Jump to content

Rio 400 η Elite


Recommended Posts

βρισκομαι σε ενα διλλημα.να παρω το ριο 400 1.50-0.50-0.60 η το elite 1.50-0.45-0.67.το elite εχει υψος αλλα με ενοχλει το βαθος 0.45 αλλα δεν ξερω απο ποιοτητα.εσεις τι λετε ? και αν εχεται να μου προτηνεται κατι.το ιδανικο ειναι τις ehiem αλλα πολυ ακριβο

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμες τα βρισκεις??

ριο 400 650ευρω και 180 η βαση.εχιεμ 1050 με βασηκαι elite 450 ευρω το ενυδρειο για τη βαση δε θυμαμαι.βαση μαλλον θα τη φτιαξω μονος μου

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δώσει link για τα Elite... τα άλλα τα βρήσκω αλλά για αυτό :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

εχω το elite 320 litra εδω και ενα χρονο εχω μεινει ευχαριστημενος απο την ποιοτητα τις λαμπες μονο αλαξα και το επιπλο τοεφτιαξα εγω απλα γιατι ηθελα κατι διαφορετικο

Link to comment
Share on other sites

εχω το elite 320 litra εδω και ενα χρονο εχω μεινει ευχαριστημενος απο την ποιοτητα τις λαμπες μονο αλαξα και το επιπλο τοεφτιαξα εγω απλα γιατι ηθελα κατι διαφορετικο

τη προβλημα ειχε με τα φωτα

Link to comment
Share on other sites

Είχε πάνω τις λάμπες τις κινέζικες και επειδή έκανα φυτεμένο χρησιμοποιήσα κάποιες λάμπες καταλληλες για φωτοσύνθεση, άλλα παρόλα αυτά φοράει 3χ30 που νομίζω και στην πορεία αποδεικτηκε αρκετο

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ορισες φιλε μου!

Για δες ενα link για τα ενυδρεια Elite!

Link to comment
Share on other sites

Τα elite ειναι λιγο αντιγραφη των juwel και ειναι πιο φθηνα αλλα σε ποιοτητα τα juwel ειναι πιο καλα και πιο ακριβα!!!Οτι πληρωσεις παιρνεις :bowdown: !!!Οχι οτι τα elite ειναι ασχημα αλλα εγω θα επαιρνα το ριο για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο!!!Στα juwel τα τελευταια χρονια εχουν φανερωθει κάποια προβλήματα σε σχεσει με τους θερμοστατες και τους κυκλοφορητες.Απο μενα εχουν περασει δυο ενυδρεια juwel και δεν ειχα προβλημα!!!Τωρα αναλογα και τα οικονομικα σου βλέπεις και πράττεις!!!

Έγινε επεξεργασία - Vogias
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους παιδια για τη γνωμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου....

Αν το σηκωνει η τσεπη σου και δε σε απασχολει το 600€... παρε το juwel!!! :bowdown:

μαλον αυτο θα παρω τελικα γιατι οπως και να το κανουμε αλλο γερμανος κι αλλο κινεζος.το μονο που με ενοχλει λιγο ειναι το υψος γιατι καποια στιγμη σκεφτομαι για δισκους

Link to comment
Share on other sites

Οι δισκοι... ΔΕΝ ειναι σκαλαρια να θελουν και το τεραστιο υψος!!

Νομιζω πως ειναι μια χαρα το υψος για τους δισκους.

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα θελω να ρωτησω για να μην ανοιγω καινουργειο θεμα.εξωτερικο καλο φιλτρο η σαμπ με εξωτερικη υπερχειλυση της tunze για την οποια δεν ξερω και τη κοστος εχει ολη η εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

βρισκομαι σε ενα διλλημα.να παρω το ριο 400 1.50-0.50-0.60 η το elite 1.50-0.45-0.67.το elite εχει υψος αλλα με ενοχλει το βαθος 0.45 αλλα δεν ξερω απο ποιοτητα.εσεις τι λετε ? και αν εχεται να μου προτηνεται κατι.το ιδανικο ειναι τις ehiem αλλα πολυ ακριβο

Πωλειται το παραπανω ενυδρειο το οποιο το αγορασα τον Δεκεμβριο λογω αγορας μεγαλυτερου 400 ευρω μαζι δωρο ενα juwel 80Χ35Χ50 με λαμπες Τ5 και ριζες.

--------------------

http://www.kanarini.net

Link to comment
Share on other sites

βρισκομαι σε ενα διλλημα.να παρω το ριο 400 1.50-0.50-0.60 η το elite 1.50-0.45-0.67.το elite εχει υψος αλλα με ενοχλει το βαθος 0.45 αλλα δεν ξερω απο ποιοτητα.εσεις τι λετε ? και αν εχεται να μου προτηνεται κατι.το ιδανικο ειναι τις ehiem αλλα πολυ ακριβο

Το ενυδρειο δεν ειναι δικο μου απλα στο εστειλα μηπως και σε ενδιεφερε. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο δεν ειναι δικο μου απλα στο εστειλα μηπως και σε ενδιεφερε. :bowdown:

σε ευχαριστω φιλε με ενδιαφερει

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε με ενδιαφερει

Πώληση 2μετρου ενυδρείου και φίλτρου 2080

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=35916

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε με ενδιαφερει

Οπα! λαθος, αυτο! :bowdown::bowdown:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=34475

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειχα και απο τα δυο ενυδρεια, ειναι και τα δυο πολυ καλα και γερα, το διμετρο ενυδρειο της elite ειναι πολυ ωραιιο και γερο.

Link to comment
Share on other sites

ο κυβος ερηφθη.ριο 400 τελικα.σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...