Jump to content

τι ψαρι ειναι?


Recommended Posts

Ρε παιδια εχω ενα προβλημα.Το παρακατω ψαρι δεν ξερω τι ψαρι ειναι,μου φερνει για piranhas αλλα δεν ειμαι σιγουρος.Επισης λεω να βαλω 4 ψαρια-africanes mallon (tropheus). Μπορουν να ζησουν μαζι με αυτο το ψαρι??

Σιγνομη αν εχω κανει κανενα λαθος αλλα ειμαι καινουριος στο forum :welcome: .

post-16651-1262390327_thumb.jpg

post-16651-1262390350_thumb.jpg

post-16651-1262390365_thumb.jpg

post-16651-1262390378_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - argife
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια Φιλε πρωτα απο ολα...

Στο θεμα μας... Σωστα και δεν σου κανει αυτο το ψαρι για πιρανχα και πιο συγκεκριμενα για τα γνωστα Red belly (pygocentrus natteri) γιατι ειναι Pacu...

Καλα θα κανεις να το δωσεις γιατι αυτο το ψαρι δεν κανει για ενυδρεια καθος το μεγεθος του φθανει το 1 μετρο

Αλλα και να εκανε εχει ΤΕΛΕΙΟΣ διαφορετικες απαιτησεις απο τα ψαρια τις αφρικης...

Πες μας περισοτερα για το ενυδρειο σου (διαστασεις κτλ) για να σου πουμε αν μπορεις να βαλεις Τροφεους...

Link to comment
Share on other sites

Σιγνομη δικιο εχεις προτα απο ολα χρονια πολλα και ευτυχησμενο το νεο ετος.

Εχω σπιτι μου ενα 80λιτρων και ενα 60λιτρων.Το ξερω οτι ειναι πολλη μικρα αλλα θελω να εχω στο ενα απο τα δυο κιχλιδες(το ενα ειναι αδειο,δεν εχω βαλει τιποτα).Πες μου απο κιχλιδες τι μπορω να βαλω(ομορφα ψαρια αν γινεται)Πες μου τι κιχλιδες μπορω να βαλω plz :welcome:;):ninja:

Κατα τυχη το πηρα.Ελεγα τα καλαντα σε εναν γνωστο μου που εχει ενα pet shop και τον ρωτησα ποσο κανει αυτο το ψαρι.Δεν ειξερε τι ψαρι ειναι γιατι κατα λαθος του το ειχαν φερει και ετσι το αγορασα. ;)

Έγινε επεξεργασία - argife
Link to comment
Share on other sites

Ωραια... τωρα θα πρεπει να του το πας πισω.... γιατι σε 80 λιτρα ενυδρειο σε μερικους μηνες δεν θα χωραει....

Απο κιχλιδες τωρα για 80 λιτρα εχεις αρκετες επιλογες... και απο Ν. Αμερικη και απο Αφρικη...

Μιας και δεν εχεις καθολου εμπιρια την ξεχναμε την Ν. Αμερικη και παμε σε κατι πιο ευκολο οπως τις κιχλιδες

Aφρικης...

Δες ολες τις νανοκιχλιδες της λιμνης Ταγκανικα.. κυριως τις κιχλιδες κοχιλιων αλλα και 2 - 3 πετροκιχλιδες...

Εννοητε οτι θα βαλεις μεσα ΜΟΝΟ ενα ειδος...

Link to comment
Share on other sites

Μονο ενα ειδος?Δηλαδη δεν μπορο να βαλω κανενα tropheus h' kanena acei?

Σου ειπα ΝΑΝΟΚΙΧΛΙΔΕΣ.... οι τροπεους θελουν 300+ λιτρα με ιδανικα τα 500...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...