Jump to content

Κλίση νερού Help...


Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα,σήμερα γέμισα το ενυδρείο μου χωρίς να έχω τίποτα μέσα,ούτε άμμο ούτε τίποτα και είδα δυστηχώς ότι χάνει λογικά το πάτωμα του σπιτιού μου περίπου ένα πόντο...Για να εξηγήσω....Η μπροστινή γωνία με την πίσω διαγώνια του [/u] έχουν διαφορά περίπου ένα πόντο...Υπάρχει πρόβλημα να το αφήσω έτσι ή να πάρω αλφαδιές και να βάλω κάτι να πατήσει απο κάτω??? το ενυδρείο μου έχει διαστάσεις 120χ45χ65...ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προτιμότερο είναι να το φέρεις στα ίσια του, βάζοντας κάποια "ποδαράκια" στο έπιπλο και όχι στο ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,σήμερα γέμισα το ενυδρείο μου χωρίς να έχω τίποτα μέσα,ούτε άμμο ούτε τίποτα και είδα δυστηχώς ότι χάνει λογικά το πάτωμα του σπιτιού μου περίπου ένα πόντο...Για να εξηγήσω....Η μπροστινή γωνία με την πίσω διαγώνια του [/u] έχουν διαφορά περίπου ένα πόντο...Υπάρχει πρόβλημα να το αφήσω έτσι ή να πάρω αλφαδιές και να βάλω κάτι να πατήσει απο κάτω??? το ενυδρείο μου έχει διαστάσεις 120χ45χ65...ευχαριστώ

Κανονικα το αλφαδιασμα επρεπε να το κανεις πριν γεμισεις.

Καντο τωρα και βαλε σφηνες..........

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη προσοχή στις σφήνες που θα βάλεις να είναι τέλεια στηριγμένες ώστε στην όποια περίπτωση κραδασμού του επίπλου να μην σου φύγουν απότομα και έχεις άσκημα μαντάτα.

Επίσης πιστεύω πως θα πρέπει να αδειάσεις τουλάχιστον το μισό νερό για να μπορέσεις να κάνεις αυτή τη δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην σηκώνετε με το μισό νερο μέσα! Βλέπεις και πράτεις.

ΠΡΩΤΑ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα ειχε ανοιξει ενυδρειο λογο κλησης..... προσοχη... οπως σου ειπαν τα παιδια καλυτερα να αδιασεις το νερο για να κανεις σωστη δουλεια... μιας και μιλαμε για 350 λιτρα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά,το έφτιαξα και είναι κομπλε :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα "φετάκια"¨αλουμινίου 2 χιλιοστών στα ποδαράκια της βάσης και το έφερα όσο μπορούσα γιατί το πάτωμα χάνει λίγο περίεργα και έπρεπε όλα τα ποδαράκια να πατάνε το ίδιο,σκέφτηκα να το αφήσω και έτσι στην αρχή γιατί η κλίση είναι πολύ μικρή...Σε λίγες μέρες θα ανοίξω νέο θέμα με την παρουσίασή του επιτέλους :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...