Jump to content

αναπαραγωγη


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους διαβαζοντας ενα αρθρο του φιλου μας του tsoum tsoum αποφασισα να τον ακολουθησω και ετσι εκανα πηρα ενα πολυ ωραιο βαζακι λιγο πιο μεγαλο απο του tsoum εβαλα υποστρωμα και λιγες πετρουλες το εβαλα στο γραφειο μου κατω απο το φως του γραφειου και μεσα εβαλα 1 σαλιγκαρι τωρα εχω πααααααααααρα μα πααααααααρα πολλα κανω αλλαγες καθε 3 μερες και ειναι πολυ πρωτο τυπο και φαινεται πολυ ωραιο!!

Πολυ καλη ιδεα tsoum δοκιμαστε το αξιζει!!

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο θα αρχισω να δινω γιατι εχω γεμισει!!οποιος θελει θα ερχεται και θα περνει 15 -15 .Τα σαλιγκαρια ειναι zebra snails!

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι zebra snails (Neritina natalensis) θα εισαι ο πρωτος παγκοσμιως που καταφερε αναπαραγωγη του ειδους μιας και θεωρειται απο τους επιστημονες, αδυνατη η αναπαραγωγη τους σε γλυκο νερο. :)

Βαλε φωτογραφια να δουμε ποιο ειδος εχεις, αν και κατι μου λεει οτι προκειται για ramshorn. :P

Έγινε επεξεργασία - Raven
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι zebra snails (Neritina natalensis) θα εισαι ο πρωτος παγκοσμιως που καταφερε αναπαραγωγη του ειδους μιας και θεωρειται απο τους επιστημονες, αδυνατη η αναπαραγωγη τους σε γλυκο νερο. :)

Βαλε φωτογραφια να δουμε ποιο ειδος εχεις, αν και κατι μου λεει οτι προκειται για ramshorn. :P

+1 η για τα γνωστα σε ολους μας απο την παρανομη εισοδο στα ενυδρεια μας κονικα σαλιγκαρια...

Link to comment
Share on other sites

Χεχε! Ευχαριστώ, αλλα αν το δεις τώρα.....

Πάντως η πλάκα είναι οτι είχα βάλει τρια μικρά κομματάκια πιστια, και τώρα, μόνο με το φως τι λάμπας γραφείου πολλαπλασιάζεται σαν τρελη.

Η αλλη πλάκα είναι οτι είχα ρίξει ένα σπόρο απο σιτάρι μπας και το φάνε, ο οποίος έμεινε πανω στην πίστια και τώρα έχει φυτρώσει :helpsmilie:

Εγώ μαλλον πάω για να αναβαθμιση. Θα πάρω ένα 5-10 λιτράκια. με ένα μικρό φιλτράκι. Οχι τίποτα αλλο, δεν θα χωράει η πίστια σε λίγο :)

Υ.Γ. αν είναι zebra θα μου δώσεις, γιατι σου έδωσα την ιδέα :helpsmilie: :helpsmilie: :P

Έγινε επεξεργασία - tsoum
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...