Jump to content

Αγορά νέου ενυδρείου


Recommended Posts

Σκοπεύω να αγοράσω το πρώτο μου ενυδρείο σύντομα, και ψάχνοντας για ενυδρεία με μήκος γύρω στα 60cm και μεικτά λίτρα περίπου 70 κατέληξα στα παρακάτω μοντέλα.

Jewel 600

Mp aquapro xl

Ferplast cayman 60 (classic ή pro)

Για το πρώτο είμαι καλυμμένος από πληροφορίες μια που είναι αρκετά δημοφιλές μοντέλο

Μπορείτε να αναφέρετε τις προτάσεις και παρατηρήσεις για τα αλλά μοντέλα?

Οι λάμπες των mp και cayman. μπορούν να αντικατασταθούν με άλλες τις αγοράς η πρέπει να είναι ferplast και mp όπως ισχύει στα jewel? (χωρίς DIY)

Επίσης στα cayman pro ο διακόπτης ον/οff που έχει για φίλτρο και θερμαντικό μέσο μπορεί να χρησιμοποιηθεί με αλλά φίλτρα?

Το φίλτρο τον cayman δεν είναι υπερβολικά μεγάλο σε μέγεθος? Είναι εξίσου καλό?

Ποιο θεωρείτε ποιό ποιοτικό σε θέμα κατασκευής και παρελκόμενων?

Έχετε να αντιπροτείνετε κάποιο άλλο ενυδρείο με τα παραπάνω χαρακτηριστικά?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συγκρισεις δεν θα κανω, αλλα οσο μεγαλυτερο τοσο καλυτερα. Θα το αλλαξεις που θα το αλλαξεις και μαλλον συντομα, δεν διαλεγεις απο τωρα ενα μεγαλυτερο να το ευχαριστηθεις; :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

λογο χώρου δεν μπορω να παω απο τωρα για μεγαλυτερο,οποτε για κανα χρονο πρεπει να αρκεστω σε αυτα τα λιτρα.

Link to comment
Share on other sites

Κανενας?Καποιος να κριτικάρει τουλαχιστον to Cayman 60?

To Cayman 60 Professional είναι πολύ καλό, όπως όλα τα Cayman. Εγώ προσωπικά μόνο Cayman έχω. Αλλά το μειονέκτημά τους για εμένα είναι το εσωτερικό φίλτρο το οποίο ενώ είναι καλό, δεν το θεωρώ καθόλου πρακτικό στο καθάρισμα. Ούτως ή άλλως είμαι αρνητικός στο θέμα εσωτερικού φίλτρου οπότε δεν με απασχολεί ιδιαίτερα!

Link to comment
Share on other sites

- Το juwel δεν παιρνει μονο juwel λαμπες, εχουν βγαλει και αλλες εταιρειες λαμπες Τ5 με μηκος για φωτιστικα juwel.

- Γενικα τα εσωτερικα φιλτρα εγω τα ξηλωνω.

- Καλα ειναι και τα τρια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...