Jump to content

Ο κίνδυνος παραμονεύει…


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 115
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aγαπω τον Σαρωνικο, αγαπω τον Σαρωνικο, αγαπω τον Σαρωνικο, αγαπω τον Σαρωνικοοοοοο!!!!!!!!!!

Παναγια μου τι τερας ειναι αυτο....

:blush::):thumbup::P

:ballistic:

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν δω ένα τέτοιο πλασματάκι μπροστά μου, ως έμπειρος δύτης που είμαι, θα βγάλω το μαχαίρι............ και θα αυτοκτονήσω!

Είναι το πιο εντυπωσιακό και επιβλητικό ζωντανό ον!!! Ο απόλυτος άρχοντας των υδάτων! Ο τέλειος δολοφόνος!!! Και τι δεν θα έδινα να έβλεπα ζωντανό αυτό το πλάσμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν δω ένα τέτοιο πλασματάκι μπροστά μου, ως έμπειρος δύτης που είμαι, θα βγάλω το μαχαίρι............ και θα αυτοκτονήσω!

Είναι το πιο εντυπωσιακό και επιβλητικό ζωντανό ον!!! Ο απόλυτος άρχοντας των υδάτων! Ο τέλειος δολοφόνος!!! Και τι δεν θα έδινα να έβλεπα ζωντανό αυτό το πλάσμα!!!

Δεν ειναι ο τελειος δολοφονος,αλλα ο τελειος κυνηγος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ο τελειος δολοφονος,αλλα ο τελειος κυνηγος!!!!!

Οντως καταπληκτικο πλασμα...

Αλλα φρικη, 6 μετρα??

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν δω ένα τέτοιο πλασματάκι μπροστά μου, ως έμπειρος δύτης που είμαι, θα βγάλω το μαχαίρι............ και θα αυτοκτονήσω!

Είναι το πιο εντυπωσιακό και επιβλητικό ζωντανό ον!!! Ο απόλυτος άρχοντας των υδάτων! Ο τέλειος δολοφόνος!!! Και τι δεν θα έδινα να έβλεπα ζωντανό αυτό το πλάσμα!!!

Ελα μια βολτα μαζι μου και τσαμπα ... μια-μιαμιση ωριτσα δρομος ειναι.- :)

:blush:

Link to comment
Share on other sites

Ελα μια βολτα μαζι μου και τσαμπα ... μια-μιαμιση ωριτσα δρομος ειναι.- :)

:blush:

Mην τρομαζεις τον κοσμο.Πολλες φορες η αγνοια χρειαζεται...............

Link to comment
Share on other sites

Ελα μια βολτα μαζι μου και τσαμπα ... μια-μιαμιση ωριτσα δρομος ειναι.- :thumbup:

:)

Που και πότε??? :blush:

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνικα .... μη φαμε και κανα κεραυνο!!!! :blush:

Link to comment
Share on other sites

παναγιτσα μου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ποσα λιτρα θελει????

:blush::):thumbup:

Κάτσε καλάάάάά..... :ballistic:

:P

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικο ζωο στον πλανιτη που δεν εχουμε καταφερει να το "σκλαβοσουμε".... δεν υπαρχει σε κανενα aquarium σε ολο τον κοσμο "εχμαλοτος" Λευκος καρχαριας....

ακομα και ψαρια οπως ο φαλαινοκαρχαριας μεγεθους 15μετρων η μερικες φαλαινες (θυλαστηκα) υπαρχουν σε ενυδρεια....

Great White Shark....Θρυλος!! :blush:

Link to comment
Share on other sites

Απο τους παραπανω ισως την γλυτωσετε!

απο τον bull shark ομως οχι!!!!αν και οι 2 πιο πανω ειναι οι πιο τρομαχτικοι και οι πιο αιμοβοροι.Ο bull shark ειναι ο μονος που για να δαγκωσει το θηραμα του βγαινει και εως εξω στα ρηχα νερα,καθως επισης μπορει και να προσαρμοζεται σε γλυκο νερο καθως εκει που χυνεται ο ποταμος εκεινος πηγαινει προς την κατευθυνση του,αναποδα δηλαδη προς το ποταμι.....

Link to comment
Share on other sites

αντε καλα μπανια....

Link to comment
Share on other sites

αντε καλα μπανια....

Δεν μας γραφεις και τις περιοχες στην Ελλαδα ... να τον αποφυγουμε; :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι υπαρχει εδω.Ειρωνευτηκα το ειπα,για πες μας εσυ που εχει λευκο εδω? :P

Link to comment
Share on other sites

φιλε φωτη... νομιζω κανεις ενα μικρο λαθακη.... ασχολουμε χροοοονια με τους καρχαριες και.....

ο καρχαριας που κινιγαει ως σχεδν 1 μετρο βαθος ειναι ο τιγρης με μηκος που μπορει να φθασει και τα 7 μετρα...

επισης το ιδιο περιπου κανει και ο Ταυροκαρχαριας....

η επιθετικοτητα των καρχαριων παει....

1. Καρχαριας Μακο

2. Λευκος καρχαριας

3. Σφυροκεφαλος καρχαριας

4. τιργης καρχαριας

5. ταυροκαρχαριας

βεβαια στους ανθρωπους οι πιο συχνες επιθεσεις ειναι απο ταυροκαρχαρια

1. γιατι υπαρχει σχεδν σε ολα τα μερη του κοσμου

2. γιατι οπως ειπαμε κολημπαει κοντα σε ακτες

Ομως τα θυματα ταυροκαρχαριων την γλυτωνουν με μια δαγκωνια και μια ασχημη εμπιρια....

τα θυματα απο λευκο η τιγρη καρχαρια δν εχουν την ιδια τυχη..

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

Σταθη,εχω δει πολλα ντοκυματερ για τον συγκεκριμενο,αυτος βγαινει πολυ εξω κι οχι ο τιγρης...

Link to comment
Share on other sites

Σταθη,εχω δει πολλα ντοκυματερ για τον συγκεκριμενο,αυτος βγαινει πολυ εξω κι οχι ο τιγρης...

φωτη ειμαι 100% σιγουρος.... οταν βρουν θυμα απο επιθεση καρχαρια σε παραλια οι 2 πρωτοι καρχαριες που υποψιαζοντε ειναι ο ταυροκαρχαριας και ο τιγρης.....

Link to comment
Share on other sites

φωτη ειμαι 100% σιγουρος.... οταν βρουν θυμα απο επιθεση καρχαρια σε παραλια οι 2 πρωτοι καρχαριες που υποψιαζοντε ειναι ο ταυροκαρχαριας και ο τιγρης.....

Bασικα αν ειναι απο τιγρη ας τα να πανε,τα δοντια του τεμαχιζουν μεχρι και καβουκι απο θαλασσια χελωνα...

Link to comment
Share on other sites

ναι!!! και σκεψου οτι ο τιγρης καρχαριας ειναι ο Μονος που τρωει οτι βρει διπλα του... και οταν λεω οτι βρει....

εχουν βρεθει καρχαριες τιγρη με : σαμπρελες αυτοκινιτων, κοματια πινακιδων, σκουπιδια, κτλ στο στομαχι τους....

ονομαζοντε και σκουπιδιαριδες της θαλασσας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...