Jump to content

Σκαλαρι Ζευγαρι


Recommended Posts

Καλησπερα.Ειχα δημοσιευσει αυτο το θεμα προ ημερων αλλα χωρις να παρω απαντηση.Ετσι ειπα να το ξαναδημοσιευσω σε περιπτωση που δεν το διαβασε καποιος που να μπορει να με βοηθησει.Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει περιπτωση να βρω απο καπου πιστοποιημενο ζευγαρι σκαλαρι.Σε οποιο πετ σοπ και αν εχω ρωτησει μου λενε για να βρουν ζευγαρι σκαλαρι πρεπει να κατσουν να το ψαξουν κατι το οποιο δεν εχουν το χρονο και την δυνατοτητα να το κανουν σε πετ σοπ.

Link to comment
Share on other sites

Πες τι σαλιγκαρι θες :bowdown:

Πολλα σαλιγκαρια δε θελουν ζευγαρι για να γεννησουν. :bowdown:

Αν θες apple snail απλα βαλε αλλο ενα και να εισαι συγουρος οτι θα βρουν αυτα

την ακρη. :bowdown:

:bowdown: Οταν δε περνεις απαντηση δε ειναι αναγκη να ανοιγεις εξ αρχης το ιδιο

θεμα .Απλα γραψε εσυ στο θεμα σου και θα μπει παλι στις νεες δημοσιευσεις.

Εκει δε μπορει ολο και καποιος θα το δει. :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Πες τι σαλιγκαρι θες :bowdown:

Σκαλάρι λέει όχι σαλιγκάρι :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα θα βρεις αφού τα σκαλαρια δημιουργούν ζευγάρι όταν ενηλικιωθούν και τα πετσοπαδικα πουλούν συνήθως μικρά ψάρια οπότε καταλαβαίνεις.

Όσο για αυτό που σου είπαν στο πετ σοπ

«Σε οποιο πετ σοπ και αν εχω ρωτησει μου λενε για να βρουν ζευγαρι σκαλαρι πρεπει να κατσουν να το ψαξουν κατι το οποιο δεν εχουν το χρονο και την δυνατοτητα να το κανουν σε πετ σοπ.»

Δεν στέκει εκτός του ότι πρέπει να ενηλικιωθούν τα σκαλαρια για να κάνουν ζευγάρι, έτσι και κάνουν ζευγάρι κάνει μπαμ, δεν χρειάζεται να ψάξεις να το βρεις.

Συνήθως από το στρες μέσα και το λάθος περιβάλλον στα πετσοπαδικα τα ψάρια δεν δημιουργούν ζευγάρι.

Ούτε έχεις ζευγάρι αν κάποιος σε ξεχωρίσει ένα θηλυκό και ένα αρσενικό, μπορεί να τα βάλεις μαζί και ποτέ να μην σου δημιουργήσουν ζευγάρι.

Η μόνη ελπίδα που έχεις είναι να σου δώσει κάποιος χομπίστας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγορασα δυο σκαλαρακια τα οποια ειναι πανεμορφα και επισης αχορταγα.Πρεπει να κανανε στο πετ σοπ πολλες μερες να τα ταισουν.Ο διαχωρισμος μεταξυ αρσενικου και θυληκου μπορει να γινει σε μικρη ηλικια η πρεπει να μεγαλωσουν?

Και κατι αλλο.Εκει που τα παρατηρουσα καποια στιγμη ενωσαν τα στοματα τους σαν να δινανε ενα πεταχτο φιλακι.Ξερεισ κανεις για ποιο λογο το κανανε αυτο η ειναι τελειως τυχαιο?

Link to comment
Share on other sites

Πολλές κιχλίδες όπως και τα σκαλάρια, δαγκώνουν τα στόματά τους όταν μαλώνουν οπόε έχε τον νου σου, αν και είναι ακόμα αρχή και μπορεί να τα βρουν.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στο τάισμα! Δεν είναι απαραίτητο να είχαν μέρες να φάνε...τα σκαλάρια είναι γενικά αχόρταγα και σε παρασύρουν εύκολα...πρόσεχε μην τα ταϊζεις πολύ, θα σκάσουν!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...