Jump to content

βοηθεια για φυτεμα


Recommended Posts

Παιδια σε λιγες μερες προκειται να παρω ενα ενυδρειο γυρω στα 10λιτρα για να το κανω κηπο.μπορει βεβαια μετα απο λιγο καιρο να βαλλω καμια γαριδουλα.θελω να το φυτεψω με καποιο ειδοσ γκαζονοειδη αλλα δεν ξερω πως φυτευαιται αυτο για να εχω βεβαια και τα καλυτερα αποτελεσματα.Η λαμπα του ενυδρειου ειναι 8w.Επισης αν μπορουσε κανενας να βοηθησει την κατασταση και να μου δωσει λιγο απο τετοιοου ειδους φυτου θα τον ευγνωμονουσα.Ευχαριστω πολυ.Θα περιμενω τις γνωμες σας.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε!

10 λιτρα για γαριδουλα αστο καλυτερα.. βαλε 1 apple snail και παλι εισαι οριακα..

για γαριδουλες - μονομαχο κτλ απο 25 - 30 λιτρα και πανω...

τωρα για τα φυτα.. μπροστα μπορεις να παιξεις με CUBA που θα σου κανει ενα ωραιο γκαζονακι ή οπως ειχε πει σε ενα ποστ ο ΣΟΦΟΣ Raven μπορεις να δεσεις σε πετρουλες τις οποιες θα θαψεις javva moss... οποτε θα εχεις παλι ενα ωραιο γκαζονακι... :):D

(η διαφορα ειναι οτι το ενα εχει καποιες απαιτησεις οπως φωτησμο και CO2 ενω το αλλο οχι.)

μετα βαζεις καμια ωραια πετρα η ενα μικρο ξυλο και δενεις πανω μια ανουμπια νανα..

αυτα απο μενα..θα σου πουν και τα αλλα παιδια ιδεες!! :buttrock::buttrock:

καλη συνεχεια.. :)

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

Αφου τωρα θα πας να παρεις ενυδριο..Γιατι δεν περνεις κατι παραπανω..??

Παντως αμα το κανεις κηπο λογικα θα χρειαστεις και Co2 οποτε σε τετοια λιτρα ξεχνα τους οργανισμους...

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχυει αυτο π λεει ο φιλος μου ο Κωστης..

τοτε παρε ενα 30λιτρο..και θα κανεις αριστουργιματα... η με γαριδες η μονομαχο!!!

:):)

Link to comment
Share on other sites

Λευτερη αποψη μου ειναι καντο οπως θες εγω εχω γκαζον που χρειαζεσε στην συναντηση θα παρω και πολυ cuba που θα μου φερει ενα παιδι εαν θελεις ελα να παρεις λιγο αλοστε για τοσα λιτρα πολλαπλασιαζεται και παρα πολυ γρηγορα εαν εχει co2 .Για το διοξειδιο τι σκεφτεσε γιατι σημερα θα παω να παρω και εγω για το 10 λ. :)

Link to comment
Share on other sites

Το cuba ποιο ειναι?δεν το ξερω.εχει κανενας καμια φωτο να μου δειξει?

Link to comment
Share on other sites

Α και μια αλλη ερωτηση.σε 38λιτρα με λαμπα στα 14w κανει δουλεια για να το κανω φουλ φυτεμενο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...