Jump to content

Ειναι αυτο προβλημα?


Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.Νομιζω οτι εχω καποιο προβλημα με το νερο στο ενυδρειο μου.Το νερο στιν επιφανεια εχει γινει πσιλοθολο και εχουν βγει κατι φουσκαλιτσες στο ιδιο χρωμα.το κh μου ειναι γυρω στο 17(λογω γαριδοενυδρειο κραταω μεγαλες σκληροτητες_ και το ph μου ειναι 7,5-8.Τι λετε να ναι παλι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Λευτάρη όχι και 17, γύρω στο 10-12 καλά είναι... :(

Κάνε καμιά αλλαγή νερού και ξαναδές.

[/quoteA ok τοτε.απλως μου ειχε ξανασυμβει αυτο και οταν ειχα συνθηκες νερου βρισης ποιο παλια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Λευτάρη όχι και 17, γύρω στο 10-12 καλά είναι... :(

Κάνε καμιά αλλαγή νερού και ξαναδές.

ok τοτε.απλως μου ειχε ξανασυμβει αυτο και οταν ειχα συνθηκες νερου βρισης ποιο παλια.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι θέμα χαμηλής κυκλοφορίας του νερού; Εγώ είχα παλαιότερα πολλές μικρές φυσαλίδες και φιλμ στην επιφάνεια και το αντιμετώπισα με ένα πίκο κυκλοφορητή 160Lt/h

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μείνουμε στο θέμα του φίλου μας, λίγη ευγένεια στο ξένο topic δεν βλάπτει.

Τα άσχετα με το θέμα post διαγράφηκαν.

Link to comment
Share on other sites

μοιαζει η επιφανεια με κατι απο τις φωτο?

http://aquariumalgae.blogspot.com/2007/06/...icle-algae.html

Nαι με αυτο εμοιαζε αλλα τωρα ειναι εντακσει.Αλλαξα φιλτρο γτ κατι ειχε παθει το αλλο που ειχα(ειχε χαμηλωσει η ροη του).Προφανως αυτο θα ευτεγε.ε?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ

Αλλα οταν λες αλλαξες φιλτρο τι εννοεις?

Πηρες αλλο υλικο, πηρες αλλο φιλτρο?

Τι φιλτρο εχεις?

ΥΓ ρωταω για να μη μενει μετεωρο και ασαφες το θεμα, σε περιπτωση που το διαβασει και αλλο μελος, να ξερει πως ελυσες το προβλημα.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ

Αλλα οταν λες αλλαξες φιλτρο τι εννοεις?

Πηρες αλλο υλικο, πηρες αλλο φιλτρο?

Τι φιλτρο εχεις?

ΥΓ ρωταω για να μη μενει μετεωρο και ασαφες το θεμα, σε περιπτωση που το διαβασει και αλλο μελος, να ξερει πως ελυσες το προβλημα.

Οταν ειχα παρει το ενυδρειο,μου ειχε μεσα ενα φιλτρο coble αλλα μετα εγω πηγα και πηρα ενα αλλο το οποιο ηταν για περισσοτερα λιτρα απο το δικο μου.Ε στο τελος αυτο χαλεσε και τωρα εχω το <<μαμα>> φιλτρο.(οταν λεω φιλτρο εννοω ολο το σετ,οχι μονο τα σφουγγαρακια)

Link to comment
Share on other sites

...Αλλαξα φιλτρο γτ κατι ειχε παθει το αλλο που ειχα(ειχε χαμηλωσει η ροη του)...
Οταν πεφτει η ροη ενος φιλτρου συνηθως δεν το αλλαζουμε, καθαριζουμε ελαφρα τα υλικα σε νερο που βγαζουμε απο το ενυδρειο. :( Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Οταν πεφτει η ροη ενος φιλτρου συνηθως δεν το αλλαζουμε, καθαριζουμε ελαφρα τα υλικα σε νερο που βγαζουμε απο το ενυδρειο. :(

Ωραια τοτε.Θα το καθαρισω και θα το ξαναβαλω.ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...