Jump to content

νεκρα τα ψαρακια μου


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

πριν 4 μερες πηρα 2 χρυσοψαρα και 2 gurami.σημερα το πρωι που ξυπνησα να τα χαιρετισω τα βρηκα νεκρα.Γιατι?τι μπορει να φταιει?

Καταρχην καλως ηρθες.

Δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες....

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας καλησπερα και ηρεμησε. Ολοι εχουμε αντιμετωπισει τετοιο προβλημα στο παρελθον. Καταρχας, πες μου ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου και τιμες νερου.

Link to comment
Share on other sites

σας ορκιζομαι δεν τα τρομαξα ουτε τα εβγαλα απο το νερακι τους.σημερα το πρωι που ξυπνησα τα ειδα αναποδα και τρομαξα πολυ γιατι ειχα αρχισει να τα συνιθιζω.για τρεις ωρες δεν ξαναπατησα στο δωματιο.αφου να φανταστειτε η μικρη μου αδερφη τα εβγαλε και τα πεταξε στα σκουπιδια!τι να κανω τινα κανω....

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας φιλε μου να ξερεις πως δεν μπαινουν χρυσοψαρα μαζι με γκουραμι

Δεν ειναι ομως αυτος λόγος για να ψωφισουν!!

Φιλτρο έχεις ή ειναι μονο γυαλα??

20λτρ ειναι πολυ λίγα.

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες :angry2: αλά άμα μπορείς βάλε μια φωτογραφία να το δούμε

Link to comment
Share on other sites

Ας μιλησουν οι εμπειροτεροι.

Φιλε μου... πιο αργα το απογευμα, γιατι τωρα ολοι δουλευουν, θα μποουν οι εμπειροι χομπηστες... ελπιζω να βρουν την αιτια.

Link to comment
Share on other sites

θερμοκρασια ειχα στους 32 βαθμους περιπου.τα ταιζα με τα αποφαγια του μεσημεριανου.ξερω οτι ακουγεται ανορθοδοξο αλλα τους αρεζαν παρα πολυ.ετσι κι αλλιως δεν εχουμε αρκετα λεφτα για φυλλαρακια

Link to comment
Share on other sites

θερμοκρασια ειχα στους 32 βαθμους περιπου.τα ταιζα με τα αποφαγια του μεσημεριανου.ξερω οτι ακουγεται ανορθοδοξο αλλα τους αρεζαν παρα πολυ.ετσι κι αλλιως δεν εχουμε αρκετα λεφτα για φυλλαρακια

Τωρα κανεις πλακα, ετσι???

3€ εχουν τα φυλλαρακια... ενα λιγοτερο ψαρι να επαιρνες θα σου εφταναν!!

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες :angry2: αλά άμα μπορείς βάλε μια φωτογραφία να το δούμε

δεν μπορω γιατι τα πεταξα στα σκουπιδια.ομως θα βγαλω μια απο το ενυδριο οταν μπορεσω γιατι την φωτογραφικη την ειχε χαλασει η αδερφη μου και τωρα την πηγαμε για επισκευη.αν και δεν θα βοηθησει πιστεψτε με....

Link to comment
Share on other sites

για τα χρυσόψαρα δεν είναι πολύ υψηλή

Link to comment
Share on other sites

Τωρα κανεις πλακα, ετσι???

3€ εχουν τα φυλλαρακια... ενα λιγοτερο ψαρι να επαιρνες θα σου εφταναν!!

στο κωλοχωρι που μενω αυτος που εχει το πετσοπ χρεωνει την τροφη 14,90 ευρω.ουτε ο Πολυμενεας απ το καφε της Χαρας να ηταν

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνησω μαζι σου. Ειναι αρκετα υψηλη η θερμοκρασια. Μηπως απο την υπερβολικη... χαρα σου εβαζες μεσα στο ενυδρειακι τα χερια σου? Γιατι αυτο στρεσαρει τα ψαρια

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την τιμη... δεν δυσκολευομαι να σε πιστεψω. Και ενα pet shop διπλα μου την πουλαει την τροφη 10 Euro! Φαντασου σε χωριο

Link to comment
Share on other sites

στο κωλοχωρι που μενω αυτος που εχει το πετσοπ χρεωνει την τροφη 14,90 ευρω.ουτε ο Πολυμενεας απ το καφε της Χαρας να ηταν
και τι τροφή είναι αφτη με χρυσό κουτί την δεινή Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πολυ υψηλη τι?

Αν λες οτι δεν ειναι υψηλη θερμοκρασια 32 βαθμοι για τα χρυσοψαρα κανεις μεγαλο λαθος..

Αν δεν ξερουμε δεν απανταμε..

Τα χρυσοψαρα ειναι ψαρια κρυου νερου..

Μεχρι 25 πρεπει!!!!

Οχι και 32 :angry2::rasp:

Link to comment
Share on other sites

βασικα εβαζα τα χερια μου στο νερο και τα επαιζα,και μερικες φορες επιανα τα ψαρια εξω απ το νερο και τα αφηνα να ξαναπεσουν μεσα.δεν ηξερα οτι ειναι κακο.νομιζα οτι το διασκεδαζαν

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...