Jump to content

πληθυσμος ψαριων


Recommended Posts

ρε παιδια μπορει να με βοηθηση κανεις οσον αφορα τον πληθυσμο ψαριων στο ενυδρειο :D

Link to comment
Share on other sites

sε ενυδρειο 125λ και ψαρια 2 δολλαρια μεσαιου μηκουσ,1 severum μεγαλο 1 blue acara μεσαιο 1 geofagus mikro

και ενα arius semani μικρο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι καλησπέρα...Τα ψαράκια που έχεις ούτε κατα διάνοια να τα βάλεις στο 125...Έχουν αρκετά μεγάλο τελικό μέγεθος για τα λίτρα σου,δώστα και σκέψου κάτι στα λίτρα σου να είναι τα ψαράκια χαρούμενα και εσύ να χαίρεσαι το ενυδρείο σου

Link to comment
Share on other sites

ποια θα μου συμβουλεγες να βγαλω?

Link to comment
Share on other sites

Όλα..... :D

και τι ψαρια να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ρωτάς είναι πολύ γενικό,κάνε μια αναζήτηση και θα βρείς πολλές απαντήσεις,παρόμοια θέματα έχουν απαντηθεί,εγώ προσωπικά στο 100αρι μου έχω Capoeta tetrazona(τιγράκια) τα οποία είναι πανέμπορφα και υπερκινητικά...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ρωτάς είναι πολύ γενικό,κάνε μια αναζήτηση και θα βρείς πολλές απαντήσεις,παρόμοια θέματα έχουν απαντηθεί,εγώ προσωπικά στο 100αρι μου έχω Capoeta tetrazona(τιγράκια) τα οποία είναι πανέμπορφα και υπερκινητικά...

δηλαδη δεν μπορω να αφησω το δολλαριο και το severum να δοσω ολα τα αλλα και να παρω κατι σε melanotenies η γκουραμια? :D

Link to comment
Share on other sites

Το δολλάριο με το severum είναι κατάλληλοι συγκάτικοι,αλλα ρε φιλαράκι σκέψου ότι το severum έχει τελικό μέγεθος απο 18-25 εκατοστά και το δολλάριο γίνετε επίσις μεγάλο,δε θα το συνιστούσα σε 125 λτ,κράτα τα τουλάχιστων μέχρι να μεγαλώσουν και μετά δώστα,μή βάλεις κάτι άλλο μέσα,μόνο αυτά..Η καλύτερη λύση όπως σου είπα και παραπάνω είναι να τα δώσεις όλα και να βάλεις ψαράκια κατάλληλα για τα λίτρα σου..Για gurami δε στο προτείνω,severum από Αμαζόνιο και gurami απο Ασία..

Link to comment
Share on other sites

Το δολλάριο με το severum είναι κατάλληλοι συγκάτικοι,αλλα ρε φιλαράκι σκέψου ότι το severum έχει τελικό μέγεθος απο 18-25 εκατοστά και το δολλάριο γίνετε επίσις μεγάλο,δε θα το συνιστούσα σε 125 λτ,κράτα τα τουλάχιστων μέχρι να μεγαλώσουν και μετά δώστα,μή βάλεις κάτι άλλο μέσα,μόνο αυτά..Η καλύτερη λύση όπως σου είπα και παραπάνω είναι να τα δώσεις όλα και να βάλεις ψαράκια κατάλληλα για τα λίτρα σου..Για gurami δε στο προτείνω,severum από Αμαζόνιο και gurami απο Ασία..

ok ρε φιλαρακη σε ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...