυ, 4 γκάπυ, μωρό που ακόα κρύβεται, 2 αμάνο και 1 apple snail. Παρατήρησα πάνω στο ξύλο κάποια μικρά κόκκινα πραγματάκια σαν αβγά. Από τα ψάρια δεν είναι, οι γαρίδες μπορεί?Ή κάτι έχει το ξύλο?

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο 110λιτρο ενυδρείο μου έχω 2 πλάτυ, 4 γκάπυ, μωρό που ακόα κρύβεται, 2 αμάνο και 1 apple snail. Παρατήρησα πάνω στο ξύλο κάποια μικρά κόκκινα πραγματάκια σαν αβγά. Από τα ψάρια δεν είναι, οι γαρίδες μπορεί?Ή κάτι έχει το ξύλο?

Προσπάθησε να βάλεις κάποια φωτογραφία...

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να βάλεις κάποια φωτογραφία...

Οκ θα βάλω άυριο όμως.Αυγά αποκλείεται να είναι?

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα βάλω άυριο όμως.Αυγά αποκλείεται να είναι?

Με τα ζωντανά που αναφέρεις πως έχεις μέσα... Ναι, αποκλείεται να είναι αυγά!

Link to comment
Share on other sites

Μια καλύτερη φωτο θα βοηθούσα, από αυτά που ξέρω πάντως θα μπορούσαν να είναι αυγά Planorbis corneus.

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Στο ενυδρείο έχω μόνο ένα apple snail. Τώρα που το λες όμως έχω ένα μωρό που μοιάζει με αυτό στο link.Είναι ίδια με τα apple snail ή όχι?Μήπως υπήρχαν στα φυτά?

Link to comment
Share on other sites

Και τι να τα κάνω?Κινδυνεύουν τα φυτά?Και με τα ψάρια δε θα υπάρχει πρόβλημα γιατί είναι αρκετά?Πώς όμως έφυγαν από τα φυτά και πήγαν στο ξύλο αν είναι αβγά?

Link to comment
Share on other sites

Τα αυγα απο μονα τους δεν νομιζω να μετακινουνται μαλλον εχεις σαλιγκαρια τα οποια πηγαν και γεννησαν...Τωρα δεν εχω καμια εμπειρια απο σαλιγκαρια αρα δεν μπορω να σε συμβουλεψω

Link to comment
Share on other sites

Άσε το ενυδρείο να εξελιχθεί, καλό κάνουν τα σαλιγκάρια, ούτε ψάρια τρώνε, ούτε υγιή φυτά τα συγκεκριμένα, θα σου καθαρίζουν την άλγη και ότι πέφτει στο χαλίκι.

Link to comment
Share on other sites

Άσε το ενυδρείο να εξελιχθεί, καλό κάνουν τα σαλιγκάρια, ούτε ψάρια τρώνε, ούτε υγιή φυτά τα συγκεκριμένα, θα σου καθαρίζουν την άλγη και ότι πέφτει στο χαλίκι.

Ευχαριστώ πολύ, θα περιμένω να δω τι θα γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...