Jump to content

καλησπερα ενα χερακι??


Recommended Posts

καλησπερα παιδια ηθελα να κανω μια ερωτηση θελω να φτιαξω μονος μου ενα μικρο ενυδρειακι 15-20 λιτρα πως μπορω να το κανω δεν εχω ιδεα μπορει να με βοηθησει κανεις??

Link to comment
Share on other sites

πηγαινεις σε ενα τζαμα, ζητας να σου κοψει στις διαστασεις που θελεις τα τζαμια... (κοντρες δεν χρειαζεσε για τοσο μικρο ενυδρειο) αγοραζεις μια ΕΝΥΔΡΕΙΑΚΗ σιλικονι...(τπτ αλλο) και κολας τα τζαμια με προσοχη... αν κανεις μια ερευνα στα ενυδρεια των μελων μας θα βρεις πολλα που φτιαχνοντε βημα βημα, πχ απο τον Νιδαλ κτλ...

το ενυδρειο σου ειναι πολυ μικρο οποτε δεν θα εχεις δισκολιες με παγκους τοποθετησεις κτλ....

Γνωμη μου για τοσο λιγα λιτρα δεν συμφερει να φτιαξεις μονος σου... μπορεις να βρεις με 10 - 30 ευρω ετοιμο...

Link to comment
Share on other sites

kΚαλησπέρα σε όλους.

Γνώμη μου είναι να φτιάξεις λίγο μεγαλύτερο ενυδρείο, γιατί αν μπεις στο τριπακι που λέγεται acquazone, θα το μετανιώσεις που έφτιαξες τόσο μικρό ενυδρείο και θα θέλεις ποιο μεγάλο. Βέβαια και να φτιάξεις μετά ποιο μεγάλο μπορείς πάντα να έχεις το μικρό για εφεδρικό, (καραντίνα.)

Όπως και να έχει το πράγμα , καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον rik,εγώ να φανταστέις έφτιαξα μόνος μου ένα 200λτ και τελικά αγόρασα ένα 320λτ :D γιατί είδα ότι τα 200 δε μου φτάνουν,τώρα βλέπω πως ούτε τα 320 μου φτάνουν :thumbup: ...Βέβαια αυτό είναι ανάλογο με το τί ψαράκια θα βάλεις φυσικά,πάντος όπως είπε και ο στάθης σε αυτά τα λίτρα μπορείς να βρείς με λίγα χρήματα ένα έτοιμο,με φωτισμο κτλ κτλ :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...