Jump to content

παπαγαλοψαρα


Recommended Posts

καλησπέρα παιδια. Ξερει κανεις να μου πει σε τι θερμοκρασιες ζουν τ παπαγλόψαρα και ποσα μπορω να βάλω σε ενα 80αρι ενυδρείο? τι διακοσμιση ειναι καλο να έχει. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θελουν 200 λιτρα μινιμουμ.

Σε παρακαλω μην προωθεις το εμποριο ψαριων-υβριδιων, κατασκευασμενων στο εργαστηριο, αγοραζοντας τα. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Θελουν 200 λιτρα μινιμουμ.

Σε παρακαλω μην προωθεις το εμποριο ψαριων-υβριδιων, κατασκευασμενων στο εργαστηριο, αγοραζοντας τα. :bowdown:

Προφανως ο Σπυρος θελει να σου πει,οτι υπαρχουν τοσα πολλα ειδη που ζουν στη φυση και δεν ειναι δημιουργηματα εργαστηριων,που αν ψαξεις,σιγουρα θα βρεις καποιο που να σου αρεσει :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ο Σπυρος θελει να σου πει,οτι υπαρχουν τοσα πολλα ειδη που ζουν στη φυση και δεν ειναι δημιουργηματα εργαστηριων,που αν ψαξεις,σιγουρα θα βρεις καποιο που να σου αρεσει :bowdown:

:rasp::bowdown:
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τα παραπάνω για το συγκεκριμένο ψάρι. Προσωπικά τουλάχιστον δε μου αρέσει καθόλου και είναι ψιλοεπιθετικό (για να μην πω χοντρό). Σίγουρα τα 80λ είναι πολύ λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε εδώ μια ματιά!!!

Ελπίζω να το ξανασκεφτείς πριν τα αγοράσεις (αν δεν τα έχεις αγοράσει φυσικά)!!!

:bowdown::bowdown::rasp:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα παιδια. Ξερει κανεις να μου πει σε τι θερμοκρασιες ζουν τ παπαγλόψαρα και ποσα μπορω να βάλω σε ενα 80αρι ενυδρείο? τι διακοσμιση ειναι καλο να έχει. ευχαριστώ.

please help!!!πριν 2 εβδομαδες μου εκαναν δωρο ενα ενυδρειο 50λιτρων με 2 παπαγαλοψαρα μεσα(που να ηξεραν τι τραβανε τα καημενα)το ενα ειναι ροζ και το αλλο πορτοκαλι με κοκκινα χειλη,αο'οτι διαβασα θελει μεγαλυτερο χωρο αλλα εγω αυτον εχω,τα ψαρακια τα εχω αγαπησει πολυ αλλα δεν τα εχω χορτασει ακομα γιατι ολο κρυβοντε!!!παρατηρησα οτι φιλιουντε στο στομα και σκαβουν λακκο στην κρυψωνα τους-με το στοματακι τους μεταφερουν πετρουλες!!!!με πειραζει που δεν βολταρουν να τα καμαρωνω τι λετε να συμβαινει???ειμαι τελειως ασχετη απλα αγαπαω καθε ειδους ζωντανο οργανισμο και θελω να τα φροντιζω στο μεγιστο!!!μεσα στο ενυδρυο μου εχω ενα φιλτρο που βγαζει και μπουρμπουλιθρες και ενα θερμοστατη που ειναι στουσ 27βαθμους!!χρειαζομαι κατι αλλο??θελω να βαλω και αλλα ψαρακια μεσα μικρουτσικα λετε να τα φανε????οποιαδηποτε συμβοθλη-πληροφορια θα ηταν τεραστια βοηθεια....ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσει και κάποιος πιο έμπειρος αλλά έχω την εντύπωση ότι σκάβουν για να βάλουν τα αυγά τους τα οποία παρεπιμπτόντως δεν μπορούν να γονιμοποιηθούν επειδή είναι υβρίδια. Ιδιως τώρα μην βάλεις άλλο ψάρι γιατί γίνονται πολύ επιθετικά προκειμένου να προστατεψουν τα αυγά τους. Παρότι είναι υβρίδια είναι πολύ χαριτωμένα και έξυπνα ψάρια. Οταν θα σε μαθουν θα δεις χαρα που θα κάνουν όταν θα πλησιάζεις το τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...