Jump to content

Aga Contest


Recommended Posts

Σημερα βγηκαν τα αποτελεσματα του διεθνους διαγωνισμου aquascape του AGA!

Η χωρα μας εκπροσωπηθηκε επαξια αλλα δυστυχως δεν κατεκτησε καποια απο τις πρωτες θεσεις!!!

Παμε γερα για του χρονου με περισσοτερες ακομα Ελληνικες συμμετοχες!

Τα αποτελεσματα μπορειτε να τα δειτε ΕΔΩ :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Κριμα για τις Ελληνικες συμμετοχες,πιστευω οτι αξιζαν κατι καλυτερο.

Η αφρικη παντως την τσιμπησε τη δευτερη θεση,ε χαμηλοπεχαδες;;;; :hysterical::ooh2::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Κριμα για τις Ελληνικες συμμετοχες,πιστευω οτι αξιζαν κατι καλυτερο.

Η αφρικη παντως την τσιμπησε τη δευτερη θεση,ε χαμηλοπεχαδες;;;; :bowdown::thumbup::thumbdown:

Σιγά που δε θα έβαζες τη λέξη Αφρική και χαμηλό ph σε post σου.... :hysterical::ooh2: την επόμενη χρονιά θα πάμε καλύτερα!!!Τα συγχαρητήρια στους Έλληνες συμμετάσχοντες!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά που δε θα έβαζες τη λέξη Αφρική και χαμηλό ph σε post σου.... :hysterical::ooh2: την επόμενη χρονιά θα πάμε καλύτερα!!!Τα συγχαρητήρια στους Έλληνες συμμετάσχοντες!!

Για να δουμε,του χρονου μπορει να στειλω και το δικο μου..............αν βρω κανα φωτογραφο της προκοπης. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Αλέξανδρο, τον Γιώργο, τον Χρήστο, τον Πάνο, τον Νινταλ, τον Γιάννη, για τις πανέμορφες συμμετοχές.

Link to comment
Share on other sites

Συνχαρητηρια σε ολους γαι τις συμετοχες τους...Καθησα και αναλυσα την καθε συμετοχη στην κατηγορια Biotope και καταλαβα πως πιο σημαντικο ρολο παιζει το ποσο ομορφα αισθητικα ειναι το Aquascape και μετα ερχετε η αψοξη διαβιωση των ψαριων :hysterical:

Θα προτιμουσα να εκριναν την προσωμιωση του Aquascape αλλα τι να κανουμε....

Link to comment
Share on other sites

Ολος ο πλανητης για τις επομενες ημερες θα ειναι εκει μεσα. ποσους να σηκωσει ο αμοιρος ο σερβερ???

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια σε ολες τις συμμετοχες παιδια.....

δυστυχως για τις πρωτιες πρεπει να ματωσουμε καθως οι ασιατες σχεδον καθε χρονο εχουν τα πρωτεια.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο και πάλι στα παιδιά που συμμετείχαν!

Μπορεί να μην πήραμε κάποια πρωτιά,σημασία έχει πάντως πως υπάρχουν ενυδρεία άψογα και άτομα με γνώσεις και διάθεση για ακόμα καλύτερα αποτελέσματα!

Παιδες γερά,του χρόνου καλύτερες και περισσότερες ελληνικές συμμετοχές :hysterical::ooh2:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια σε ολους τους Ελληνες που μας εκπροσωπησαν. Για μενα παντως παιδια ειναι απαραδεκτο να παιρνουν πρωτες θεσεις ενυδρεια των 50 και 60 λιτρων και να μην λαμβανεται υποψιν το ποσοστο δυσκολιας στο στησιμο ενος μεγαλου ενυδρειου. Αλλο να βαλεις 5 πετρες η ενα ομορφο ξυλαρακι σε 50 λιτρα και αλλο να ταιριαξεις 30 και βαλε κιλα ξυλα σε ενα ενυδρειο για να δημιουργησεις ενα ομορφο aquascape. Θα επρεπε κατεμε να υπαρχουν κατηγοριες αναλογα τα λιτρα λογω βαθμου δυσκολιας.

Και παλι συγχαρητηρια στους Ελληνες.

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Τι είδα και δε μου άρεσε και πάντα να ξέρετε πως το λέω καλοπροαίρετα και χωρίς καμία διάθεση να κρίνω τα παιδιά που έκαναν καλή δουλειά και μας εκπροσώπησαν και μας έβγαλαν ασπροπρόσωπους...οι κομμένες ρίζες χτυπάνε πολύ άσχημα στο μάτι πιστεύω ότι κόστισαν στη συνολική βαθμολογία...Τα nano δυστυχώς δείχνουν να προτιμούνται...Όσο για τον Νιντάλ είμαι σίγουρος πως με το πείσμα του,τις γνώσεις του και την αγάπη του για τα ενυδρεία, ότι του χρόνου θα είναι στην πρώτη θέση,χωρίς να θέλω να υποτιμησω τα υπολοιπα παιδιά!!!!!

Πάντα φιλικά Νικος

Έγινε επεξεργασία - NickTheFish
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από το Αννόβερο!

Είδα τα αποτελέσματα και ένα έχω να πώ....ΑΙΣΧΟΣ!!!!

Μα είναι δυνατόν να λένε ποτέ κριτές σε βιοτοπικό ότι είναι θολό το νερό ή ότι έχει άλγη????

Ρε δεν Γ... να ασπρίσουμε?????

Μπράβο στα παιδιά που συμμετείχαν από ελλάδα!

υστ.άσχετο αλλά εδώ τα πράγματα είναι φανταστικά!!!!Έχουμε μαζευτεί όλοι οι πλεκοπαλαβοί!Θα ακολουθήσει πλεκορεπορταζ.....

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια σε ολα τους συνχομπιστες.

Τα ελληνικα ενυδρεια ηταν υποδειγματατα και οποιος ξενος διαγωνιζομεςνο τα βλεπει ειμαι σιγουρος οτι αισθανεται την ανασα μας καυτη στο σβερκο του. Τα επομενα χρονια θα γινει χαμος.

Οσο για τους απλους παρατηρητες χομπυστες ξερουν ποια ηταν τα σουπερ ενυδρεια :ooh2:

Λιγο πιο ενημερωμενοι να ηταν οι κριτες και για τα βιοτοπικα θα ειχαμε καλυτερη τυχη :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω chrisx ... και ολους για τα καλα σας λογια!

Το θεμα ειναι εχω δει πιο ομορφα ενυδρεια απο το δικο μου (εγω πηρα μερος απο σποντα :hysterical: )

του χρονου δεν κανουμε μια Ελληνικη εισβολη στις οθονες των Αμερικανο,ιαπωνεζο,τουρκο,πολωνο,γερμανο ........... κ.ο.κ.

Σημασια δεν εχει για μενα να κερδισεις! Μονο που βλεπουν GREECE αυτο φτανει και περισσευει!!

Εξαλλου για μενα οι Ελληνικες συμμετοχες ηταν οι καλυτερες π.χ. του Αλεξανδρου , του Χρηστου αλλα και του Πανου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να κάνω καταγγελία στον ΝΙΝΤΑΛ γιατί μου έδωσε ( redmoorwood και driftwood) από την ΑΣΙΑ και όχι από την περιοχή του JAPURA της Αμαζονίας :thumbup: να του πω επίσης να βγάλει τους heckel από το ενυδρείο :hysterical:

Ο πρώτο κριτής που πείραμε και τα καλά σχόλια ήταν ο κριτής στο παρελθόν και φέτος είχε μόνο σχολιασμό

Ο καινούργιος ήταν για τα μπάζα . Ενώ ήξερε τα ψάρια από την λίμνη της Αγγλίας ( αφού βέβαια και τα 3 ενυδρεία που πείραν διάκριση του Farmer έχουν παρουσιαστεί στο practical fish keeping αλλά και στο site της εταιρείας που έχει) ανακάλυψε heckel σε ενυδρεία που δεν υπήρχαν , δεν του άρεσε το θολό νερό , και ήξερε από που έκανε ο ΝΙΝΤΑΛ εισαγωγή τα ξύλα :thumbdown:

Dimitrios να συμφωνήσω ότι είχα κομμένες άκρες σε ένα ξύλο στην αριστερή γωνία και έχεις δίκιο αλλά μάλλον δεν έπεξε κανέναν ρόλο η δυσκολία των ψαριών που κρατάμε εγώ και ο ΝΙΝΤΑΛ αλλά και στην κατάσταση που τα έχουμε :ooh2: .

ΥΓ: ξανά κατηγορώ τον Νινταλ ( με εσένα τα έχω ρεεεεεεεεεεεεεεε) που δεν μου έφερε ξύλα από τον Αμαζόνιο και από την Περιοχή JAPURA . Θα τα πούμε και από κοντά ρε :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σ' όλα τα παιδιά που συμμετείχαν, :thumbup:

για τα πανέμορφα ενυδρεία τους, :hysterical:

εύχομαι του χρόνου να έχουμε περισσότερες συμμετοχές, για να τους μπούμε στο μάτι... :bowdown::ooh2:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να κάνω καταγγελία στον ΝΙΝΤΑΛ γιατί μου έδωσε ( redmoorwood και driftwood) από την ΑΣΙΑ και όχι από την περιοχή του JAPURA της Αμαζονίας :D να του πω επίσης να βγάλει τους heckel από το ενυδρείο :thumbup:

Ο πρώτο κριτής που πείραμε και τα καλά σχόλια ήταν ο κριτής στο παρελθόν και φέτος είχε μόνο σχολιασμό

Ο καινούργιος ήταν για τα μπάζα . Ενώ ήξερε τα ψάρια από την λίμνη της Αγγλίας ( αφού βέβαια και τα 3 ενυδρεία που πείραν διάκριση του Farmer έχουν παρουσιαστεί στο practical fish keeping αλλά και στο site της εταιρείας που έχει) ανακάλυψε heckel σε ενυδρεία που δεν υπήρχαν , δεν του άρεσε το θολό νερό , και ήξερε από που έκανε ο ΝΙΝΤΑΛ εισαγωγή τα ξύλα :D

Dimitrios να συμφωνήσω ότι είχα κομμένες άκρες σε ένα ξύλο στην αριστερή γωνία και έχεις δίκιο αλλά μάλλον δεν έπεξε κανέναν ρόλο η δυσκολία των ψαριών που κρατάμε εγώ και ο ΝΙΝΤΑΛ αλλά και στην κατάσταση που τα έχουμε :thumbdown: .

ΥΓ: ξανά κατηγορώ τον Νινταλ ( με εσένα τα έχω ρεεεεεεεεεεεεεεε) που δεν μου έφερε ξύλα από τον Αμαζόνιο και από την Περιοχή JAPURA . Θα τα πούμε και από κοντά ρε :thumbdown:

Ρε Χρησταρα σου εκφραζω τη μεγαλη μου λυπη για το κακο που σου εκανα :D:D:D

Οσο για τους "Heckel"μου ......... ας το καλυτερα :hysterical::ooh2::bowdown:

Η απορια μου βεβαια ειναι η εξης: Υπαρχει Egeria Densa στις λιμνες της Αγγλιας?

Παιδια να ειμαστε καλα και του χρονου με 30λιτρα!!!!!!

Υ.Γ.: Οσο για σενα Πολλατε, τα επομενα ξυλα που θα σου μοσχοπουλησω θα τα εχω φερει απο τα εξωτικα Ιωαννινα για να στησεις βιοτοπικο κυπρινων! Σε 50 λιτρα ομως ε????

Link to comment
Share on other sites

Ρε Χρησταρα σου εκφραζω τη μεγαλη μου λυπη για το κακο που σου εκανα hysterical.gif hysterical.gif hysterical.gif

Οσο για τους "Heckel"μου ......... ας το καλυτερα lmao.gif lmao.gif lmao.gif

Η απορια μου βεβαια ειναι η εξης: Υπαρχει Egeria Densa στις λιμνες της Αγγλιας?

Παιδια να ειμαστε καλα και του χρονου με 30λιτρα!!!!!!

Υ.Γ.: Οσο για σενα Πολλατε, τα επομενα ξυλα που θα σου μοσχοπουλησω θα τα εχω φερει απο τα εξωτικα Ιωαννινα για να στησεις βιοτοπικο κυπρινων! Σε 50 λιτρα ομως ε????

Ο Χρήστος είχε κομμένα ξύλα, εσύ Heckel, εγώ bloom, που πάμε ρεεεεεε... :hysterical:

Πάντως του χρόνου θα έχετε μεγάλο ανταγωνισμό. Εκεί που έλεγα να μαζέψω πέτρες για να στήσω ένα 20ρι βιοτοπικό με white clouds, τελικά θα κατέβω από σήμερα κιόλας στο ποτάμι να μαζέψω ξύλα, φυτά και ψάρια για να στήσω βιοτοπικό Άρτας (Αράχθου). Egeria Densa να βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Ο Χρήστος είχε κομμένα ξύλα, εσύ Heckel, εγώ bloom, που πάμε ρεεεεεε... :hysterical:

Πάντως του χρόνου θα έχετε μεγάλο ανταγωνισμό. Εκεί που έλεγα να μαζέψω πέτρες για να στήσω ένα 20ρι βιοτοπικό με white clouds, τελικά θα κατέβω από σήμερα κιόλας στο ποτάμι να μαζέψω ξύλα, φυτά και ψάρια για να στήσω βιοτοπικό Άρτας (Αράχθου). Egeria Densa να βάλω;

Εγω σκεφτομαι ενα βιοτοπικο Μυκονου ... ξεραιλα .... με φραουλιτσες ...το μονο δυσκολο ειναι να πεισω τη σασα .. να ερθει να φωτογραφηθει ... ισως η πετρουλα να ειναι καλυτερα! :thumbup:

το νου σας ... ρεμαλια! :ooh2::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ρε Χρησταρα σου εκφραζω τη μεγαλη μου λυπη για το κακο που σου εκανα :D:D:D

Οσο για τους "Heckel"μου ......... ας το καλυτερα :bowdown::thumbup::thumbdown:

Η απορια μου βεβαια ειναι η εξης: Υπαρχει Egeria Densa στις λιμνες της Αγγλιας?

Παιδια να ειμαστε καλα και του χρονου με 30λιτρα!!!!!!

Υ.Γ.: Οσο για σενα Πολλατε, τα επομενα ξυλα που θα σου μοσχοπουλησω θα τα εχω φερει απο τα εξωτικα Ιωαννινα για να στησεις βιοτοπικο κυπρινων! Σε 50 λιτρα ομως ε????

Εγω θελω να καταγγειλω τον Nidal και τον Bleher γιατι δεν ξερουν τι ψαρια μαζευουν.

Ασχετα με αυτο μπορεις Nιdal αμα σου γεννησουν οι Ηeckel να μου κρατησεις δυο φουξια?

Επισης θελω να καταγγειλω τον Πολλατο γιατι οι δισκοι του φαινεται να ειναι καλα. Ξυλοκοπε!! :thumbdown:

Επισης τα λιτρα σας ειναι πολλα γιατι? Στρατο βαλε το τερας σου να κερδισουμε. :D

Ας ελπισουμε την αλλη φορα να βαλουν κανενα σχετικο κριτη οχι :D

Απο μενα μπραβο παιδια σε ολους. :hysterical::ooh2:

Link to comment
Share on other sites

Ο Χρήστος είχε κομμένα ξύλα, εσύ Heckel, εγώ bloom, που πάμε ρεεεεεε... :hysterical:

Πάντως του χρόνου θα έχετε μεγάλο ανταγωνισμό. Εκεί που έλεγα να μαζέψω πέτρες για να στήσω ένα 20ρι βιοτοπικό με white clouds, τελικά θα κατέβω από σήμερα κιόλας στο ποτάμι να μαζέψω ξύλα, φυτά και ψάρια για να στήσω βιοτοπικό Άρτας (Αράχθου). Egeria Densa να βάλω;

Μπααααααα!

Μαλλον εχινοδορους :ooh2::bowdown::thumbup::thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...