Jump to content

ΑΓΟΡΑ ΨΑΡΙΩΝ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ


Recommended Posts

ΑΓΟΡΑΣΑ ΔΙΣΚΟΥΣ 15CM, 100 ΕΥΡΩ Ο ΕΝΑΣ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΠΟ ΤΟ AQUACLUBDESIGN KAI MOY ΕΣΤΑΛΘΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΚΤΕΛ.ΤΑ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ ΕΙΧΕ ΠΛΗΓΗ ΚΑΙ FUNGUS BAMBAKI ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ KAI MOY EIΠΑΝ ΟΤΙ ΔΗΜΙΟΘΡΓΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΤΑΧΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΒΑΜΑ ΙΩΔΙΟΥ.ΤΟ ΨΑΡΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕ ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ.ΞΑΝΑ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΗΝΗ.ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟ AQUACLUBDESIGN KAI ΣΕ ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΑ ΠΑΡΕΛΑΒΕ?ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ AXESUAR ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΕΣΤΗΛΑΝ ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ.ΑΛΛΑ ΖΗΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΠΗΡΑ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ.ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ?

post-16237-1257599390_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οτι πειρες ενα ψαρακι με ενα ευρω και πεθανε,εσυ εδωσες 100 ευρω και ειναι σανν να τα πεταξες... :blush::):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

φιλε λυπαμε για τον δισκο σου βεβαια θα καλο θα ηταν πριν πεθανει το ψαρακι να διαβαζεσ τισ ασθενειεσ γλυκου νερου και να μασ ελεγες και ενα γεια!!!

οσο για τη γνωμη και τη συμβουλη που ζητασ εγω ποτε θα εβαζα δισκουσ στο κτελ! λογικο δεν ειναι να ψοφισει!!

οσο για τα αλλα προιοντα κανε καταγκελια

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ορισες.

Δευτερον, γραφε με μικρα γιατι ετσι φαινεται οτι φωναζεις.

Τριτον, πριν πληρωσεις και παραγγειλεις, πηρες τηλ να τους ρωησεις σε περιπτωση λάθους ή απωλειας εαν αναλαβανουν την ευθυνη?? Γραφει τπτ σχετικό το site?

Tεταρτον να πω οτι εχω επισκευτει το καταστημα και έχω ψωνισει κι ολας, απο αποστολες δε γνωριζω και σε οτιδηποτε ζωντανο το αποφευγω.

Τελος ν πω οτι το καταστημα έχει εδω βήμα, ειναι απο τα ενεργα καταστηματα και καλο θα ηταν ή να ανοιξεις εκει θέμα ή να μεταφερθει απο τους μοντ εκει το θεμα... αλλα επισεις να στειλεις και ενα πμ στο καταστημα να ενημερωθει για το θεμα και εαν θελει να απαντησει.

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ορισες.

Δευτερον, γραφε με μικρα γιατι ετσι φαινεται οτι φωναζεις.

Τριτον, πριν πληρωσεις και παραγγειλεις, πηρες τηλ να τους ρωησεις σε περιπτωση λάθους ή απωλειας εαν αναλαβανουν την ευθυνη?? Γραφει τπτ σχετικό το site?

Tεταρτον να πω οτι εχω επισκευτει το καταστημα και έχω ψωνισει κι ολας, απο αποστολες δε γνωριζω και σε οτιδηποτε ζωντανο το αποφευγω.

Τελος ν πω οτι το καταστημα έχει εδω βήμα, ειναι απο τα ενεργα καταστηματα και καλο θα ηταν ή να ανοιξεις εκει θέμα ή να μεταφερθει απο τους μοντ εκει το θεμα... αλλα επισεις να στειλεις και ενα πμ στο καταστημα να ενημερωθει για το θεμα και εαν θελει να απαντησει.

Μίλησα με το κατάστημα και μου πρότειναν να μπω σε κάποιο φόρουμ και να ρωτήσω για αυτους γιατί δεν εχουν να φοβηθουν τίποτα.Ρώτησα τηλεφωνικά πριν παραγγείλω αν υπάρχει περίπτωση να αρρωστήσει ή να ψοφίσει κάποιο ψάρι από την μεταφορά και μου είπαν ότι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση και οτι ασχολούνται με αυτό εδώ και δεκαετίες!!

Link to comment
Share on other sites

το όλο θέμα με το ιώδιο στέκει? :blush:

Link to comment
Share on other sites

13,5. ΠΡΟΣΟΧΗ.!!! Παραγγελίες που περιέχουν ζωντανά ψάρια αποστέλλονται μόνον μέσω υπεραστικών λεωφορείων ΚΤΕΛ σε όλη την Ελλάδα εκτός Αττικής και όλων των νήσων. Ταξιδεύουν ασφαλή εντός ειδικού κιβωτίου μεταφοράς ψαριών με διατάσεις 45x30x40cm. Το κόστος του ειδικού κιβωτίου αξίας 9 ευρώ δεν χρεώνεται στον πελάτη, ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ελάχιστη παραγγελία ψαριών αξίας 30 ευρώ.

15. Ευθύνη μεταφοράς παραγγελίας ΠΡΟΣΟΧΗ!!! τα εμπορεύματα ταξιδεύουν με ευθύνη του πελάτη.

Αυτά αναφέρει εδώ το site

Πριν κάνεις καταγγελία ενημέρωσέ τους γραπτώς με fax ή e-mail για την περίπτωση και απαίτησε τις οποισδήποτε απαντήσεις ΓΡΑΠΤΩΣ

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα φωναζα παντως...

Ποσα ψαρια πηρες?

Μονο το ενα ειχε αυτο το προβλημα?

Την φωτο ποτε την πηρες?

Παντως δεν μου φαινετε να το επαθε στον δρομο, αλλα ποτε δεν ξερεις...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι πιστεύω πως το ψάρι ήταν ήδη άρρωστο,πριν ξεκινήσει από εκεί.Δεν μπορώ να φανταστώ ότι η πληγή αυτή καλημενη με φούνκους δημιοθργηθηκε σε 5 ωρες.μην ξεχνάμε ότι τα περισσότερα τροπικά ψάρια ταξιδεύουν στα μαγαζιά αυτά στην ίδια συσκευασία από Σιγκαπούρη!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα φωναζα παντως...

Ποσα ψαρια πηρες?

Μονο το ενα ειχε αυτο το προβλημα?

Την φωτο ποτε την πηρες?

Παντως δεν μου φαινετε να το επαθε στον δρομο, αλλα ποτε δεν ξερεις...

2 μεγάλα των 100 ευρώ και δυο μικρά των 40 ευρώ.Ολα τα υπόλοιπα χαίρουν άκρας υγείας

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα φωναζα παντως...

Ποσα ψαρια πηρες?

Μονο το ενα ειχε αυτο το προβλημα?

Την φωτο ποτε την πηρες?

Παντως δεν μου φαινετε να το επαθε στον δρομο, αλλα ποτε δεν ξερεις...

το όλο θέμα με το ιώδιο στέκει? mellow.gif

Link to comment
Share on other sites

2 μεγάλα των 100 ευρώ και δυο μικρά των 40 ευρώ.Ολα τα υπόλοιπα χαίρουν άκρας υγείας

την φωτό την τράβηξα αμέσως μόλις τα παρέλαβα και τα έβαλα στο ενυδρείο
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να έχεις γραπτώς την απάντηση του καταστήματος και φυσικά πάνω απ'όλα έχουν σημασία οι όροι στους οποίους συμφώνησες κάνοντας την παραγγελία σου. Αυτο για το νομικό κομμάτι. Τώρα για το ηθικό, εξαρτάται απο το κατάστημα πως και αν θα σε αποζημιώσει. Πάντως μελέτησε καλά τους όρους πριν κάνεις οτιδήποτε. Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να έχεις γραπτώς την απάντηση του καταστήματος και φυσικά πάνω απ'όλα έχουν σημασία οι όροι στους οποίους συμφώνησες κάνοντας την παραγγελία σου. Αυτο για το νομικό κομμάτι. Τώρα για το ηθικό, εξαρτάται απο το κατάστημα πως και αν θα σε αποζημιώσει. Πάντως μελέτησε καλά τους όρους πριν κάνεις οτιδήποτε. Φιλικά

μόλις επικοινωνησα τηλεφωνικά με το κατάστημα και συμφωνήσαμε να μου στείλει άλλον ολόιδιο δίσκο,πάλι με το κτελ, :blush: στην μισή τιμή,για να μοιραστούμε την ζημιά!Μάλλον θα είναι και η τελευταία φορά που θα αγοράσω ζωντανο ψάρι από το ιντερνετ εχοντας εμπιστοσύνη τυφλή.ελπίζω να έχει καλό ταξίδι

Link to comment
Share on other sites

Οι αγορές μέσω ιντερνετ δεν έχουν να κάνουν με τέτοια "ατυχήματα". Μεγάλα pet shop στην Αγγλία στέλνουν με κούριερ εντός νησιού και ο υπάλληλος του κούριερ είναι υποχρεωμένος να περιμένει να υπογράψει ο παραλήπτης αφού ελέγξει τα πάντα (αριθμός ζωντανών, είδη, κατάσταση).

Link to comment
Share on other sites

α) Κατ'αρχάς νομίζω πως έκανες λάθος που παρήγγειλες ζωντάνο και δη τόσο ακριβό οσο ένας δισκος απο το internet... Υπάρχουν αρκετά καταστήματα εδώ στην Θεσσαλονίκη που έχουν όμορφους Δίσκους...

β) Όταν παραγγέλνουμε πρέπει να ελέγχουμε τους όρους.... Για τα αξεσουάρ λογικά θα μπορείς να κάνεις κάτι, για το ψάρι όχι.

γ) Τελος κι εγώ δεν νομίζω να το έπαθε στο ταξίδι. Πιο πιθανό είναι να ήθελαν να ξεεφορτωθούν ένα αρωστο ψάρι... :blush:

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αφτο πιστευω.οποτε και τορα που το πληρωσαμε απο μισο,ειχαν τιν μιση ζημια

οσο για τα καταστηματα τησ θεσσαλονικης,σπάνια φερνουν μεγαλους δισκους και τους χρεώνουν πολύ πιο ακριβά

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αφτο πιστευω.οποτε και τορα που το πληρωσαμε απο μισο,ειχαν τιν μιση ζημια

οσο για τα καταστηματα τησ θεσσαλονικης,σπάνια φερνουν μεγαλους δισκους και τους χρεώνουν πολύ πιο ακριβά

Είσαι σίγουρος ότι έψαξες σε ΟΛΑ τα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης ?

Γιατί με τα χρήματα που έδωσες για δύο μεγάλους δίσκους (250 ευρώ συνολικά) είμαι σίγουρος ότι έβρισκες και στη Θεσσαλονίκη -με λίγη υπομονή- αυτό που θα ήθελες.

Άσε που θεωρώ ότι η αγορά κατευθείαν μεγάλων δίσκων δεν είναι και τόσο καλή ιδέα αλλά σε αυτό μπορεί να κάνω και λάθος μια και οι δίσκοι δεν με απσχολούν ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα οι μονοδαχτυλοι από πλήρες υγεία τους είχα μεταφέρει σε νεο ενυδρίο και το πρωι ο ενας ειχε μια τουφα ΝΑ -μετα συγχωρησεως- από fungus και ως την επομενη, παρα τη θεραπεία που ξεκίνησα, τον έχασα.... :blush:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...