Jump to content

Μεταφορα σε μεγαλυτερο ενυδρείο και προβληματισμοι


AmaliaZ

Recommended Posts

Τα πραγματα εχουν ως εξης...

Σε ενα ενυδρειο 140λιτρων εχω 1 αγγελοψαρο,2 synodontis και 4 cory... Ξερω οτι ειναι απο διαφορετικες ηπειρους, ξερω οτι τα σκαλάρια πανε σε ομαδα ή ζευγάρι αλλα αυτα ολα δε τα ηξερα προ aquazone :thumbup: Προλαυτα επειδη εχουν περίπου τις ίδιες απαιτήσεις νερου και με καλη φίλτρανση καταφεραν ολα να μεγαλώσουν και οι synodontis είναι γυρω στα 12+cm, το αγγελοψαρο 15+ και τα κορυ περιπου 5-6cm.

Ηρθαμε στη σημερινη αποφαση για ενα μεγαλύτερο ενυδρείο με ύψος πάνω απο 1,60 γιατι δε θέλω να χαρίσω το αγγελακι :D Δεν ξέρω αν είναι αγορι ή κορίτσι όμως... Θα ήθελα να προσθέσω άλλο 1 αγγελόψαρο να είναι ζευγος αλλα πως θα το κάνω αυτο? Αν βγάλω καλή φοτο υπάρχει περίπτωση οι εμπειροι να αναγνωρίσουν το φύλο? :thumbup:

Επίσης, με τους synodontis τι γίνεται ? Οταν τους αγοράσαμε (πριν 5 χρονια -ηταν τα πρώτα ψάρια) ήταν 5cm περίπου. Ο ένας ήταν πιο μικρός απο τον άλλο και σήμερα έχει γίνει πολυ μεγαλύτερος. Μπορούμε να αναγνωρίσουμε φύλο αν καταφέρουμε και βγάλουμε φοτο ? (ακίνητα μένουν μόνο μέσα στις σπηλιές- έξω γίνεται πάρτυ!)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...