Jump to content

Τι τρώει το βατραχάκι???


Recommended Posts

Παιδιά μήπως μπορείτε να με ενημερώσετε τι τρώει το βατραχάκι Το πήρα απο το pet shop σήμερα αλλά αυτός δεν μου είπε κάτι για την τροφή του σας παρακάλω μπορείτε να μου πείτε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορείτε να με ενημερώσετε τι τρώει το βατραχάκι Το πήρα απο το pet shop σήμερα αλλά αυτός δεν μου είπε κάτι για την τροφή του σας παρακάλω μπορείτε να μου πείτε?

Δλδ σου το πούλησε και δεν ήξερε να σου πει τι τρώει; Δεν πάμε καλά.......

Και επί της ευκαιρίας δε μυρίζει το βατραχάκι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το βατραχακι νομιζω τρωει κατεψυγμενη τροφη σε νυμφες κουνουπιων απο οτι θημαμε αλλα δεν γνωριζω τιποτα αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Τρώνε επίσης bloodworm είτε κατεψυγμένο (π.χ. σε κυβάκια) είτε αποξηραμένο (υπάρχουν συσκευασίες στα pet shop με ενυδρεία). Τρώνε και κάποια άλλα σκουληκάκια όπως είπε ο προηγούμενος. Λέγονται flylarvae ή κάπως έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Τα βατραχάκια που ξέρω ότι είναι για ενυδρείο (full aquatic ας πούμε) είναι τα african clawed frogs (λευκά αλμπίνος). Επίσης τα dwarf frogs (σκούρα πράσινα) τα οποία είναι μικρότερα σε μέγεθος από τα african clawed frogs. Μένουν συνήθως στο βυθό και ανεβαίνουν στην επιφάνεια για να πάρουν οξυγόνο ή για τροφή αν έχουν μάθει να τρώνε από το χέρι (και μαθαίνουν γρήγορα να το κάνουν αυτό :P)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...